Peklo / Binghamton Devils / Joe Whitney se může těšit na účast v zápase All-Star Classic

Joe Whitney se může těšit na účast v zápase All-Star Classic

Nejproduktivnější člen týmu Albany Devils jednoduše válí. Šestadvacetiletý křídelní hokejista má za sebou 3 odehrané kompletní sezóny v AHL právě za rezervu New Jersey a vedení může být s jeho herním projevem spokojeno i v aktuálně probíhajícím 4. ročníku.

Whitney se účastnil 32 utkání farmy a během této doby obohatil své bodové zásoby o 33 zápisů, které se skládají z 13 branek a 20 gólových přihrávek. Zmiňovaná čísla ho v celkovém bodování vynesla na 5. příčku a nezůstalo pouze u této skutečnosti. Výkony šikovného hráče samozřejmě neunikly ani lidem v Newarku, a proto se mohl letos účastnit 2 duelů za hlavní družstvo. Při jedné z těchto příležitostí se mu dokonce podařilo vsítit branku. V posledních dnech se sice nositel ďábelského dresu navrátil do záložního týmu, přesto i nadále prezentuje protivníkům svůj hokejový um a jeho schopnosti byly oceněny udělením ceny CCM/AHL pro nejlepšího hráče uplynulého týdne.

Dostalo se mu ovšem ještě jedné pocty. Včera vyplula na povrch nominace na All-Star Classic, což je obdoba Utkání hvězd, jenž se hraje v NHL, a zrovna jméno Joea Whitneyho figurovalo mezi ostatními vyvolenými. Pro zástupce Ďáblů nejde o žádnou novou situaci, neboť v tomhle prestižním klání si našel své místo už v loňském ligovém ročníku. Jeho spoluhráči ve hvězdném výběru AHL budou zejména hokejisté Manchesteru Monarchs, jenž se vyhřívají na vedoucí pozici Východní konference.

Zajímavým faktem je také to, že pokud si hráč zahraje při AHL All-Star Classic, má také poměrně vysokou šanci se v budoucnu objevovat i v NHL. Podle statistiky se až 94 procent dotyčných může následně stát stavebním kamenem celků z nejslavnější ligy světa. Příkladem mohou býti pro představu P.K. Subban, Zdeno Chára, Patrick Sharp, Martin St. Louis a spousta dalších známých jmen. Nové vycházející hvězdy hokeje severoamerického kontinentu se představí divákům 25. a 26. ledna. Centrem veškerého dění se tentokrát stane Utica nacházející se ve státě New York.

zdroj: theahl.com, thealbanydevils.com, eliteprospects.com

foto: thealbanydevils.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

PF 2022

Ďáblové, přejeme vám krásný rok 2022. Děkujeme za podporu a doufejme, že si u hokeje užijeme co nejvíce radosti 😈. V příštím roce se společně snad setkání znovu a budeme se těšit z výkonů New Jersey Devils. Hlavně zdraví všem! 😊

Ďáble, co na to říkáš...?