Peklo / Binghamton Devils / Odplata se vydařila. Farma Devils odevzdala body Tygrům

Odplata se vydařila. Farma Devils odevzdala body Tygrům

Bridgeport po porážce, kterou mu uštědřil celek Albany, dostal šanci k nápravě situace. Domácí den předtím Ďáblům podlehli a očekávání fanoušků byla napodruhé naplněna. Sound Tigers sice znovu neměli vůbec lehkou práci, ovšem po konci slavili.

Bridgeport Sound Tigers – Albany Devils 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Góly: 15. Conacher (Ness, McDonald), 32. Ness (Mouillierat, Collberg), 39. Zolnierczyk (Graham, Conacher), 59. Quine (Persson, Ness) – 2. Whitney (Thompson), 50. Thompson (Whitney, Scarlett), 60. Sislo (Pelley, Thompson)

Střely: 27:27

Návštěva: 5641 diváků

Sestava Albany: Wedgewood (Clermont) – Burlon, Kelly, Scarlett, Faust, McPherson, Keenan – Whitney, Boucher, McKelvie, Matteau, Wohlberg, Thomson, Pelley, Black, Thompson, Sislo, Janssen, D. Zajac

Po otevíracím buly se vše vyvíjelo podle představ hokejistů v červených dresech. Ofenziva Albany využila nerozehranosti obrany protivníka a velmi brzy se hosté už mohli radovat z gólu. Útočné choutky neopustily Devils ani po vstřelené brance a i v minutách následujících se hrálo především před gólmanem Poulinem. Toho však spoluhráči nenechali v problémech a jejich obětavá hra před vlastním brankovištěm značně usnadnila maskovanému muži jeho povinnosti. Když domácí odvrátili všechny příležitosti Albany, mohli se vydat na výlet dopředu také oni. Wedgewood je poslední dobou v dobré formě a předváděl to i tentokrát. S blížící se sirénou oznamující závěr 1. dvacetiminutovky se stále častěji objevoval kotouč v prostorech kolem svatyně hostů, z čehož ve finále vyklíčila vyrovnávací akce.

Podobné možnosti ke střelbě si vytvářeli Sound Tigers i po zahájení 2. dějství. Hráli aktivně a tlačili se důrazně před branku. Právě tenhle styl hry na Ďábly platil a dlouho se jim nedařilo dostat puk jakýmkoliv způsobem na delší časový úsek pryč z obranného pásma. Devils až příliš často nechávali téměř bez boje projít své soky a nevyplatilo se jim to, neboť jeden z útoků znamenal vedoucí trefu. Tenhle okamžik zapůsobil na Albany a hráči červenobílých si vypracovali několik nadějných pozic, avšak srovnaná obrana si poradila s veškerým ohrožením. Nápor z produkce hostů nebyl stálý, proto byly k vidění i poté rány domácích, které Wedgewoodovi klid a sebevědomí nedodaly. Špatný pohyb defenzivně laděných hokejistů Devils nabídl Tygrům ještě jednu výbornou šanci a manko hostů bylo ještě o kus výraznější.

Poměry na ledové ploše doznaly určitých změn až s příchodem 3. třetiny. Albany se vedlo lépe kombinovat, vyměňovat si puky a bez čekání vysílat tvrdé dělovky, přesto se Poulin předvedl jen v tom nejlepším světle a svými rychlými reflexy udivoval přítomné diváky v hale. Jenže během přesilové hry to neměl ani trochu jednoduché a Devils rázem byli na dostřel Bridgeportu. Tento fakt okořenil pokračující část střetnutí, Sound Tigers se probudili a chtěli po delší době opět připomenout, že s jejich ofenzivními schopnostmi se musí počítat. Přesně mířící Quine uklidnil domácí 2 minuty do konce 60. minuty a vše se už zdálo rozhodnuté. Snížení rezervy New Jersey v posledních chvílích zápasu už nic na osudu obou mužstev nezměnilo.

zdroj: theahl.com, thealbanydevils.com

foto: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …

Ďáble, co na to říkáš...?