Peklo / Ohlasy / Gomez: Raději jsme měli kotouče rovnou nahazovat dopředu

Gomez: Raději jsme měli kotouče rovnou nahazovat dopředu

Po ne zrovna přesvědčivých výkonech z poslední doby dostali Devils další šanci na reparát, který mohli složit na ledě Philadelphie. Naděje na dobrý výsledek se však začala drolit už od úvodní periody, během níž se podařilo Letcům dostat do dvoubrankového vedení. Po 60 minutách svítil na tabuli výsledek 4:1 pro domácí.

„V 1. periodě jsme domácím góly vyloženě darovali. Jednou jsme si nepohlídali brejk při vlastní přesilové hře a poté jsme si nedali pozor na soupeře u tyče,“ ví kouč Ďáblů Pete DeBoer. „Takových chyb se musí tým vyvarovat. Neodváděli jsme poctivou práci před vlastní brankou,“ hodnotil DeBoer hru jeho svěřenců.

„Během takového zápasu si nesmíme dovolit se takhle dostat pod tlak. Za stavu 0:2 v náš neprospěch to nevypadalo dobře, ovšem podařilo se nám snížit a dokonce se nám dařilo si vytvářet nějaké šance. Nebylo to ale úplně ono, nechávali jsme se často vylučovat. Soupeř nás nenechával ani chvíli v klidu,“ hledá důvody neúspěchu maskovaný muž Cory Schneider.

Možná se v určitých chvílích New Jersey podařilo dostat gólmana Flyers Emeryho pod tlak, jenže nešlo o žádné permanentní nebezpečí, což pouze dokazuje počet ďábelských střel, který se zastavil na chatrném čísle 18. Domácí byli jasně v porovnání s Devils lepším týmem, neboť hokejisté oblékající oranžovobílou kombinaci prověřili Schneidera hned 36krát.

„V 1. a 2. třetině si myslím, že jsme až moc zkoušeli nějaké složitosti. Snažili jsme se hrát, ale těžko jsme se dostávali do útoku. Hlavně v 1. dvacetiminutovce se naše lajna snažila o nějaké extra přihrávky, což nebyla ta správná cesta. Raději jsme měli kotouče rovnou nahazovat dopředu, nebo se snažit o něco podobného. Je však také pravda, že skvěle blokovali jednotlivé střely. My jsme zase neměli špatný pohyb, to je jedna z mála pozitivních věcích, na nichž se dá stavět,“ zhodnotil souboj s Philadelphií Scott Gomez.

„Nemyslím si, že by šlo o hlavní problém,“ vyjádřil se Čech Jaromír Jágr k situaci, kdy se Flyers dostali do vedení 2:0 v průběhu 14. minuty. „Hráči se totiž chtěli vrátit i za tohohle stavu do zápasu, stále věřili, že rozdíl není nijak markantní či nesmazatelný. To, co nás shazovalo, byly chyby. Ke střelám jsme se sice nedostávali, ale neskládali jsme zbraně, což je rozdíl oproti tomu, když jste na ledě a jenom hru sledujete a nijak do ní ani pomalu nezasahujete,“ uvažuje o rozpoložení jeho mužstva Jágr.

„Každý z nás se s tím musí popasovat,“ řekl k momentální špatné týmové formě Andy Greene. „Všichni hráči mají před sebou během sezóny různé překážky. V několika zápasech jsme už nastoupili s méně zkušenými hokejisty, ale s nimi jsme odváděli také dobrou práci. Dříve jsme dokázali dostávat snadněji puky hlouběji do útočné třetiny, dřeli jsme a dohrávali souboje. Našim úkolem je začít něco dělat a opět tvořit hru tímhle způsobem,“ dodal Greene.

Příliš času na odpočinek Ďáblové mít nebudou. Dalším soupeřem New Jersey bude Dallas, jenž právě mužstvo z Newarku přivítá na svém ledě v noci ze soboty na neděli.

zdroj: blog Fire & Ice

foto: nhl.com (Len Redkoles, Getty Images)

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?