Peklo / Preview / Devils hostí předposlední Carolinu

Devils hostí předposlední Carolinu

K zahájení Štědrého dne tu máme hokej – New Jersey na svém ledě v 1:00 přivítá Hurikány z Caroliny, kteří jsou aktuálně na předposledním místě v celé NHL.

Hurricanes sice mají odehráno o dva zápasy méně, na Devils ale také ztrácí celkem osm bodů. Na svém kontě jich mají celkově 22, což je řadí na předposlední místo v lize a na poslední místo ve Východní konferenci. Horším týmem už je pouze Edmonton Oilers.

V aktuálně probíhající sezoně vstřelili hráči Canes celkem 68 branek (Ďáblové 77), inkasovali jich 92 (Ďáblové 102). Devětkrát se Carolina radovala z výhry, jednou utkání prohrála v prodloužení a třikrát v nájezdech.

Na ledě soupeřů dokázali Hurikáni zvítězit pouze třikrát z 18 zápasů. Devils se na domácím ledě, tedy v Prudential Center, představili teprve 14 krát. Fanoušky ovšem potěšili vítězstvím pouze ve čtyřech z těchto zápasů.

A jak je na tom Carolina v aktuálně probíhajícím měsíci? Celkem během prosince odehrála již deset zápasů, cestu k vítězství ovšem nalezla pouze ve dvou případech. Bylo to 2. 12. proti Nashvillu a 18. 12. proti Torontu.

V posledním utkání se hokejisté Hurricanes střetli s New York Rangers, tedy s nesmiřitelným rivalem Ďáblů. Toto utkání se nakonec stalo velkým soubojem brankářů. Úspěšnější byl strážce svatyně Jezdců, tedy Cam Talbot. Ten z 18 střeleckých pokusů ani jednou neinkasoval, zatímco jeho protějšek Anton Chudobin z 31 střel za svá záda jednu propustil. Vítěznou branku zaznamenal již v čase 4:10 Ryan McDonagh.

Brankáři
Anton Chudobin, Cam Ward

Brankářskou jedničkou týmu je Cameron Ward. Ten letos odchytal celkem 23 zápasů a úspěšnost zákroků má 91,1%. Průměr inkasovaných branek 2,44 vypovídá spíše o nepříliš velké úspěšnosti celého týmu. Jeho náhradník Anton Chudobin ho nahradil v 10 utkáních a úspěšnost zákroků má 90%, průměr inkasovaných branek 2,91. Zajímavostí je, že zatím oba brankáři odchytali celá utkání, do nichž zasáhli. Ani jednou se v průběhu zápasu nestřídali.

Obránci
Brett Bellemore, Justin Faulk, Tim Gleason, Ron Hainsey, Michal Jordán, John-Michael Liles, Andrej Sekera

Nejproduktivnějším hráčem týmu je obránce Justin Faulk. Ten zatím odehrál všechny zápasy a připsal si celkem 20 bodů za 6 branek a 14 asistencí. Slovenský bek Andrej Sekera je druhým nejproduktivnějším zadákem Hurikánů, nastoupil do 31 zápasů a jednou skóroval, k tomu si navíc připsal 11 asistencí. Český obránce Michal Jordán ve 12 zápasech bodovat nedokázal. Nejvíce toho v zápase odehraje Justin Faulk, který je na ledě v průměru 23 minut a 57 sekund. Pochopitelně je i střelecky nejaktivnějším obráncem, na branku soupeře vyslal již 90 pokusů.

Útočníci
Zach Boychuk, Patrick Dwyer, Nathan Gerbe, Elias Lindholm, Brad Malone, Jay McClement, Riley Nash, Andrej Nestrašil, Victor Rask, Alexandr Sjomin, Jeff Skinner, Eric Staal, Jordan Staal, Chris Terry, Jiří Tlustý

Nejvíce bodů letos nasbíral centr Eric Staal. Ten má o dva body méně než obránce Faulk, tedy 18. Vsítil sedm branek a přidal 11 asistencí. Nejlepším střelcem týmu je s 10 zásahy Jiří Tlustý. Ten k tomu přidal ještě tři asistence. Jeho krajan Andrej Nestrašil, který přišel z Detroitu a momentálně je zraněný, odehrál za Carolinu 8 zápasů s bilancí 1+2. Jeff Skinner je nejaktivnějším střelcem týmu – na branku soupeře vyslal celkem 102 střel.

Do dnešního utkání by ze strany Ďáblů měl již zasáhnout Mike Cammalleri, taktéž i švédský obránce Adam Larsson. Kvůli podezřením na příušnice jsou momentálně testováni Patrik Eliáš a Martin Havlát, ti by tak v utkání zřejmě mohli chybět. Stále zranění jsou Ryane Clowe, Bryce Salvador, Dainius Zubrus a Damon Severson. Do zápasu by tak mohlo zasáhnout celkem sedm obránců.

Předpokládaná sestava:
Schneider – Greene, Merrill, Helgeson, Židlický, Gelinas, Harrold, Larsson – Cammalleri, Gomez, Jágr – Henrique, Zajac, Ryder – Ruutu, Gionta, Bernier – Tootoo, Sestito

Hurikáni budou zřejmě postrádat čtyři hráče. Mezi zraněnými jsou totiž momentálně čeští útočníci Jiří Tlustý a Andrej Nestrašil, chybět budou zřejmě také Jordan Staal a Alexandr Sjomin. Povolán z farmy byl americký útočník Brendan Woods, který by si tak mohl odbýt debut v NHL.

Předpokládaná sestava:
Chudobin – Sekera, Faulk, Gleason, Liles, Hainsey, Jordán – Gerbe, E. Staal, Terry – Skinner, Rask, Lindholm – Dwyer, Nash, Boychuk – Malone, McClement, Woods

NEZAPOMEŇTE NA FACEBOOKU V KOMENTÁŘÍCH POD TÍMTO ČLÁNKEM TIPOVAT STŘELCE PRVNÍ BRANKY NEW JERSEY DEVILS!

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?