Peklo / Binghamton Devils / Adirondack vynuloval Albany a vyhrál nejtěsnějším rozdílem

Adirondack vynuloval Albany a vyhrál nejtěsnějším rozdílem

Třetí utkání ve 3 dnech měl na programu farmářský tým New Jersey. Hráči Albany chtěli spravit své sebevědomí, které dostalo po debaklu 1:6 s Portlandem značnou ránu. Duel byl velmi vyrovnaný, ani jedno z mužstev nemělo během 60 minut žádný drtivý tlak. Nakonec však oba body putují pryč z Times Union Center.

Albany Devils – Adirondack Flames 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 18. Reinhart (Elson)

Střely: 28:25

Návštěva: 2809 diváků

Necelých 30 sekund po úvodním hvizdu se přímo na gólmana Ortia hnal Darcy Zajac, jenže útočník v ďábelských službách svůj nadějný postup neproměnil a vystřelil jen do betonu. Šance si tvořili hokejisté obou družstev, brankáři ovšem skutečně měli svůj den a ukazovali jak bleskové zákroky lapačkou, tak také úspěšné výjezdy proti unikajícím střelcům, kteří nezvládali zakončovat do odkrytých míst. Ve 14. minutě zachraňoval Ortio situaci v brankovišti dokonce natřikrát, Albany si na maskovaném muži Flames jednoduše vylámali zuby. Nejdůležitější okamžik střetnutí nastal na přelomu 17. a 18. minuty, kdy hosté skvěle obrali rozehrávajícího Baiera o kotouč a následně už nebyl problém po krátké kombinaci dopravit černou pryž za Kinkaida.

Druhá část probíhala v podobném duchu, hlavní úlohu i v tomhle dějství hráli strážci svatyň. Přestože domácí prohrávali, nic jim to neubralo na jejich ofenzivních snahách. V polovině třetiny přijal nahrávku Matteau a rychle vypálil, avšak Ortiova vyrážečka byla o vteřinku rychlejší. O pár minut později se defenziva Adirondacku znovu správně nedomluvila a opět to byl Ortio, kdo musel likvidovat nebezpečí v podobě poskakujícího puku na hranici brankoviště. Zmatky sice dokázal na krátkou dobu uklidnit, jenže přišla série přihrávek a Black sklepával nabídku Frasera do branky. Radost ale na střídačce Albany dlouho nevydržela, protože hlavní rozhodčí gól probral s videorozhodčím a bylo zjištěno, že Graham Black zasáhl vysokou holí.

Oba týmy hrály ofenzivní a pohledný hokej, ovšem góly ani ve 3. periodě nebyly díky bezchybným hlídačům brány k vidění. Čtyřicátá třetí minuta a už mohli Flames vést 2:0, Kinkaid byl však proti a senzačním skokem zabránil pokračování příležitosti. Právě domácí brankář byl tím, kdo v poslední etapě utkání stále držel naděje Devils hodně vysoko a vytahoval jeden povedený zákrok za druhým. Takřka ideální pozici ke srovnání měli Ďáblové ve 49. minutě, tentokrát to byl ale pro změnu Ortio, kdo zapůsobil jako zeď a odrazil sérii domácích střel. Kinkaid nechyboval, chytal opravdu vydařený zápas, jenže útočníci v takové formě nebyli, což znamenalo, že při závěrečné siréně svítilo skóre 1:0. Odehraných 60 minut by se dalo jednoduše shrnout tak, že šlo o klasický duel gólmanů.

Pozice farmy Jersey se nijak nemění ani po 2. porážce v řadě. Divize je stále velice nadupaná a Albany v ní zaujímá 3. místo, ale ďábelští pronásledovatelé z Hartfordu a Bridgeportu zaostávají pouze o gólový rozdíl.

Sestava Albany: Kinkaid (Wedgewood) – Fraser, Burlon, Faust, McPherson, Baier, Keenan – Whitney, Boucher, Matteau, Johnson, Thomson, Pelley, Sestito, Timmins, Black, Thompson, Janssen, D. Zajac

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …