Peklo / Ohlasy / DeBoer po Detroitu: Podobné zkraty musíme eliminovat

DeBoer po Detroitu: Podobné zkraty musíme eliminovat

Na utkání s Detroitem nebudou Ďáblové určitě rádi vzpomínat. Svěřenci kouče DeBoera vedli už 4:1 a nikdo neočekával, že by mohl domácí celek své fanoušky nějak negativně překvapit. Realita byla ovšem naprosto jiná, Red Wings se dotáhli a obrat dokonali v samostatných nájezdech.

V posledních duelech nejde o žádný neobvyklý obrázek hry, neboť v minulých 6 zápasech Devils hned třikrát ztratili vedení v poslední dvacetiminutovce a následně také prohráli. Udržení náskoku je skutečně často v podání Jersey velkým problémem.

„Nestalo se nám to poprvé, nikdo se necítí po této porážce dobře. Nedá se ale nic dělat, musíme se s naší situací smířit,“ pověděl Mike Cammaleri, jenž v utkání mužstvu z New Jersey pomohl 2 brankami. „Do zítřka se z tohohle musíme oklepat a předvést pořádný výkon proti Islanders. Měli bychom zvítězit,“ pokračuje.

„Jde o něco, co musíme společnými silami co nejdříve zastavit,“ vyjádřil se trenér Pete DeBoer k další prohře, která přišla i přes ten fakt, že tým dlouho držel solidní náskok. „Líbila se mi naše 3. třetina. Vím, že to zní směšně, ale vedli jsme 4:3, při tomhle vedení jsme měli ještě 4 další střelecké příležitosti a soupeře jsme ke střelám pouštěli minimálně. Naneštěstí jsme poté provedli velkou chybu a podobné zkraty musíme eliminovat,“ řekl DeBoer.

„Mohli jsme navýšit vedení při přesilové hře 5 na 3, ale nezvládli jsme převahu přeměnit v gól. Myslím, že šlo o jednu z rozhodujících částí celého utkání, protože následně jsme se několikrát nechali vyloučit a Red Wings poznali, že se stále mohou vrátit do hry. Detroit patří mezi nejlepší týmy v lize, co se jen tak nevzdávají a my to dnes poznali. Za prohru si můžeme hlavně sami,“ dokončil své vyjádření kouč Devils.

„Je škoda, že si necháváme uniknout tyhle bonusové body, jejichž absence je později znát,“ ví Cory Schneider o mizerné úspěšnosti New Jersey v nájezdech či prodloužení. „Stejné to bylo i loni, zejména body z nájezdů znatelně chyběly. Samozřejmě je ale chyba také v tom, že musíme zápasy, v nichž takhle vedeme, prostě dotáhnout do vítězného konce v základní hrací době,“ vyjmenoval chyby strážce ďábelské svatyně. „Řekl bych, že 3. část se nám vcelku povedla,“ dodává. „Bohužel jsme střeleckou převahu nevyužili v náš prospěch. Nějaké střely jsme tam také měli zblokované, pak se puk odrazil k nim a možnost proměnili. Přesto myslím, že jsme nehráli vůbec zle.“

Svůj názor připojil také šikovný mladý hráč Jacob Josefson, jenž se zkoušel prosadit v 1. sérii nájezdů proti Petru Mrázkovi, ovšem český brankář jej vychytal. „Chtěl jsem provést svůj nájezd co nejlépe, jenže led už nebyl úplně nejkvalitnější, ale ani tohle mě neomlouvá,“ zhodnotil svůj pokus švédský obránce. „Člověk musí být opatrnější. Možná jsem měl raději místo kličky zkoušet rovnou vypálit.“

zdroj (volný překlad): blog Fire & Ice

foto: Bruce Bennett/Getty Images

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?