Peklo / Preview / Eliáš a Cammalleri budou chybět proti Carolině

Eliáš a Cammalleri budou chybět proti Carolině

Patrik Eliáš a Mike Cammalleri, nejlepší střelec Devils v této sezóně, budou  chybět v dnešním utkání v Raleighu s Carolinou.

Zápas začne v 1 hodinu středoevropského času. Nastoupí v něm New Jersey Devils na ledě PNC Center proti Carolině Hurricanes.

Skóre: NJD (10 – 3 – 4)   v tabulce: 23./12./5.       CAR (8-15-3)        v tabulce: 29./16./8.

Eliáš si obnovil zranění třísla a Cammalleri má zranění též svalového původu. Lamoriello doslova řekl, že si natáhl sval na zadnici v sobotním zápase s Washingtonem. Ke stavu Eliáše se vyjádřil následovně. “Dnes je to lepší, ale pro jistotu nebudeme riskovat.” Naopak další český zástupce Martin Havlát bude možná k dispozici trenéru DeBoerovi. “Rozhodne se dopoledne,” dal vědět Lamoriello fanouškům. Havlát sice sám trénoval, avšak týmový trénink v tomto týdnu neabsolvoval žádný, o to je jeho start méně pravděpodobný. Poslední informace, ale hovoří, že nastoupí ve třetí útočné trojici s Josefsonem a Sislem.

Obránce Adam Larsson stále bojuje s chřipkou, což byl hlavní důvod, proč byl povolán Peter Harrold. Larsson bude nejspíš vložen na listinu zraněných hráčů, kde vystřídá právě zmiňovaného Havláta.

Další novinkou jsou příušnice, nemoc, která trápí celou ligu. Proto byli Larsson a Zajac preventivně posláni na testování. Lamoriello k této hrozbě řekl: “Každý kdo byl jakkoliv nemocný si prošel všemi možnými testy. Jen jsme o tom dosud nemluvili.”

Minulý zápas proti Washingtonu v Prudential center vyvolal mezi fanoušky Devils hodně negativních emocí. Prohra 1:4 zvedla vlnu sarkasmu v Prudential center. Hráči byli dokonce vypískáni při své přesilovce ve chvíli, kdy se vůbec dokázali probojovat do útočného pásma.

Právě toto chování a hlavně další prohra rozvinula spekulace o odvolání kouče Petera DeBoera. Zatím však jen mezi rozlícenými fanoušky.

Problémové posty:

Situace v brankovišti

Jak víme Cory Schneider odchytal 26 z 27 zápasů. Dnes sice volno nedostane, ale zítra proti Chicagu už by mohl.

Situace v útoku

Damiena Brunnera si nikdo z listiny nechráněných volných hráčů nikdo nevyzvedl a tak putuje na farmu Devils – do Albany.

Ani se střílením gólů na tom nejsou Ďáblové nijak růžově. V  8 zápasech z posledních 11 dali 2 a méně gólů. Vstřelili celkem 64 gólů, což je pdoprůměrné číslo. Takoví Flyers, kteří zažívají také nepovedený start do ročníku, skórovali o 4 branky více. Další důvod k zamyšlení pro vedení Devils.

Přinejmenším pro jednoho hráče bude dnešní utkání speciální a slavnostní, i když on sám to tak určitě vnímat nebude. Jaromír Jágr odehraje 1500. zápas v NHL.

Předpokládané sestavy:

New Jersey Devils: Schneider (Clemmensen) – Greene, Severson, Merrill, Židlický, Gelinas, Harrold – Zubrus, Gomez, Jágr – T.Ruutu, Henrique, Ryder – Havlát, Josefson, Sislo – Tootoo, S.Gionta, Bernier

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Gleason, Faulk, Harrison, Liles, Hainsey, Jordán – Gerbe, E.Staal, E.Lindholm – Tlustý, V.Rask, Nestrašil – Skinner, R.Nash, Terry – Z.Boychuk, McClement, Dwyer

Marodka: NJD: Clowe, Zajac, Cammalleri, Salvador, Larsson

                    CAR: J.Staal, Sekera, Sjomin, Bellemore

zdroje: NHL.com, Fire and Ice Blog, dailyfaceoff.com

Autor Volfik

Jan Volf - redaktor webu a fanoušek Devils, zároveň velký fanda hokeje. Pracuje pro weby onlajny.com a HC Sparta Praha (hcsparta.cz)

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Jeden komentář

  1. Martin Chachan Kukurůza

    Dám výhru… i když tomu moc nevěřím :cD

Ďáble, co na to říkáš...?