Peklo / Ohlasy / Lou Lamoriello se vyjadřuje k zápasu s Rangers

Lou Lamoriello se vyjadřuje k zápasu s Rangers

První utkání po změně trenérského postu na lavičce New Jersey Devils se velmi podobalo dřívějším zápasům v této sezóně.

Se třemi hlavními kouči (GM Lou Lamoriello a co-trenéři Scott Stevens a Adam Oates), se Ďáblové o nějaké změny pokusili, ve výsledku to však byla prohra 1:3 proti rivalovi New Yorku Rangers.

Hráči se snažili, ale znovu se objevovaly chyby v obraně, zbytečné fauly, které poté vedly ke gólu v oslabení. Nesmíme opomenout ani chybu v přesilovce kdy se ke kotouči dostal Derek Stepan a vsítil gól v oslabení. Největší problém však znova byly góly. Devils vstřelili pouze jeden gól. A je to již po jedenácté z 21 posledních zápasů co vstřelili 0 nebo pouze jeden gól. Stepanův hat-trick do prázdné klece byl tak už pouze hřebíčkem do Ďábelské rakve.

,,Zaprvé to bylo velmi inspirativní sledovat co se děje. Bylo to extrémně pozitivní. Lavička byla velmi živá. Nikdy jsme nebyli přehnaně frustrovaní a ve třetí třetině jsme měli několik šancí na návrat do zápasu. Byly zde nějaké změny, které jsme na rychlo zkoušeli. Je tedy jasné, že některé chyby musely přijít. My bychom na tom teď však měli stavět.” Prohlásil Lou Lamoriello.

S pouhými třemi vítězstvími z posledních 17 zápasů spadlo New Jersey až skoro na dno konference. Nyní je dělí 11 bodů od play-off.

S podobnými konci  utkání mají Devils tuto sezónu mnoho zkušeností. Jsou na vrcholu statistiky týmů, které dostaly gól do prázdné brány. Je to evidence o tom, že v mnoha zápasech jsou blízko bodům. Ale být blízko nestačí.

,,Znova se nejedná o výsledek, který bychom si přáli, ale byl to velmi zvláštní den. Myslím to tak, že se toho událo opravdu hodně. Navíc je ot trochu příběh roku – O tom jak můžeme získat alespoň bod a znova nic. Myslím si, že jsme měli opravdu dobrou třetí třetinu. Bohužel se nám nepodařilo skórovat. Neomlouvá to výsledek, ale myslím si, že na to, co se stalo v posledních 24-48 hodinách, tak jsme nepodali špatný výkon.” míní Cory Schneider.

,,Bereme to jako hru, hru ve které musíte být optimističtí. To je důležitá věc. Musíte se začít cítit dobře díky tomu, co děláte, cítit se dobře díky tomu, co dělají ostatní. A začít vyhrávat.” přidal Lamoriello.

Dainius Zubrus se k utkání vyjádřil takto:

,,Můžeme na tom zápase stavět. Není to jednoduché. Není to tak, jak bychom si to představovali, ale můžeme na tom stavět.”

Odpověď Lamoriella na dotaz, jak se komunikovalo na střídačce se třemi kouči:

,,Myslím si, že to bylo excelentní. Nijak to nedrhlo. Měnění útoků bylo tak dobré, jak jen mohlo být.”

Odpověď na dotaz ohledně výkonu Coryho Schneidera:

,,Myslím si, že byl neskutečný. Podle mě jsme toho od něj dnes nemohli chtít více. Oba gólmani dali jejich týmům šanci vyhrát.”

Zdroj: Fire & Ice Blog

Zdroj obrázku: nhl.com

Autor Janoštík Michal

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?