Peklo / Hlavní zprávy / V zápase s Flyers byly k vidění čtyři šarvátky

V zápase s Flyers byly k vidění čtyři šarvátky

V zápase mezi Philadelphií Flyers a New Jersey Devils viděli diváci kromě sedmi gólů také čtyři bitky. Dvakrát shodil rukavice Tim Sestito, jednou Jordin Tootoo a Mark Fraser.

A první dvě šarvátky byly k vidění dokonce během prvních tří minut hry!

V prvním případě Jordin Tootoo v čase 2:36 vyzval k souboji Zaca Rinalda.


Bitka Jordin Tootoo vs. Zac Rinaldo

A o chvilku později, konkrétně o 22 sekund, se popral Tim Sestito. Jeho soupeřem byl rakouský útočník Raffl.


Bitka Tim Sestito vs. Michael Raffl

“Na začátku té bitky mi dal ránu, přímo do pusy,” popisuje Tim Sestito svou první bitku. “Pak jsem mu jí dal i já a to se mu nelíbilo. Potom jsem trochu upadl a cítil se trapně, takže jsem do toho musel jít,” naplánoval si Sestito, že půjde do další šarvátky.

Před zápasem byl z farmy povolán obránce Mark Fraser. A ten se také pustil do třetí bitky tohoto utkání, kdy si poradil se Simmondsem. Situace se odehrála ve 37. minutě utkání.


Bitka Mark Fraser vs. Wayne Simmonds

Fraser kromě bitky předvedl i dobrý výkon, za který ho pochválil i generální manažer.

“Myslím, že Mark Fraser, který přišel z Albany, hrál dobře. Velmi dobře,” řekl Lamoriello.

No a poslední, čtvrtá bitka se sehrála v době, kdy do konce utkání zbývaly dvě minuty a 21 sekund. Sestito se rozhodl mstít hit Schenna na Greenea.


Bitka Tim Sestito vs. Brayden Schenn

“S tím ale musel počítat,” řekl Sestito před svou druhou bitkou směrem k Schennovi. “Kdybych já byl ten, kdo dal takový hit, počítal bych s tím. A dokonce si myslím, že to i on sám čekal.”

Tim Sestito jen prostě odváděl svou práci.

“Jsem tu, abych chránil spoluhráče,” řekl v rozhovoru pro deník The Record. “Byl to tvrdý hit. Viděl jsem to. Bylo mi jedno, kdo to udělal. Chtěl jsem se postavit za spoluhráče. Myslím, že kdokoliv jiný z našich kluků by udělal totéž.”

Bitky v úvodu utkání ocenil i Lou Lamoriello. Podle generálního manažera Devils, který momentálně s trenéry Stevensem a Oatesem bývá na střídačce, to domácí celek značně nabudilo.

“Bez pochyby,” řekl bez váhání. “Philly a New Jersey vždy byli rivalové. Ale poslední zápas, kdy jsme měli čtyři bitky, si nepamatuji.”

O rivalitě se rozmluvil i Tim Sestito.

“Moc jsem u toho nebyl,” prozradil útočník, který většinu času tráví na farmě v AHL. “Nevím, jestli se ty celky tak nenávidí, ale u těchto soubojů to vypadá, jakože se vždy něco dělo.”

Sestito na ledě strávil necelých sedm minut, přesto ho Lamoriello za jeho výkon pochválil.

“Vždycky do toho dá všechno, každý zápas,” chválí ho šéf Devils. “Nikdy to neodbyde. A nejlepší věc na Timmym je to, že když se vrátí na farmu, tak dře stejně tvrdě, jako tady. To je ten důvod, proč je odměňován. To je ten důvod, proč je to téměř vždy on, kdo je jako první povolán.”

“Já se jen snažím makat co nejvíce, abych se odvděčil trenérům,” reaguje sám Sestito. “Hraji především oslabení a rád už bych dal gól. Dnes jsem málem jeden dal. Snažím se najít způsob, jak to zlepšit.”

Na svém kontě má americký forvard s italskými kořeny již 95 odehraných zápasů v NHL. Gól zatím, jak vyplývá z rozhovoru, nedal. Přidal pouze sedm asistencí. Sám navíc počítá s tím, že brzy opět půjde na farmu, jelikož již brzy se uzdraví Jacob Josefson. Sestito byl od 15. 12. povolán celkem čtyřikrát, svojí roli “cestovatele” tedy dobře zná.

“Nevím vůbec, jestli si někdy budu připadat pohodlně. Je mi 30 let,” říká Sestito o neustálém povolávání z Albany do New Jersey a opačně.

Sám útočník ví, že jeho role je, aby odehrál tak okolo šesti-sedmi minut a byl spolehlivý na každém konci kluziště.

Tim Sestito má i bratra Toma. Ten se pere mnohem častěji.

“Jsem si jistý, že od něj o tom dostanu SMS,” smál se po utkání Timmy.

Tom Sestito se v minulé sezoně, kterou trávil ve Vancouveru, popral podle serveru hockeyfights.com celkem 19krát. Před dnešním utkání měl Tim pouze dvě šarvátky v NHL na svém kontě, v minulé sezoně za Albany pět.

Zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti

Zdroj obrázku: nhl.com, Elsa

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?