Peklo / Hlavní zprávy / Damien Brunner umístěn na waivers

Damien Brunner umístěn na waivers

Švýcarský útočník Damien Brunner byl včera umístěn na listinu waivers.

V zápase s Torontem, který Ďáblové vyhráli 5:3, nehrál Brunner třetí třetinu. Trenér DeBoer s ním nebyl spokojený a tak ho posadil.

„Doufám, že už se nám začnou vracet zranění hráči. My proto musíme učinit nějaká rozhodnutí, a tohle je jedno z nich,“ vyjádřil se k tomu manažer Lou Lamoriello. „Tím ale neříkám, že pokud projde přes waivers, že tu nezůstane. O tom se ještě nerozhodlo. Jedná se pouze o hokejové rozhodnutí, nic víc.“

Co Lamoriello hokejovým rozhodnutím mohl myslet? Může to znamenat například to, že Brunner klidně bude hrát dnes v noci ve Washingtonu. Ale to musí projít přes waivers. Pokud si ho do dnešního amerického poledne (18:00 SEČ) vybere jiný tým, už patřit Ďáblům nebude. Po této sezoně by vypršel Brunnerův dvouletý kontrakt na 2,5 milionu ročně.

Zdroje napovídaly, že se Lamoriello Brunnera dokonce pokoušel vyměnit. Ale právě kvůli jeho platu ho nikdo nechtěl.

Před minulou sezonou byl švýcarský útočník na zkoušce v kempu. Na ní zaujal a vysloužil si kontrakt na dva roky za 5 milionů dolarů. Jenže očekávaná produktivita se nedostavila, DeBoerovo důvěru si rodák z Curychu nezískal.

28letý útočník má v 17 odehraných zápasech této sezony na svém kontě dva góly a pět asistencí. Devětkrát usedl na tribunu, což zahrnulo i čtyři úvodní zápasy v tomto ročníku.

V sezoně 2013/2014 odehrál Brunner za Devils 60 zápasů, během nichž vstřelil 11 gólů a přidal k tomu 14 asistencí. Na tribunu ale usedl pouze pětkrát, zbytek sezony byl zraněný.

Lamoriello prozradil, že si s útočníkem, jež nosí číslo 12, promluvil.

„Pořád vypadával ze sestavy, jinak je to ale kvalitní hráč a my mu dáme šanci. Tohle je prostě občas nejlepší možnost, jak dát někomu šanci. Odsud se můžeme odrazit,“ řekl Lamoriello.

Když už hrál, nepodával stabilní výkony. Při prohře 0:1 v Pittsburghu odehrál velmi dobrý zápas, v Torontu na to ale nenavázal. A to je pouze jeden z mnoha příkladu.

Podle informací Raye Ferrara z kanálu TSN, na kterém byl zápas vysílán, se DeBoer do Brunnera opřel. Ferraro stál mezi střídačkami a tak dobře slyšel, když ho trenér New Jersey okřikl za to, že se nepohybuje dostatečně.

To bylo při střídání, kdy Devils dostali gól. Brunner prohrál s Robidasem souboj o puk, což nakonec dovedlo Maple Leafs až ke gólu v oslabení, o který se postaral Nazem Kadri ve 32. minutě. Od té doby naskočil Damien na led pouze dvakrát.

Brunner ale není jediným hráčem, jehož výkony nejsou stálé.

„Pokud chcete být úspěšní, musíte hrát konzistentně,“ řekl generální manažer New Jersey Devils. „O to usilujeme. Občas bohužel musíte udělat nějaká rozhodnutí, abyste se posunuli dopředu.“

A to je právě ten hlavní problém. Stálost, konzistentnost, pravidelnost výkonů … to Ďáblům chybí. Výhra nad Torontem ukončila sérii pěti proher, byla ovšem teprve čtvrtou výhrou v posledních 15 zápasech (4-9-2)!

V úterý například na tribunu usedl Michael Ryder, který nedal gól v 11 zápasech v řadě. Proti Torontu opět dostal šanci a nechytil se jí špatně – připsal si dvě asistence.

A je tu více takových hráčů, které potkal podobný, či stejný případ.

Proč podle Lamoriella Brunner nebyl schopný hrát dobře pravidelně? „Kdybychom to věděli, tak bychom to už vyřešili,“ zněla jeho odpověď.

Co se týče ostatních novinek, tak podle Lamoriella se Adam Larsson a Jaromír Jágr, kteří zmeškali poslední zápas kvůli nachlazení, cítí lépe.

Levé křídlo Patrik Eliáš kvůli bolesti třísel stále zřejmě nebude k dispozici, taktéž i centr Travis Zajac.

Zdroj: Fire & Ice Blog, Tom Gulitti

Zdroj obrázku: nhl.com, Mike Stobe

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?