Peklo / Binghamton Devils / Whitney v prodloužení rozhodl souboj proti Falcons

Whitney v prodloužení rozhodl souboj proti Falcons

Předposlední utkání farmy v letošním roce se odehrálo na ledové ploše Times Union Center. V domácím svatostánku Albany Devils se představil vedoucí celek Severovýchodní divize – Springfield Falcons. Role favorita logicky patřila právě hostům, avšak vývoj hry tomu nenapovídal.

Albany Devils – Springfield Falcons 4:3p (0:0, 3:2, 0:1)

Góly: 27. Wohlberg, 27. Black (Scarlett, Whitney), 36. Boucher (Whitney), 61. Whitney (Burlon) – 29. Anderson (Rychel), 32. St. Denis (Urban, Anderson), 48. Craig (Urban, Tynan)

Střely: 25:25

Návštěva: 5008 diváků

Ďáblové se silného protivníka nezalekli a často se přemisťovali do útočného pásma, kde zaměstnávali maskovaného Danska. Ten dokázal tlak přestát a Albany nemohlo být spokojeno, že puk nakonec nedotlačilo za gólmana. Po čase se začínala naplno projevovat také síla Springfieldu, jenž rozhodně nechtěl pouze bránit. Proto se v jednu chvíli odhodlal k tomu, že zkrátka vstřelí branku, ale Wedgewood vzdoroval neuvěřitelnému náporu se ctí. Po několika rychlých ranách dokonce byl strážce Devils překonán, ovšem gól nebyl uznán kvůli postavení útočícího hokejisty v brankovišti. Kromě této akce se Falcons spoléhali na rychlý přechod přes střední pásmo, který přinesl na hokejky domácích též dost starostí. Ke konci periody se hrálo hlavně nahoru-dolů, což nebyla zrovna vyhovující vizitka obou obran. Přesto se čísla na světelné tabuli nezměnila.

Do 2. části vkročili správnou nohou domácí. Těm se dařilo si vytvářet střelecké pozice podobně jako v 1. třetině a snažili se efektivně obehrávat defenzivu Falcons. Jedna z útočných akcí hostů vyústila v samostatný únik hokejisty Devils, ten nezaváhal a Albany otevřelo skóre. Další nával radosti se dostavil na střídačku Ďáblů zhruba o půl minuty později. Blackovi se podařilo nasměrovat kotouč mimo dosah brankáře a rázem stálo vedení poměrně jasně na straně domácího mužstva. Hosty ale tenhle okamžik nabudil. Tým Albany upustil od disciplinované hry, během chvíle se nechal dvakrát poslat do čtyř a těchto situací využili hokejisté Springfieldu ukázkové, bylo to 2:2. Skóre mohlo být klidně i opačné, ovšem Wedgewood zmařil nebezpečný protiútok. I Devils získali příležitost vyzkoušet si hru 5 proti 4 a nezklamali. Springfieldští se ještě pokoušeli o srovnání, už však neměli dostatek času, a proto byl stav po 40 minutách výhodnější pro Albany.

Šance si tvořili snadněji hosté a získávali díky tomu územní převahu. Obránci si vyměňovali kotouče s útočníky a kombinace v podání Falcons rozhodně nevázla. Ze série kvalitních přihrávek vznikaly solidní pozice pro ohrožení Wedgewooda. I když brankář Devils chránil svatyni co ty šlo, i přes tenhle fakt inkasoval po dělovce Craiga od modré čáry. Za stavu 3:3 zvolila útočná formace Springfieldu vysoký nátlak na obránce v bílém a nebyla daleko od úspěchu. Jen díky vysoké míře sebeobětování a skoku jednoho z bránících do střely se skóre nepozměnilo. I Ďáblové se zkoušeli prosadit před Danskem, ani jim však štěstí nepřálo. Gólmani už žádnou chybu neudělali a zápas měl na programu prodloužení. Rozhodnutí padlo velmi rychle, Joe Whitney se odhodlal k rychlému brejku a po 34 sekundách bylo jasno, že 2 body patří Albany. Díky tomuhle zisku se na situaci v tabulkách nic nemění, farma Jersey je stále na 7. příčce Východní konference.

Sestava Albany: Wedgewood (Clermont) – Fraser, Burlon, Kelly, Scarlett, McPherson, Baier – Whitney, Boucher, McKelvie, Matteau, Wohlberg, Thomson, Pelley, Black, Thompson, Janssen, D. Zajac, Carrier

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …