Peklo / Ohlasy / Trip po Kanadě prohlášen za neúspěšný

Trip po Kanadě prohlášen za neúspěšný

Podle kouče Devils byl zápas proti Vancouveru po prvních deseti minutách velmi vyrovnaný.Otázkou je, který hokej sledoval? Bez Coryho Schneidera by Devils pravděpodobně zažily zesměšňující prohru. Schneider, který za celý zápas zachytil 34 z 36 střel Vancouver (z toho 17 v první třetině), byl hlavním aspektem toho, že zápas skončil pouze 0:2.

Tento neúspěch poslal New Jersey domů s pouze jednou výhrou (1-2-1) z jejich 4 zápasového tripu po západní Kanadě. S výhrou, kterou vybojovali na ledě nejhoršího celku – Edmontonu – 2:0. Devils mají pouze 3 výhry z posledních deseti zápasů (3-7-1) celkově pak 9 (9-10-3).

21 bodů z dosavadních 22  utkání je dokonce o dva body méně než minulý rok. A to Devils minulý rok začínali pouze jednou výhrou z deseti utkání (1-5-8).

,,Zklamání”, řekl DeBoer po tripu. ,,Nelíbilo se mi utkání ve Winnipegu, další tři zápasy jsme podle mě všechny mohli vyhrát.To se nepovedlo a v tom je chyba.”

Problém je, že neoblomný manažer Lou Lamoriello minulý týden znovu vyjádřil podporu DeBoerovi a lidem kolem něj. Lou věří v trenéry a doufá, že jejich práci dokáží hráči zužitkovat. Avšak mužstvo často klopýtá už déle než čtvrtinu sezóny. Od dobrého začátku, kdy Ďáblové vyhráli první tři zápasy, moc oslnivých výsledků nepřišlo.

A to se znova potvrdilo ve Vancouveru, kdy Kosatky přestřílely hosty jen v první třetině 17:6 (vedli na střely již 10:0). A jen díky Corymu byl výsledek stále 0:0.

,,Prvních 10 minut jsme vypadali trochu zaskočeně ale pak to byl opravdu vyrovnaný zápas,” řekl DeBoer. ,,Jen jsme potřebovali najít cestu, jak dopravit puk do brány.”

Je pravda, že Devils měli pár šancí na to, aby vyrovnali zápas. Například obrovská příležitost Stevea Berniera, který byl však vychytán pohotovým Millerem.

,,Byla to skvělá práce od všech,” nechal se slyšet Bernier. ,,Skvělý pas od Camalleriho a já se jen snažil to tam procpat, bohužel to Miller chytil, rozhodně skvělý zákrok od něj.”

Ovšem jinak Miller neměl moc práce s vychytáním nuly. Jeho 20 zákroků nebylo nijak náročných. Zahrát dobrou třetí třetinu nestačí k vítězení.

,,Měli jsme nějaké zajímavé šance zhruba od poloviny zápasu, to však nestačí. Hrát dobře 30 z 60 minut je prostě málo.” řekl Eliáš.

Schneider měl trochu jiný názor: ,,Celý zápas diktovali tempo a vypadalo to, že se celý zápas nemůžeme chytnout.”

Časté téma na tomto tripu bylo obtížné se dostávání Ďáblů z jejich obranného pásma. I díky tomu přicházelo tak málo střel. Ve Winnipegu přišly pouze 4 střely v první třetině a ve druhé 5 střel.V Edmontonu – jednomu z nejhůře bránících týmů – vystřelili v první třetině znova pouze 4 střely.

,,Stává se, že na tripech chvíli hledáte svou hru než se rozehrajete. Týmy které jsou na domácím ledě výborné toho umí využít,” řekl Schneider. ,,Chtějí rychle vsítit gól nebo vás alespoň dostat pod tlak. Na to musíme být připravení a co nejdříve se dostat do hry.Někdy je i na brankáři aby udělal pár dobrých zákroků a podržel tým. To je to, o co se snažím.”

,,Myslím si, že Schneider byl výborný, prvních 10 minut nás zachránil a dal nám možnost vrátit se zpátky do zápasu.” Řekl DeBoer.

Avšak na otázku, proč jeho tým hrál ze začátku tak špatně odpověď nenašel: ,,Byli domácí. Hrají doma dobře. Jsou dobrým týmem. Takže pro to nemám odpověď. Ale přežili jsme to.”

,,Bylo to frustrující protože jsme nezačali tak, jak jsme chtěli,” řekl Bernier. ,,Byli jsme mrtví a čím víc hra pokračovala, cítili jsme se lépe a lépe.Proti týmu jakým je Vancouver nemůžete čekat do třetí třetiny než začnete hrát. To vám nemůže vyjít.”

Takže Devils jedou po tripu domů na Díkůvzdání a poté na zápas proti Detroitu, který budou hostit v pátek. Na začátku tripu prohlašovali, že chtějí poskočit tabulkou. Místo toho však získali pouze 3 body.

,,Kdybychom dnes vyhráli, byl by to pro nás dobrý trip. Jelikož jsme prohráli, tak je to samozřejmě zklamání. Měli jsme šanci uhrát více bodů, bohužel, nepovedlo se.” vyjádřil se Bernier.

I po zahozené výhře proti Calgary zde byla dobrá šance udělat tento trip jedním z těch lepších. Avšak nepovedlo se.

***

Schneider se zmínil o omluvě obránce Canucks – Kevina Bieksi – ten ho v první třetině trefil do masky.

Schneiderův názor na Canucks:

,,Měli neskutečný nástup. Podařilo se mi udělat několik zákroků a dostal jsem se do rytmu. Cítil jsem se opravdu velmi dobře. Byli rychlejší než mi, s pukem pohybovali opravdu rychle. Jsou velmi dobří v útočném pásmu. Jsou jedním z nejlepších týmu v držení puku a tlaku na bránu. Nebylo tma moc vyložených šancí, ale musel jsem být stále pozorný.”

zdroj: Fire & Ice Blog

zdroj obrázku: nhl.com, Jeff Vinnick

Autor Janoštík Michal

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …