Peklo / Hlavní zprávy / Schneider: “Je to o výsledcích a bodech, a ty my neděláme”

Schneider: “Je to o výsledcích a bodech, a ty my neděláme”

Ve hře Devils bylo dnes vidět zlepšení, ale ani to nepomohlo v souboji s Islanders na dva body.

DeBoer složil kompletní 1. útok z českých hráčů: Havlát – Eliáš – Jágr, avšak ani tento tah k vítězství nevedl. Co na to říkají samotní aktéři mače, se dozvíte zde:

 DeBoer nachází pozitiva v prohře: “Myslím, že jsme dnes udělali všechno,co bylo v našich silách, takovou snahu jestli přeneseme do dalších zápasů, budeme víc vyhrávat než prohrávat. Byla to dobrá odpověď na poslední duel, který nestál za moc.”

Devils z posledních čtyř zápasů nevyhráli jediný a z posledních 13 duelů, vyhráli jen tři. Naopak Ostrované mají až nečekanou formu. Tým, který se potácel u dna několik let, se před pár lety zvedl a zavelel k velkému obratu. Momentálně  má na kontě 6 výher ze 7 posledních zápasů.

Schneider také vyjádřil zklamání nad dalším nepovedeným výsledkem: “Ještě je stále brzo něco hodnotit nebo sčítat, ještě nejsme úplně mimo příčky play off, ale je to o výsledcích a bodech, a ty my neděláme. Můžeme tím být povzbuzení, ale nesmíme být šťastní nebo spokojení. Ale podívejte se, jestliže dokážeme hrát tak jako v druhé půlce zápasu, tak  myslím, že budeme v pohodě. Takže musíme pokračovat v naší dobré hře a nesmíme se nechat pohltit špatným výsledkem.”

Mike Cammalleri se nechal předělat z křídla na centra za večer, a to kvůli tomu, že jsou zranění Henrique a Zajac. Sám sdělil zámořskému tisku: ” Je to těžké, ale musíme věřit, že naše hra vyústí ve výhry. Není brzo ani pozdě začít vyhrávat, takže tak musíme činit pravidelně.”

Tlak na jakoukoliv změnu v týmu se stupňuje a osoba, která je zodpovědná za tyto kroky, je právě Lou Lamoriello – generální manažer New Jersey Devils. Ďáblům dokonce poprvé v sezóně klesla statistika úspěšnosti pod 50% na rekord (9-11-4). Naléhavost dané situace se tak stala hlavním bodem ranního setkání u videa. Podle jednoho hráče, DeBoer zvýšil hlas takovým způsobem, že byl slyšet celou chodbou vedoucí od šatny. Jisté je to, že Devils se zrovna neutápí ve slastném opojení jednoho sebraného bodu za druhým. To je disciplína jiných týmu v lize, např. Pittsburghu a Nashvillu. “Avšak neskládejme pomyslnou hokejku do žita,” buďme optimisté a věřme, že se vše v dobré obrátí. Čekají nás totiž ještě tři čtvrtiny základní části.

Nejbližší zápasy: úterý v Pittsburghu a ve čtvrtek v Torontu.

 

Zdroj: fireandice.northjersey.com

Foto: Mike Stobe/NHLI via Getty Images

Autor Volfik

Jan Volf - redaktor webu a fanoušek Devils, zároveň velký fanda hokeje. Pracuje pro weby onlajny.com a HC Sparta Praha (hcsparta.cz)

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?