Peklo / Hlavní zprávy / Devils podepsali Josepha Blandisiho na vstupní kontrakt

Devils podepsali Josepha Blandisiho na vstupní kontrakt

Mladý forvard Joseph Blandisi podepsal vstupní kontrakt s New Jersey Devils. Jedná se tedy o tříletou dvoucestnou smlouvu.

O této záležitosti jako první informoval expert Renaud Lavoie z TVA Sports. A hned poté určitě následuje vaše otázka “kdo to je?” Pojďme si tedy Blandisiho trochu představit.

18. července 1994 se narodil v kanadské provincii Ontario ve městě Vaughan. Tento útočník byl do NHL draftován v roce 2012, tehdy si ho po sezoně v Owen Sound Attack (OHL) vybralo Colorado v šestém kole na 162. místě. Avalanche mu ale dali šanci pouze v nováčkovských kempech a následně se jeho práv zbavili.

Blandisiho před touto sezonou zkoušel nejprve Winnipeg v nováčkovském kempu, poté i Buffalo v kempu tréninkovém, ale ani v jednom z klubů neuspěl a tak se opět vrátil do juniorky.

V sezoně 2013/14 chyběl celkem 10 týdnů kvůli mononukleóze, stihl ale v tomto ročníku odehrát celkem 37 zápasů za Ottawa 67’s a následně přestoupit do Barrie Colts, kde si zahrál celkem desetkrát.

V aktuálně probíhající sezoně pokračuje v Barrie s áčkem na dresu. Je jednou z útočných opor mužstva. Na svém kontě má 69 bodů (30+39) ze 39 odehraných utkání. Díky tomu je pátým nejproduktivnějším hráčem v celé soutěži. Zajímavostí je, že sedm ze svých 30 gólů dal v oslabení!

TOP 5 bodování OHL:

# Hráč Tým Z G A B draftován
1 Mitchell Marner London Knights 40 32 50 82 draft ho teprve čeká
2 Dylan Strome Erie Otters 41 28 48 76 draft ho teprve čeká
3 Christian Dvorak London Knights 38 28 44 72 2014, Arizona, 58.
4 Kevin Labanc Barrie Colts 39 18 52 70 2014, San Jose, 171.
5 Joseph Blandisi Barrie Colts 39 30 39 69 2012, Colorado, 162.

S Blandisim se nejprve bude zřejmě počítat spíše na farmu do Albany, i tam se ale rozhodně hodí posila do útoku. A kdo ví, třeba ho jednou uvidíme i v NHL v dresu New Jersey.

AKTUALIZACE: Lou Lamoriello oznámil, že Blandisi do konce sezony bude hrát za Barrie v OHL. Až poté se přesune k Devils.

Zdroj obrázku: flickr.com, Hickling Images

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?