Peklo / Binghamton Devils / Farma v závěru ztratila vedení a Syracuse oslavil vítězství

Farma v závěru ztratila vedení a Syracuse oslavil vítězství

Rok 2014 se nekompromisně blíží ke svému závěru, přesto farma Devils nefunguje v úsporném režimu a v noci z pátku na sobotu se představila na ledě Syracuse Crunch, kde před týdnem podlehla 2:3. Bojovnost se hostům upřít nedala, ovšem ani domácí družstvo nepůsobilo odevzdaným dojmem a bylo zaděláno na kvalitní střetnutí.

Syracuse Crunch – Albany Devils 3:2p (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 33. Blunden (Cote, Blujus), 59. Mormina (Marchessault), 65. Namestnikov (Marchessault) – 25. Burlon (Whitney), 42. Boucher (Whitney, Faust)

Střely: 37:33

Návštěva: 5757 diváků

Do duelu naskočili hokejisté Albany aktivně, vypracovali si pár střel z nebezpečného území a způsobili tak nemalý rozruch v brankovišti Vasilevskije. Nervy pracovaly na plné obrátky, byla dokonce k vidění bitka mezi Neilsonem a Fraserem, která byla pouze dokladem toho, že ani jeden z týmů nechtěl za žádnou cenu tomu druhému nic darovat. Do zápasového tempa se samozřejmě dostal s přibývajícím časem i Wedgewood, jenže i on si pozorně hlídal svou svatyni a lovil jednu ránu za druhou. Oba celky prosazovali filozofii ofenzivního pojetí hokeje, ale stejně góly nepadaly, z čehož vyplýval průběžný stav 0:0 před 2. třetinou.

Vstup do prostřední dvacetiminutovky patřil Syracuse, jenž několikrát za sebou prověřil připravenost maskovaného muže Albany. Wedgewood stačil přesunout tělo do drah všech střel a nabídl příležitost svým spoluhráčům také předvést, že umí zahrozit. Rychlý postup proti Vasilevskijovi využil gólově Brandon Burlon. Po vsítěné brance následovala vyrovnaná herní partie. Dobrými možnostmi se prezentovali střelci na obou pólech hrací plochy, defenzivní hráči však své povinnosti plnili s úspěchem. Ďábelští obránci si ale přece jenom nedokázali jednu situaci pohlídat. Průnik domácího mužstva vzorně zakončil Blunden a rozjásal přítomné publikum. I když ještě vývoj utkání pár dělových ran přinesl, už se žádná z nich neujala. Čtyřicet minut bylo minulostí, zbývalo odehrát poslední část.

Třetí perioda započala velkou radostí hostů. Po zhruba minutě a půl se zvládl uvolnit Reid Boucher a ze svých předností vytěžil vedoucí gól na 2:1. Situace se začala velice dobře vyvíjet právě ve prospěch hostů, neboť se dostávali s větší lehkostí ke tvoření střeleckých pokusů a naopak Crunch museli vynakládat velkou porci úsilí, aby byli schopni vypálit mezi tyče Wedgewoodovy kasy. Přesto se povedlo Vasilevskijovi neustále zasahovat proti tvrdým dělovkám soupeřů a díky domácímu hlídači v masce nebyl pokračující nápor Albany okořeněn brankou. Postupně se hra vyrovnala, pro Syracuse přechod do útočného pásma rázem nebyl takovým problémem a přesně tohle byly okamžiky, během kterých se defenziva Ďáblů dosti zapotila. Až 87 sekund před závěrečnou sirénou domácí útočník propálil vše, co mu stálo v cestě, čímž zajistil oběma týmům bod.

Skóre 2:2 nemohlo znamenat nic jiného než začátek prodloužení. Karta se naprosto obrátila, iniciativu převzali Crunch a Devils se bránili jen velmi těžko. Pořád se však hosté drželi a vypadalo to, že vzájemné střetnutí nakonec dospěje až k samostatným nájezdům. Ve finále dopadlo vše jinak, protože 50 vteřin před koncem nastaveného času si udělal místo ke střelbě Namestnikov a jeho neomylný projektil rozhodl. Albany tak může těšit i přes prohru fakt, že si odnáší z tohohle utkání aspoň bod. Zrovna jediný bodík udržel rezervu New Jersey na 7. příčce Východní konference a díky lepšímu skóre Bridgeport stále není schopen v rámci divize přeskočit Devils.

Sestava Albany: Wedgewood (Clermont) – Fraser, Burlon, Kelly, Scarlett, Faust, McPherson – Whitney, Boucher, Matteau, Johnson, Wohlberg, Thomson, Pelley, Sestito, Black, Thompson, D. Zajac, Carrier

zdroj: theahl.com, thealbanydevils.com

foto: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …

Ďáble, co na to říkáš...?