Peklo / Binghamton Devils / Hokejisté Syracuse okradli Albany o všechny body

Hokejisté Syracuse okradli Albany o všechny body

Rezervnímu týmu Devils se před tímhle duelem poměrně dařilo, neboť předchozí 2 výzvy ustál a získal plný počet bodů. Nyní však Albany cestovalo na led Syracuse Crunch, kde to nemají soupeři nikdy lehké. I když se hosté rvali, nakonec výsledek mluvil ve prospěch Crunch.

Syracuse Crunch – Albany Devils 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 9. Angelidis (Marchessault, Namestnikov), 14. Blunden (Angelidis), 30. Namestnikov (Nesterov, Samson) – 28. Boucher (Whitney, Scarlett), 48. Thompson (Black)

Střely: 31:28

Návštěva: 5391 diváků

Do útoku chodili častěji domácí, ani se nepotřebovali nějak zvlášť osmělovat a prověřili Wedgewooda v brance hostů několika štiplavými pokusy. Ani jeden z týmů tomu druhému nic nedaroval a rozhodčí museli na obou stranách často vylučovat. Právě během kombinace v početní převaze otevřeli domácí skóre a zaujali výhodnější pozici do následujících minut. Iniciativy se chopili hráči Syracuse a hostující celek se musel stáhnout do pozadí. Nápor domácích sílil a ve 14. minutě byl rozdíl mezi mužstvy už dvoubrankový poté, co puk uklidil do volného prostoru Mike Blunden. Devils hledali recept na defenzivu Crunch marně, obránci Syracuse totiž předváděli povedené zásahy a i jejich zásluhou se odebrali hokejisté do kabin za stavu 2:0.

I 2. část byla velmi vyhecovaná a napjatá atmosféra se projevovala častými dvouminutovými tresty, které se udělovaly na obě strany. Hosté zvládali zachycovat akce domácích a sami se přemisťovali do míst před klecí, kde se pokoušeli překvapovat gólmana Gudlevskise. Tahle taktika nevypadala v ďábelském podání vůbec špatně a trefa Bouchera v přesilové hře byla pouhým vyústěním momentálních poměrů na hrací ploše. Z kontaktní branky ale Albany moc dlouho radost nemělo, za 2 minuty se podařilo Crunch vypálit přesně do volného prostoru a vrátit tak na své hole klid. Další minuty už zaváhání maskovaných mužů nenabídly, a proto siréna ukončila 2. periodu v době, kdy tým Syracuse vedl 3:1 a jeho vyhlídky do poslední etapy nevypadaly vůbec beznadějně.

Albany zahájilo závěrečnou dvacetiminutovku solidním náporem, avšak Syracuse si soupeře pohlídalo a Ďáblové byli nuceni čelit i řadě brejků Crunch. I hostující celek uspěl ve své obranné třetině a o chvíli později se mohl dokonce zaradovat, protože Paul Thompson se uvolnil před Gudlevskisem a ztráta na domácí byla rázem jen velice těsná. Hosté vsadili v dalších minutách vše do ofenzivy, jenže z těchto akcí se tvořily také volná okénka před Wedgewoodem a hlídač ďábelského brankoviště se protáhl několika přesvědčivými zákroky. Crunch čelili houževnatému protivníkovi a několikrát měli opravdu namále, ovšem bránící hokejisté měli svůj den a gólman je dokázal svědomitě doplňovat. Nakonec se už na skóre nic nezměnilo. Radost mohla propuknout po vítězství 3:2 na straně domácích.

Farma New Jersey sice tentokrát nebodovala, přenechala body lídrovi Severovýchodní divize a propadla se na předposlední divizní příčku, přesto se červenobílí stále drží mezi nejlepší osmičkou Východní konference. Pokud však budou chtít Devils do play-off, budou muset ještě tvrdě bojovat proti dotírajícím soupeřům, kteří příliš často neztrácejí.

Sestava Albany: Wedgewood (Clemmensen) – Fraser, Burlon, Kelly, Scarlett, Faust, McPherson, Baier – Whitney, Boucher, Matteau, Johnson, Wohlberg, Thomson, Pelley, Black, Thompson, D. Zajac, Carrier

zdroj: theahl.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …