Peklo / Novinky z NHL / Supertalent Andrei Vasilevski se prozatím vrací na farmu

Supertalent Andrei Vasilevski se prozatím vrací na farmu

   V Tampě uměli s mladíky vždy dobře pracovat. Poslední roky doslova piplají každého nadějného hráče. Výsledky se sice dostaví až za nějakou dobu, pokud ovšem od vedení organizace tento čas dostanete, míříte hodně vysoko. Generální manažer Steve Yzerman tímto časem disponuje.

   A tato v dnešní uspěchané době nezvyklá práce začíná nést své ovoce. Blesky z Tampy Bay dosponují jedním nadějným mladíkem za druhým. Pro české fanoušky například dobře známí Ondřej Palát, loňský finalista Calder Trophy, nebo robustní obránce Radko Gudas. Na svou šanci také čeká dvoumetrový unikát Andrej Šustr. Mimo naše krajánky najdeme dalšího loňského Calder Trophy kandidáta, Tylera Johnsona, nebo kanadského talenta Johnatana Drouina a další.

   Tímto bychom měli vyřešené posty v útoku a obraně. A co brankoviště? Zde nacházíme klenot nejblyštivější, Andreie Vasilevskiho. Tento dvacetiletý rodák z ruského Tyumenu to může ve své kariéře dotáhnout dost daleko, našlápnuto má dobře.

   Když v květnu 2014 podepsal nováčkovský kontrakt se Stevem Yzermanem, musel vědět do jak dobrých rukou se dostal. Sezónu začal samozřejmě na farmě Blesků v AHL organizaci Syracuse Crunch. Na začátku prosince byl jménován hráčem měsíce, neboť si držel procentuální úspěšnost na 98,2% a průměr obdržené branky na čísle 0,50 na zápas!

   V momentě zranění brankáře Bena Bishopa se Vasilevski dočkal očekávaného telefonátu od Steva Yzermana. Byl povolán do hlavního týmu. Odchytal celkem tři zápasy, dva z toho jako vítěz. Procentuální úspěšnost měl na 94% a průměr 2,01 obdržené branky na zápas. Jeho prvním vítězstvím v nejslavnější hokejové lize světa byla porážka Letců z Philadelphie 3:1 v půlce prosince.

   S návratem Bena Bishopa byl Vasilevski poslán zpět na farmu, ovšem radím Vám, zapamatujte si jeho jméno. Budete ho v NHL slýchat v budoucnu často.

(zdroj obrázku – lightning.nhl.com)

Autor Tomas Cironis

Fanoušek dobrého hokeje, tedy Bostonu Bruins :D Davida Krejčího a Jaromíra Jágra.

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?