Peklo / Novinky z NHL / Fanoušci tvrdí: Největší hvězdou NHL je Girgensons!

Fanoušci tvrdí: Největší hvězdou NHL je Girgensons!

    Zemgus Girgensons, že Vám to jméno nic neříká? Tak to se nemáte za co stydět (pokud se nepovažujete za srdceryvného fanouška NHL). Dle názoru fanoušků z celého světa je momentálně největší hvězdou probíhajícího ročníku NHL, právě tento lotyšský mladík. Dali to tak najevo prostřednictvím každoročního hlasování o zahajovací pětku All-Star Game.

    K dnešnímu dni Girgensons získal v 29 zápasech 16 bodů za 9 branek a 17 asistencí. To ho řadí na přesně 124. místo kanadského bodování NHL. A přesto v počtu hlasů od fanoušků poráží na hlavu všechny ostatní hráče NHL v čele se Sidneym Crosbym, Tylerem Seguinem nebo Stevenem Stamkosem.

    Momentální konto lotyšského mladíka zní na 803.805 hlasů. Druhý v pořadí, Patrick Kane, má 375.758 hlasů, čili o polovinu méně. Pořád nechápete v čem je Zemgus Girgensons tak výjimečný? Je to jediný Lotyš hrající NHL tento rok. A tak se obyvatelé tohoto malého pobaltského státu domluvili, že ze svěho krajánka udělají, díky „hlasu lidu“, největší hvězdu nadcházející All.Star Game. Vše ilustruje tento graf: http://1.cdn.nhle.com/nhl/images/upload/2014/12/zemgus-combined-infographic.jpg

    Z českých hráčů je na tom nejlépe Tomáš Plekanec na 28. místě, Jakub Voráček 40. a Jaromír Jágr na 51. místě. Kompletní žebříček zde: https://allstarvote.nhl.com/en-us/LeaderBoard

    Ještě dodejme, že hlasovat může každý, kdo se registruje. Hlasy můžete zasílat i opakovaně, ale skromně si myslím, že Lotyše letos nikdo neporazí.

(zdroj grafu: http://1.cdn.nhle.com/nhl/images/upload/2014/12/zemgus-combined-infographic.jpg)

(zdroj obrázku: http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s–y4V9THB4–/etscjcfdtennvfzeeaeo.jpg)

Autor Tomas Cironis

Fanoušek dobrého hokeje, tedy Bostonu Bruins :D Davida Krejčího a Jaromíra Jágra.

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?