Peklo / Binghamton Devils / Medvědi z Hershey byli nad ďábelské síly, vyhráli 4:0

Medvědi z Hershey byli nad ďábelské síly, vyhráli 4:0

Domácí duel proti Hershey Bears se zástupcům Devils příliš nevydařil. Červenobílí nesehráli vůbec špatné střetnutí, tvořili si možnosti ke střelbě, ovšem právě efektivita v koncovce byl ten největší rozdíl mezi oběma celky. Zatímco hosté skórovali čtyřikrát, u Albany svítilo na tabuli až do konce číslo 0.

Albany Devils – Hershey Bears 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Góly: 8. Brown (Conner, Oleksy), 9. Galiev (Carrick, Kundrátek), 41. Brown (Conner, Kennedy), 58. Cornet (J. O’Brien)

Střely: 24:26

Návštěva: 2822 diváků

Začátek byl z obou stran hodně opatrný. Obrany se nenechávaly jednoduše překonávat a byly pevné jako skála. Tempo hry nebylo nijak závratné a maskovaní muži si nemuseli dělat hlavu se žádnými těžkými situacemi. Až s blížící se polovinou periody se Bears mírně osmělili, dvakrát předvedli své nekompromisní a přesné zakončení, čímž rázem získali vedení 2:0. Až tahle skutečnost probrala Albany a hráči v bílých dresech se začali častěji zapojovat do dění na hrací ploše. Byli aktivnější, agresivnější a několikrát to na vlastní kůži poznal i brankář Justin Peters. Jeho jisté zásahy slavily úspěch, nikdo z domácích nerozvlnil síťku a s pozitivnějšími myšlenkami odcházeli do kabin Medvědi.

Dominantní roli převzali ve 2. dějství Devils. Často si přihrávali, hledali výhodné pozice ke střelám, avšak vždy narazili na odpor v podobě kvalitně chytajícího gólmana v černém. Právě ve chvíli, kdy byli Ďáblové nastěhováni před Petersem, jeden z domácích hokejistů kotouč ztratil a střelec hostů se řítil na samotného Clemmensena a skóroval, jenže podle rozhodčích nedosáhli hosté gólové trefy podle pravidel. Proto mohli i ve chvílích následujících pokračovat s tlakem vůči medvědí defenzivě domácí hráči, jenž se nevzdávali a stále posílali řadu dělovek mezi tyče. Konec dvacetiminutovky ale patřil Hershey, které se usadilo v útočné zóně a hlídač svatyně Devils měl co dělat, aby udržel aktuální stav. To se mu nakonec také podařilo a domácí družstvo stále živilo naději na vyrovnání.

Mužstvo Hershey prožilo fantastický vstup do finální třetiny. Po krátké kombinaci zvyšoval už na 3:0 Brown a před Albany čekal velmi těžký úkol. Medvědi však nechybovali, hráli zodpovědně v prostorech kolem klece a mohli si dovolit vyrážet i na obhlídky ke Clemmensenovi. Tomu se vyvedlo několik zákroků a podpořil snahu domácích, kteří nechtěli bitvu o srovnání jen tak vzdát. K zajímavé střele se prodral Thompson, jenže brankář byl v klidu. Jedny okamžiky se Devils ukazovali jen v tom nejlepším světle, ohrožovali Peterse množstvím vyslaných ran. Když ale defenziva Bears splnila své povinnosti, přemístilo se centrum událostí na opačný pól kluziště. Zde kraloval hlavně Clemmensen, hasil četná zaváhání jeho kolegů. Proti jedovce z 58. minuty už toho ovšem moc udělat nemohl, domácí hráči proto opouštěli ledovou plochu se smutkem ve tvářích.

Tahle porážka zapřičinila při shodě s ostatními výsledky sešup Albany na samé dno Severovýchodní divize. Velmi špatné počínání záložního týmu New Jersey se projevilo tím pádem i na poměrech ve Východní konferenci, kde se Devils usadili na nepostupové 11. pozici.

Sestava Albany: Clemmensen (Wedgewood) – Burlon, Kelly, Scarlett, Faust, McPherson, Keenan – Whitney, Boucher, McKelvie, Matteau, Wohlberg, Thomson, Pelley, K. Zajac, Thompson, Sislo, Janssen, D. Zajac

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com

foto: www.flickr.com/photos/albanydevils/

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …

Ďáble, co na to říkáš...?