Peklo / Binghamton Devils / Wolf Pack zvládl lítý boj na domácím ledě proti Devils

Wolf Pack zvládl lítý boj na domácím ledě proti Devils

Za poslední 3 zápasy vstřelili pouhé 3 branky a hned 8krát inkasovali – tohle byla statistika Ďáblů před střetnutím v Hartfordu. Vývoj utkání už od úvodních minut hostujícímu mužstvu příliš nenahrával a farma Jersey nebyla schopna ani tentokrát obrat soupeře o body.

Hartford Wolf Pack – Albany Devils 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Góly: 4. C. Bourque (Hrivík, Malone), 7. Vaive (Hrivík, Allen), 32. C. Bourque (Vaive, Haggerty) – 12. Boucher (Baier, Fraser), 49. Pelley (Thomson)

Střely: 33:35

Návštěva: 1816

V XL Center se hrálo už od prvních vteřin v rychlém tempu. Ani jeden tým se nebál chodit dopředu, právě z ofenzivního stylu hry vyplynulo otevření gólového účtu v podání domácího Bourqueho. Ve 4. minutě tak už Albany ztrácelo a to ještě čekala na Devils zanedlouho další rána. Justin Vaive zužitkoval vyloučení Blacka a v samém závěru početní převahy získal kotouč do své moci a Clemmensen nebyl schopen dát tělo do dráhy puku. Ani tento stav ovšem hostující hráče nezastrašil a gólman Desjardins měl i v dalších minutách před sebou složitou práci. Díky kvalitní tvorbě útočných akcí se ve 12. minutě ocitl v blízkosti klece Hartfordu Reid Boucher, který se nemýlil a vrátil své mužstvo do zápasu. Obraz hry se ve 2. polovině periody nezměnil, ani skóre nedoznalo do 20. minuty žádných úprav.

Ani začátek 2. etapy nevypadal pro Ďábly vůbec špatně, hosté byli totiž vyrovnaným protivníkem pro Wolf Pack, avšak brankáři plnili své úlohy bez potíží a kryli velké množství ran mířících mezi tyče. Jedno zaváhání přesto diváci viděli, Chris Bourque přidal svůj 2. gól v zápase a zároveň šlo také o 2. zásah během přesilové hry. Hartford dokázal dobrým pohybem bránit prostory před klecí, kam se farma New Jersey nedostávala úplně snadno. Nedá se však říct, že by Albany zaostávalo za svým soupeřem, ale hokejisté Devils nebyli schopni nabídnutých příležitostí využívat, proto se museli smířit se stavem 1:3 před poslední částí.

Nesmírně vyrovnaná partie byla k vidění i v závěrečných 20 minutách utkání. Desjardins působil jistým dojmem, podobně jako jeho sok na opačné straně kluziště. Hosté bojovali a dočkali se kontaktní branky v hartfordské svatyni, Pelley dostal nabito od Thomsona a propálil všechny možné překážky čekající před brankovou čarou. Tento okamžik Albany nakopl, hokejisté se i nadále snažili o aktivní pojetí hry v útočném pásmu, jenže rychlé reakce Desjardinse se staly základním kamenem domácího úspěchu. Ani Clemmensen neměl v brankovišti klid, i on dokázal pravidelně předvádět svůj brankářský um, díky němuž se Devils drželi až do samého konce. I když se snaha hostům upřít nedala, stejně už Wolf Pack nadějně rozehraný souboj nepustil, mohl se radovat ze zisku 2 vítězných bodů.

Sestava Albany: Clemmensen (Wedgewood) – Fraser, Burlon, Faust, McPherson, Baier, Keenan – Whitney, Boucher, Matteau, Johnson, Wohlberg, Thomson, Pelley, Sestito, Black, Thompson, D. Zajac, Bell

zdroj: theahl.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …