Peklo / Binghamton Devils / Albany zapsalo na soupisku Carriera a Bella z ECHL

Albany zapsalo na soupisku Carriera a Bella z ECHL

Farmářské mužstvo Albany Devils se rozhodlo pro povolání nových hráčů z nižší ligy ECHL. Zejména v útočném snažení by měli aktuálně 7. týmu Východní divize AHL vypomoci pravá křídla Myles Bell z Evansville a Alexandre Carrier, jenž nastupoval za Orlando.

Myles Bell byl volbou New Jersey v 6. kole na draftu 2013, tento 21letý útočník však ještě neměl tu čest zasáhnout ani do jedné ze dvou nejvýznamnějších soutěží na severoamerickém kontinentu. Do povědomí hokejové veřejnosti se dostal při svém vydařeném působení v celku Kelowna Rockets hrajícího kanadskou WHL. Právě za tento celek odehrál přes 200 zápasů a statistiky obohatil o 226 kanadských bodů. Hlavně díky úspěšnému ročníku 2012/13 (43 gólů a 59 nahrávek) se stal terčem ďábelského zájmu. Letos už ovšem začal nastupovat v novém prostředí, zabydlel se v kádru Evansville Icemen a za 17 střetnutí získal solidních 14 bodů (8+6), přesto jeho osobní vizitku mírně kazí číslo -2 v tabulce účasti na ledě. Za zmínku také stojí, že Myles Bell byl součástí kanadské reprezentace do 18 let na Memoriálu Ivana Hlinky v roce 2010, v 5 duelech zaznamenal 1 branku a 2 asistence.

23letý Alexandre Carrier sice nebyl pro zámořské kluby dostatečně zajímavý a neprošel draftem, ale může se pochlubit na rozdíl od Bella třeba tím, že si vyzkoušel hokejové působení v Evropě. Po sezóně 2010/11, během níž působil jako asistent kapitána u týmu Val-d’Or Foreurs, který je účastníkem QMJHL, zaujal rakouský EC Salzburg svojí bilancí 6+15 a od dalšího ročníku už oblékal dres s býkem. Častěji hrál za B tým silného Red Bullu a nevedl si vůbec zle (za 29 utkání 25 bodů), jenže navrátil se zpět do Ameriky, kde se však už nedokázal prosadit. Za poslední 3 sezóny vystřídal hned 6 zaměstnavatelů, Albany bude jeho 7. pokusem o prosazení. Skutečnost, že za 79 soubojů od roku 2012 bodoval jen 10krát, je velmi výmluvná. Zrovna hvězdnou formu neměl Carrier ani v jeho posledním působišti v Orlandu, kde mu na kontě získaných bodů svítila 0 a ve statistice +/- nepěkná hodnota -4.

Je pouhou otázkou, jestli budou tihle hokejisté skutečně nápomocni v tvorbě ofenzivní hry Albany, nebo bude střelecká nemohoucnost z posledních zápasů pokračovat i nadále.

zdroj: thealbanydevils.com, eliteprospects.com, theahl.com

foto: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Děkujeme, pane hokejisto… #TZ19

Travis Zajac byl opravdovým borcem na ledě i mimo něj. Do posledních chvilek své kariéry neuvěřitelně miloval New Jersey a nejspíše bude milovat až do konce svého života. Vždy stál za svými kluky a nikdy se nebál postavit se za tým. Že, Radko?

Ďáble, co na to říkáš...?