Peklo / Novinky z NHL / Filip Forsberg – nová hvězda Predators

Filip Forsberg – nová hvězda Predators

Nikdy v historii neměli Preds typ hráče, který rozhoduje zápasy, je mladý a ještě sbírá spoustu bodů.

Tyto dny jsou nyní u konce. Záchranou týmu, z města country hudby, se stal 20-letý Švéd, který už má na kontě od začátku sezóny 23 bodů. To ve stručnosti znamená bod na zápas. Ještě minulou sezónu oblékal dres Washingtonu, než byl vyměněn právě do Nashvillu za Martina Erata. Stačí se podívat, jak na tom je Forsberg a jak Erat a hned víte, pro koho byl trejd výhodnější.

Filip Forsberg načínal své první hokejové krůčky ve švédském Leksandu. Tam odehrál většinu zápasů za mládežnické týmy plus seniorský tým, působící ve druhé švédské lize. V roce 2011 byl draftován Sibirem Novosibirsk, klubem, působícím v KHL. Na celkově 41.místě. O rok později se mu nasvitla naděje hrát NHL, byl totiž draftován tamním Washingtonem Capitals. V červenci 2012 se dohodl s Washingtonem na nováčkovské smlouvě, která mu měla vynášet 832,5 tisíc dolarů ročně. Avšak Forsberg se bál přemístění na farmu, a tak se dohodl s Washingtonem na pokračování v mateřském klubu ve Švédsku. Svojí premiéru si odbyl až v dresu Predátorů z Nashvillu – 14.dubna 2013.

Forsberg je velice úspěšným mládežnickým reprezentantem své hokejové země. Vlastní dvě stříbra s U-18 a dvě stříbra a zlato s U-20. Stal se nejlepším nováčkem ligy s počtem 17 kanadských bodů v sezóně 2011/12 v HockeyAllsvenksan – švédská liga.

Predátorům se daří jako nikdy, vedou Centrální divizi a v konferenci jsou druzí. Lepší už je jen Anaheim. Kdo by to před sezónou řekl? Myslím, že ani odborníci ne.

V nočním zápase byl největší hvězdou svého týmu. Ani gólman Pekka Rinne, často největší hvězda klubu Preds, na něj dnes nestačila. Mezi Nashvillem z minulé sezóny a Nashvillem dnes je obrovský rozdíl. Tady je krásně vidět, co může s týmem udělat změna trenéra. Peter Laviolette, přinesl do klubu jiný systém, nový impuls a útočnější hru. Forsbergovi to v hokejovém růstu jen prospělo. Mladý Švéd už dal v tomto ročníku tři rozhodující góly. Zatím je považován za největšího favorita na Calder trophy – pro nejlepšího nováčka. My se můžeme jen těšit, kam to tento nadějný útočník ze Skandinávie dotáhne.

text je přeložen z webu thehockeynews.com a jsou k němu dodány vlastní myšlenky autora tohoto článku

další zdroje: cs.wikipedia.org

foto: nhl.com, Bruce Bennett

Autor Volfik

Jan Volf - redaktor webu a fanoušek Devils, zároveň velký fanda hokeje. Pracuje pro weby onlajny.com a HC Sparta Praha (hcsparta.cz)

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?