Peklo / Preview / New Jersey bude bojovat s Ottawou

New Jersey bude bojovat s Ottawou

Už 4 zápasy v řadě Devils nezvítězili a jsou na tom momentálně opravdu špatně. Ani Senátorům z hlavního města Kanady se ovšem nedaří podle představ, oba celky se budou snažit uhájit svoji čest na ledě Prudential Center. Ani jedno z družstev se nedá předem označit za jasného favorita.

New Jersey Devils – Ottawa Senators

Kdy: 18. 12. 2014, 1:00 (SEČ)

Kde: Prudential Center, Newark, NJ

Forma Ďáblů je skutečně žalostná. Domácí hokejisté mají odehráno 32 střetnutí, žádný jiný tým z Metropolitní divize nemá nahráno více. Jádrem problému je však to, že ze zmiňovaného počtu New Jersey hned 15 duelů prohrálo, naposledy hráči z Newarku ukořistili plný počet bodů 8. prosince. Již 4 zápasy se tak s nimi táhne černá série porážek, která nevypadá, že by mohla jen tak najednou tým opustit. Z chatrných výsledků vyplývá až 6. pozice v divizi. Nejbližším terčem domácích je Columbus, jenž se raduje z lepšího postavení díky celkovému skóre. Logicky ani ve Východní konferenci to zrovna žádná sláva nebude, Jersey se musí smířit s umístěním na 13. místě, kde tvoří Ďáblům společnost družstva jako Buffalo, Columbus či Philadelphia.

Devils chybí individuality, které by zvládly rozhodovat utkání a stanout tak mezi těmi nejlepšími hráči soutěže. Bodovým lídrem červenobílých je v aktuální chvíli 42letý Jaromír Jágr, ten stihl ve 31 soubojích bodovat 20krát (5+15). Na záda mu dýchají Adam Henrique (8+10) čí Marek Židlický (4+13), avšak pouze Jágr je schopen se se svým zápisem prodrat mezi nejlepší stovku ligových hokejistů. Kdyby se bodový zisk Židlického srovnával jen s ostatními obránci, dostane se český defenzivní hráč v silné konkurenci na 25. příčku. Poslední dobou tráví stále více času mezi tyčemi nadaný Keith Kinkaid. Ten sice po povolání z farmy dvakrát padl s týmem po prodloužení, ale jeho výkony byly kvalitní. Možná má úchvatnou úspěšnost zákroků 94,2 % a hodnota obdržených branek na zápas se zastavila na čísle 1,71, přesto tomu ještě chybí právě kýžená výhra. Je také možné, že místo mezi tyčemi zaujme jeho zkušenější kolega Cory Schneider.

Jak již bylo napsáno, Senátoři z Ottawy se nemohou pyšnit žádnou o poznání lepší výchozí pozici před nadcházejícím vzájemným měřením sil. Atlantická divize má sice vyrovnanou špičku, kde se v mírných rozestupech tlačí Tampa, Detroit, Montreal a Toronto, jenže v nižších patrech to už takové drama není. Až daleko za těmito mužstvy je předposlední tým Senators, jenž v dosavadním průběhu základní části získal na konto 30 bodů. Hosté jsou na tom tak jen o chlup lépe než Ďáblové, a proto se drží na 11. místě, které však není také žádným výsostným postavením. Ottawa z posledních 5 duelů mohla slavit 2 vítězství.

Ofenzivním tahounem celku je obránce Erik Karlsson, který dokázal díky svojí tvrdé ráně zaznamenal 7 gólových zásahů. Švédský hokejista se nezdráhá ani připravovat brankové příležitosti, letos mu statistici připsali 13 asistencí. Jen o bod zaostává Bobby Ryan (7+12) společně s Kylem Turrisem (4+15). V brankovišti je hlavní oporou Craig Anderson, nastoupil k 18 zápasům a z tohohle množství třetinu dokázal dovést do vítězného konce. Maskovaný Američan vytáhl úspěšnost svých zásahů na velice solidních 92,5 %, průměr obdržených branek se v jeho případě pohybuje kolem čísla 2,6.

Podle papírových předpokladů by měli nejspíše zvítězit Senators, ovšem dá se očekávat tvrdý boj a Ďáblové by mohli se svým soupeřem odehrát vyrovnané utkání. Pokud dokáže jedno z mužstev zvítězit v základní hrací době, nebude pravděpodobně rozdíl ve skóre nijak výrazný.

Možné sestavy

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Merrill, Židlický, Gelinas, Harrold – Gomez, Henrique, Jágr – Eliáš, Zajac, Havlát – Ruutu, Gionta, Ryder – Tootoo, Josefson, Bernier

Senators: Anderson (Lehner) – Borowiecki, Karlsson, Cowen, Ceci, Phillips, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Greening, Legwand, Michálek – Condra, Lazar, Chiasson

zdroj: nhl.com, dailyfaceoff.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Jeden komentář

  1. Martin Chachan Kukurůza

    Takže 4 prohry v řadě :cD …. zkusím výhru :cD

Ďáble, co na to říkáš...?