Peklo / Binghamton Devils / Přestřelka v Bridgeportu měla radostnější konec pro Albany

Přestřelka v Bridgeportu měla radostnější konec pro Albany

Pokračující program AHL připravil pro Ďábly z Albany další překážku, tentokrát měla podobu týmu Bridgeportu Sound Tigers. Šlo o přímý boj o 4. místo v Severovýchodní divizi, domácí Sound Tigers zaostávali za svými soky o pouhý bod a pokud by zvítězili v základní hrací době, odsunuli by je o příčku níže.

Bridgeport Sound Tigers – Albany Devils 4:7 (1:1, 3:4, 0:2)

Góly: 19. Zolnierczyk (Quine, Graham), 24. Reinhart (Sundstrom, Conacher), 39. Mouillierat (McDonald, Ness), 40. Quine (Graham, Conacher) – 5. Thompson (Whitney, McPherson), 23. Wohlberg (Boucher), 27. Thomson (D. Zajac, Boucher), 34. Whitney (Boucher, Burlon), 38. Black (Thompson, Whitney), 52. McKelvie (Scarlett, Wohlberg), 58. McPherson

Střely: 32:30

Návštěva: 5804 diváků

I úvod zápasu tomuhle scénáři napovídal. Ofenzivní práci si vzali na starost domácí a Devils projevovali úsilí před svou svatyní, kde i za pomoci náhradního brankáře Clermonta zničili všechno potenciální nebezpečí. Poté se ke slovu dostalo i družstvo Albany, které díky přesné a rychlé kombinaci zakončovalo úspěšně a skóre bylo otevřeno. V dalších minutách se ve tvorbě střeleckých pozic oba celky střídaly. Ani jeden z gólmanů neměl k dispozici delší časový úsek, během něhož mohl odpočívat. Hru postupně začaly tvořit zejména hokejky ovládané Bridgeportem, a tak se nedlouho před sirénou zatřepotal kotouč i v síti Devils. Vyrovnaný stav 1:1 svítil oběma mužstvům na cestu do kabin.

Druhá etapa duelu začala v kvalitním tempu. Iniciativu převzalo Albany a hokejisté oděni do červenobílých barev si dokázali připravit sérii pěkných střel, jejichž dráhu musel zkřížit až maskovaný Leggio. Proti dělovce Wohlberga však toho moc udělat nemohl. Přesto nemusel inkasovaný gól domácí příliš mrzet, Sound Tigers využili bezezbytku následného protiútoku. Obrany byly otevřené, hráči do nich nakukovali a nebáli se ani nepříjemně prověřit pozornost hlídače v brankovišti. Svých předností ovšem s vyšší úspěšností využívala rezerva New Jersey, neboť Ďáblové i za pomoci 2 přesilových her utekli do nadějného vedení 5:2. Závěr periody ale opanoval Bridgeport, když se dvakrát trefil do černého a ukrojil velký kus ze ztráty na své protivníky.

Obraz hry byl podobný jako v 1. dvacetiminutovce. Hrát chtěli hlavně hokejisté domácího celku, proto se Clermont musel natahovat po několika letících ranách. Po většinu doby se však hrál vyrovnaný hokej a nedá se s jistotou určit, kdo na tom byl lépe. Defenzivy napravily svou činnost a oproti předcházejícímu dějství se o poznání polepšily. Svěřenci Ricka Kowalskyho se i přes tenhle fakt dokázali probojovat do šance, v níž McKelvie správně seřídil mířidla a dodal klid svým souputníkům do závěrečné části utkání. K vidění byla i řada osobních soubojů, některé z nich byly dokonce posouzeny jako fauly a udělovaly se dvouminutové tresty, jenže početní převaha tentokrát nebyla tím potřebným prvkem, jenž chyběl ke skórování. Když se necelé 4 minuty před koncem ocitl touš v domácí brance, bylo o osudu zápasu už jasno.

Body se tak přičetly do tabulky Ďáblům, kteří si tímhle ziskem pojistili náskok na Sound Tigers a momentálně je mezi těmito týmy rozdíl 3 bodů. Stejné bodové manko má Albany na Hartford, což je mužstvo figurující na 3. divizním místě. Výhra se ovšem nijak zásadně nepromítla do tabulky Východní konference, Devils stále zůstávají devátí.

Sestava Albany: Clermont (Wedgewood) – Burlon, Kelly, Faust, Scarlett, McPherson, Keenan – Whitney, Boucher, McKelvie, Matteau, Wohlberg, Thomson, Pelley, Black, Thompson, Sislo, Janssen, D. Zajac

zdroj: theahl.com, thealbanydevils.com

foto: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …

Ďáble, co na to říkáš...?