Peklo / Novinky z NHL / Eric Staal Hurikány neopustí

Eric Staal Hurikány neopustí

Nejstarší z bratrské čtveřice Staalů, kteří již nakoukli do NHL, a kapitán organizace sídlící v Carolině, Eric Staal, slýchá zvěsti o svém odchodu poslední dobou čím dál tím častěji. Hurikáni zažívají opět strastiplnou sezónu, už dávno vyprchal elán, který Hurricanes objevili během výlukové sezóny.

Tou dobou byla radost sledovat jejich hokej, oba Staalové jako tahouni týmu, produktivní mladíci Jeff Skinner a Jiří Tlustý, plus obrozený ruský sniper Alex Sjomin, a v bráně se překonávající Cam Ward.

Uplynuli dva roky a všechny tyto hráče najdete stále v Carolině. Ovšem v kanadském bodování jsou na úplně jiných místech. A s nimi i celá organizace, místo bojů o playoff zápolí o první místo na draftu.

A tak je logicky nasnadě otázka; je v Releigh potřeba změny? Pro odpověď není nutno chodit daleko, zámořskými weby se to jen hemží spekulacemi. A jelikož Hurricanes, dle mého, žádné výrazné zlepšení v brzké době nečeká, jsou myšlenky na výměny opravdu aktuální.

Jenže koho? Již na počátku ročníku se šlo dočíst o kapitánu Ericu Staalovi. Ten ovšem všechny potencionální nápadníky rychle odbyl. V rozhovoru s kanadským novinářem Elliottem Friedmanem, pracujícím pro Sportsnet, deklaroval, že svoji klauzuli o nevyměnitelnosti neodvolá a v Carolině zůstane.

Nejstarší z bratru Staalů je v předposledním roce své luxusní smlouvy. Tento rok z platového stropu ubírá 8,25 miliónu dollarů, ovšem za rok to bude 9,30 milionu dollarů! To logicky okruh zájemců výrazně redukuje. Těžko by mohl zamířit do organizace bojující o příčky nejvyšší.

A toho si musí být vědom i sám Eric Staal. Než se trápit v jiné organizaci, může zůstat ve svém klubu srdce, se kterým spojil celou svoji dosavadní kariéru. Odehrál zde 810 zápasů a posbíral 716 bodů za 304 branek a 412 asistencí. S Ronem Francisem se dělí o většinu historických rekordů Caroliny Hurricanes.

Ovšem tato sezóna mu nevychází podle představ. Ve 41 zápasech nasbíral pouhých 28 bodů (15+13). Pokud Hurikáni svého kapitána nevymění a sám Staal bude přeci jen chtít změnu, po následující sezóně mu vyprší kontrakt a on bude moci otestovat svou cenu na trhu volných hráčů a jít kamkoliv.

(zdroj obrázku – nhl.com, Jared Silber)

Autor Tomas Cironis

Fanoušek dobrého hokeje, tedy Bostonu Bruins :D Davida Krejčího a Jaromíra Jágra.

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?