Peklo / Hlavní zprávy / Bortuzzo byl suspendován na dva zápasy

Bortuzzo byl suspendován na dva zápasy

Obránce Pittsburghu Robert Bortuzzo byl suspendován na dva zápasy za faul na Jaromíra Jágra.

Ve 38. minutě zápasu mezi Devils a Penguins musel utkání předčasně opustit český útočník Jaromír Jágr. V útočném pásmu ho totiž tvrdě k zemi srazil obránce Robert Bortuzzo.

V zápase nedostal 25letý Kanaďan ani dvě trestné minuty, nyní mu ovšem komise udělila dvouzápasový trest.

Jak k tomu všemu došlo? Jágr po pravém křídle postupoval do útočného pásma, zatímco Bortuzzo si hlídal před brankou Scotta Gomeze. #68 ovšem odehrál kotouč před branku, zatímco Bortuzzo pokračoval v jízdě a u mantinelu srazil Jágra k zemi. Ramenem ho trefil do brady.

Jágr pak utkání už nedohrál. To by ale nemuselo být stěžejním důvodem pro dvouzápasovou suspendaci. NHL to na videu na svých stránkách odůvodňuje například tím, že ten zákrok přišel po odehrání puku a směřoval na hlavu. Forvard New Jersey se ani nemohl stihnout bránit, jelikož to přišlo hned po přihrávce před bránu.

Hlavní probírané aspekty:
1) nedovolené bránění – vysvětleno výše (po odehrání puku)
2) neohlášené zranění – i k tomuto je přihlíženo, žádná oficiální zpráva o možném zranění Jágra ale nepřišla
3) bez špatné historie – Bortuzzo zatím nikdy nebyl suspendován, dá se tedy říci, že v NHL má čistý trestný rejstřík … tedy měl

NHL tedy došla k výsledku, že bude Robert Bortuzzo suspendován na dvě utkání. A to možná není jediný trest, který ho čeká. 29. prosince se v Prudential Center tyto týmy střetnou znovu, a jak řekl Jordin Tootoo, “jeho číslo už nezapomenu,” dost možná ho čeká odplata.

Zdroj obrázku: nhl.com, Gregory Shamus

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?