Peklo / Binghamton Devils / Farma schytala debakl, Portland nadělil Ďáblům 6 gólů

Farma schytala debakl, Portland nadělil Ďáblům 6 gólů

Záložní mužstvo New Jersey přivítalo v Times Union Center soupeře z Portlandu. Albany bylo po posledních utkáních ve skvělé formě a fanoušci čekali, že tuhle skutečnost předvedou hráči i proti Pirátům. Zápas ovšem neproběhl podle představ, Pirates byli v ofenzivě velice efektivní a deklasovali domácí.

Albany Devils – Portland Pirates 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)

Góly: 23. Boucher (Burlon, Wedgewood) – 19. Gaudet (Lessio, H. Samuelsson), 28. Selleck, 29. Oberg (Hodgman, Shinnimin), 46. Trivino (Carey, Schlemko), 48. Dziurzynski (Selleck), 50. Schlemko (Dziurzynski)

Střely: 26:27

Návštěva: 2888 diváků

Piráti se rychleji dostali do hry a defenziva Devils řešila několik složitých situací v místech před Wedgewoodem. Kvalitní šanci si vypracoval v 8. minutě Evan Oberg, ale díky pohotovému maskovanému muži v brankovišti Albany se hostující střelec nezaradoval. Z okamžité protiakce se pokoušeli zahrozit i domácí, jenže finální přihrávka nepatřila mezi ty nejpřesnější a McKenna byl bez povinností. V 1. etapě byli nebezpečnější hokejisté Portlandu, tenhle fakt jen potvrzoval pohledný únik Bolduce, který však skončil po zásahu vyjetého Wedgewooda, jenž znatelně pomáhal nezkonsolidované obraně domácích. Tlak Portlandu nabíral na intenzitě, vyvrcholení se dostavilo necelé 2 minuty před koncem 1. třetiny, když Gaudet zužitkoval svou možnost dorážkou z bezprostřední blízkosti. Hráči Albany tak zajisté měli o čem přemýšlet během pauzy.

Šanci na nápravu dostali Devils v podstatě hned v úvodu 2. dvacetiminutovky, protože byl vyloučen hostující Bolduc a domácím se naskytla možnost hry v početní převaze. K puku se dostal Reid Boucher, ten přebruslil všechny soupeře a jeho samostatný únik na brankáře byl gólový. Tento stav netrval dlouho, neboť za 5 minut po srovnání se do podobné vyložené šance dostal i Selleck, střelec stejně jako Boucher nezaváhal a vrátil vedení opět na stranu hostů. Ve 28. minutě tak vedlo hostující mužstvo 2:1, ale ze strany Pirátů to nebylo vše. Jen o minutu později si Devils nepokryli najíždějícího Oberga, jehož rána zpoza kruhu byla neomylná. A z pohledu Albany mohlo být dokonce ještě hůře, po ztrátě ve středním pásmu se hosté dostali do situace 2 na 1, ale Wedgewood ukázal parádní zákrok lapačkou. McKenna nečelil tolika těžkým zákrokům jako jeho maskovaný protivník, oba strážci už nezklamali a před závěrečnými 20 minutami vedli Pirates 3:1.

Domácí věděli, že stále není nic ztraceno a nebáli se chodit dopředu a zakončovat, ovšem proti McKennovi nebylo jednoduché se prosadit. Hrál se vyrovnaný hokej z obou stran, avšak když po téměř 6 minutách hry ve 3. periodě doklepl Trivino přesnou přihrávku do kasy, spadly akcie Ďáblů hodně nízko. Svěřenci kouče Kowalskyho měli problémy v obranné fázi, hráči si nedokázali zpracovávat jednoduché kotouče a z těchto situací pramenily další štiplavé střely Portlandu. Jednoho takového zaváhání využil Darian Dziurzynski, který se nehlídaný obtočil kolem brány a skóroval. Farmě Jersey se skutečně nic nedařilo. Zvýšení na 6:1 přišlo zhruba 10 minut před koncem, Pirates vyhráli vhazování v útočném pásmu a Schlemkova nekompromisní rána od modré skončila za Wedgewoodem. Farma Arizony dohrávala v naprostém poklidu, už jí totiž nic nemohlo vzít přesvědčivé vítězství.

Porážka sice neměla vliv na postavení v divizi, v níž zůstalo Albany třetí, ale mírný sešup přišel v rámci Východní konference. Konkurenti Devils dokázali ve svých zápasech bodovat, a proto domácí tým sklouzl z 5. pozice na pozici sedmou.

Sestava Albany: Wedgewood (Kinkaid) – Fraser, Burlon, Faust, McPherson, Baier, Keenan – Whitney, Boucher, Matteau, Wohlberg, Thomson, Pelley, Sestito, Timmins, Black, Thompson, Janssen, D. Zajac

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …