Peklo / Preview / Ďáblové zajíždí na led silného Detroitu

Ďáblové zajíždí na led silného Detroitu

V posledním utkání obralo New Jersey o cenné body hokejisty Pittsburghu, přesto již dnes v noci čeká na hráče z Newarku další nelehký úkol. Tentokrát zamíří Devils do Joe Louis Areny, kde je přivítá domácí Detroit, jenž neprodá svou kůži lacino.

Hráči reprezentující město Detroit se těší z kvalitního průběžného postavení v tabulce. Red Wings z posledních 5 duelů bodovali hned ve 3 případech a díky solidním výsledkům jsou na 3. místě v rámci Atlantické divize. Ani ve Východní konferenci to není s vyhlídkami 10. nejlidnatějšího města USA vůbec špatné, lépe jsou na tom jen týmy Montrealu, Tampy, Penguins a Islanders. Hodí se také dodat, že bodové rozestupy mezi zmiňovanými družstvy jsou malé a každé vítězství může být více než důležité pro další vývoj na čele konference. Skvělou formu Detroitu pouze potvrzuje fakt, že z 37 střetnutí si domácí hned 19krát připsali vítězství a k tomu se přidalo jen 9 nebodových proher. Hru o play-off mají tak Křídla dobře rozehranou a i když jim ne každý před sezónou věřil, nyní předvádí, že stále jsou konkurenceschopnými protivníky.

Vůdcovská role v kanadském bodování připadla na starost Henriku Zetterbergovi. Čtyřiatřicetiletý útočník dostal 8 kotoučů za záda gólmanů a dále se mu povedlo získat na konto 24 asistencí. Nejde však o jediného hokejistu, jenž se pokouší pravidelně bodovat. Detroit má kromě něj na soupisce dalších 5 hráčů, jejichž čísla v bodování se dostala minimálně na hranici 20 bodů. Těmito ofenzivními hochy jsou Pavel Datsyuk (13+14), Tomáš Tatar (15+10), Gustav Nyquist (15+8), Niklas Kronwall (5+16) a přesně dvacítku zatím uhrál Johan Franzén (7+13). Z tohohle výčtu je tedy naprosto jasné, že střílet góly a připravovat si pozice k výpalům není v podání útočných formací domácích žádný problém.

Hosté nebudou mít rozhodně jednoduchou pozici. Detroit se drží na špici Východní konference, ovšem New Jersey je na tom přesně opačně a aktuálně se nachází na 14. příčce. Reálná je také hrozba pádu na 15. místo, neboť právě patnáctému Buffalu chybí na Ďábly jen jeden dvoubodový zisk. Předposlední tým Metropolitní divize není zrovna v rozpoložení, během něhož by si mohl na kdekoho vyskakovat. Poslední utkání se ale hostům povedlo, doma překvapili Penguins, zvítězili a poprvé bodovali od trenérského zemětřesení v klubu. Obě mužstva se letos už dvakrát utkala. Předcházející měření sil dopadlo vždy lépe pro Red Wings, hokejisté Devils jednou podlehli 2:4 a poté padli v nájezdech 4:5. O tom, kdo je favorit, se tak není třeba nijak dlouze rozepisovat.

Poměry v kanadském bodování Ďáblů se již delší dobu výrazně nezměnily. Vedoucí pozice zaujímají Adam Henrique (10+11) společně s Jaromírem Jágrem (6+15). Za dvojicí útočníků zaostává jen o 3 body defenzivní hokejista Marek Židlický (4+14). Individuální statistiky také mluví v neprospěch New Jersey, podobně jako forma a umístění v tabulce. Vypadá to, že dnešní souboj by měl bez potíží ovládnout celek domácích hráčů, jenže neměla by se opomínat ďábelská výhra z minulého kola. Pokud se bude hostům dařit jako proti Pittsburghu, mohou se diváci těšit na vyrovnaný střet.

Možné sestavy

Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Smith, Ouellet – Zetterberg, Datsyuk, Abdelkader – Tatar, Sheahan, Jurčo – Franzén, Helm, Nyquist – Miller, Glendening, Weiss

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Harrold, Merrill, Židlický, Larsson, Gelinas – Zubrus, Gomez, Jágr – Cammalleri, Zajac, Sislo – Ruutu, Henrique, Bernier – Havlát, Sestito, Tootoo

zdroj: nhl.com, eliteprospects.com, dailyfaceoff.com, wikipedia.cz

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?