Peklo / Binghamton Devils / Larsson dvěma přihrávkami pomohl k výhře Albany nad WB/Scrantonem

Larsson dvěma přihrávkami pomohl k výhře Albany nad WB/Scrantonem

Po nedělním utkání proti Lehigh Valley čekal na farmářský celek Devils další houževnatý soupeř. Albany totiž svou výhru z minulého kola muselo obhajovat na ledě záložního týmu Tučňáků, jenž se v letošním ročníku drží hodně vysoko.

Wilkes-Barre/Scranton Penguins – Albany Devils 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 41. Sheary (Kostopoulos, Dea), 57. Pouliot (Goers, Drazenovic) – 9. Boucher (Burlon, Larsson), 33. Sislo (Scarlett, Black), 57. Burlon (Larsson, Matteau), 60. Thompson

Střely: 21:27

Návštěva: 4686 diváků

V úvodních minutách se role dominantního celku ujali hosté a vůbec se neostýchali prověřit Murrayho několika jedovatými pokusy. Větší část herní doby pobývali v útočné třetině hokejisté Devils a obrana WB/Scrantonu neměla zrovna moc příležitostí si od forčekujících hostů oddechnout. Krátce před polovinou 1. dějství získalo Albany možnost hry v početní převaze a hostující mužstvo své příležitosti využilo zásluhou Reida Bouchera. Domácí se s obtížemi dostávali dopředu a když se jim už povedlo prokombinovat se ke střele, střežil prostor brankoviště pozorný Clemmensen. Hosté hráli se značným klidem a mohli dokonce ještě dodat další trefu, ovšem Murray se už nenechal oklamat a stav 0:1 trval i po 20 odehraných minutách.

Do 2. etapy duelu znovu vkročili tou správnou nohou Ďáblové a trápili defenzivní složku týmu Penguins. Domácí obránci hráli však s chladnou hlavou a dařilo se jim většinu průniků Devils zastavovat díky dobrému pohybu ve své části kluziště. Přestože byl výkon WB/Scrantonu o něco lepší než v předchozí dvacetiminutovce, přišlo zvýšení hostů na 2:0. Tučňáci se nechali vyloučit a následně se v šanci ocitl Mike Sislo, který proměnil a dokázal tak stabilizovat ďábelské vedení. Brankáři předváděli v dalším průběhu periody kvalitní zákroky a jejich výkony byly stabilní. Ani jeden z maskovaných mužů už nedopustil změnu na světelné tabuli a Albany vkročilo do poslední části za stavu 2:0 v jejich prospěch.

Hned po necelé minutě závěrečného dějství se k útoku nadechli hráči domácího týmu a podařilo se jim po rychlé ofenzivní akci vstřelit kontaktní gól, který s hrou hostů a jejich sebevědomím mírně zamával. Hra byla velmi vyrovnaná a ani jeden ze soupeřů se dlouho nedokázal dostat do žádného většího ani stálého tlaku. Útočníci ztroskotávali na rychlých reakcích bránicích hráčů, díky nim byl zápas hodně napínavý až do posledních minut. Až 57. minuta přinesla sérii rychlých přihrávek, Larsson výborně vyslal dopředu Burlona a jeho rána v přesilovce byla v konečném součtu rozhodující. Několik sekund po něm se sice prosadil Pouliot a opět byl rozdíl minimální, ale když Paul Thompson v čase 59:54 nasměroval kotouč do odkryté sítě, nebylo o vítězi pochyb.

Ďáblové tak připsali na své konto druhou výhru v řadě a udrželi se na 7. příčce Východní konference. Adam Larsson, jenž zamířil na farmu, aby se rozehrál po zranění, předvedl solidní výkon a ukázal, že do A týmu Devils patří. Do bodování si stihl zapsat hodnotu 0+2 a ve statistice sledující účast na ledě zaznamenal číslo +1.

Sestava Albany: Clemmensen (Wedgewood) – Larsson, Fraser, Burlon, Kelly, Scarlett, McPherson – Whitney, Boucher, Matteau, Johnson, Wohlberg, Thomson, Pelley, Black, Thompson, Sislo, D. Zajac, Carrier

zdroj: theahl.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …