Peklo / Ohlasy / Zajac: Tootoo nám vliv krev do žil

Zajac: Tootoo nám vliv krev do žil

Hokejisté Devils pod novým trenérským týmem získali premiérové 2 body. Mužstvo z Newarku se nebojácně postavilo Pittsburghu, jenž hraje sice ve velké pohodě, ovšem tentokrát si se svým rivalem neporadil. Nálada po vyhraném duelu tak byla logicky velmi dobrá.

Došlo také na vyřízení starých účtů mezi Bortuzzem a Tootooem. Bitkař ve službách Ďáblů pomstil nevybíravý faul na Jaromíra Jágra z předcházejícího souboje hraného 2. prosince a nestačil mu dokonce ani jeden vítězný pěstní souboj. Kromě porovnání sil ve 24. minutě se oba hráči do sebe pustili i na začátku 37. minuty. V obou případech byl oslavován jako vítěz Jordin Tootoo.

„Tootoo byl dnes jednoznačně hlavní hvězdou zápasu. Naprosto změnil průběh hry, víc se k tomu asi ani nedá říct,“ pochválil svého spoluhráče Jaromír Jágr, „díky“ němuž k celé zápletce vůbec došlo. Český střelec se zanedlouho po skončení 2. bitky objevil v gólové pozici a vsítil rozhodující gól. „Bylo to jasné. Všichni věděli, že to nastane,“ vyjádřil se legendární český hráč k tomu, co se odehrálo mezi účastníky bitek. „Určitě nešlo o špatné rozhodnutí. Po obou střetech jsme dokázali totiž skórovat. Všechno bylo skvěle načasované a šlo o naši velkou výhodu,“ uvědomuje si Jágr, že výměny názorů měly vliv na chod celého utkání.

„Klíčem k našemu úspěchu bylo rozhodně načasování,“ promluvil ve stejném duchu Lou Lamoriello. „Hráči dnes zvládli hrát skutečně tvrdě, makali na 100 procent. Věděli jsme, co chceme hrát. Když máte stanovený cíl, většinou se dějí na ledě dobré věci,“ rozšířil svůj pohled manažer družstva.

„Na jeho číslo jen tak nezapomenu, sezóna je přitom ještě dlouhá,“ vrací se k dění na ledě Jordin Tootoo a mírně naznačuje, že nemusí být všem setkáním s Bortuzzem konec. „Jde jednoduše o jednu z částí hry. Je to pro mě zadostiučinění a jsem rád, že jsem mohl tímhle způsobem mužstvu pomoci. Tým jako celek je ze všeho nejdůležitější a právě od toho tu jsem, abych podpořil spoluhráče,“ poskytl 31letý Kanaďan kompletní vyjádření.

„Nikdo nezapomněl na to, co se stalo v našem posledním vzájemném zápase. Tootoo byl důležitým prvkem, bitky nás nastartovaly a poté se nám začalo dařit,“ řekl Adam Henrique, po jehož ráně se New Jersey dostalo do vedení 3:1. „Všichni pracovali velice tvrdě ve prospěch týmu. Výborně nás držel Cory Schneider svými zákroky, ostatně jako obvykle. I v poslední třetině jsme chtěli hrát, tlačili jsme se dopředu a stříleli,“ dokončil velice kladně promluvu k dnešnímu vystoupení Ďáblů.

„Tootoo nám vliv krev do žil. Udělal pro nás velký kus práce, dodal energii díky 1. i 2. vyhrané bitce,“ je si vědom podílu jeho kolegy na celkovém vítězství Travis Zajac. „Ví, jaká je jeho role. Je to člověk, který přijde a prostě si svůj díl zodpovědně odpracuje a tak je to vždy. Není moc hráčů, kteří by na tom byli podobně a chtěli by dřít jako on, avšak on si přesto nestěžuje,“ vyjadřuje Zajac svou plnou podporu.

zdroj: blog Fire and Ice

foto: devils.nhl.com (Adam Hunger/Getty Images)

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?