Peklo / Hlavní zprávy / Larsson: Hraji ve větší pohodě než dříve

Larsson: Hraji ve větší pohodě než dříve

All-Star přestávka, která v minulých dnech přerušila dění v NHL, už naplno odezněla a do zápasového tempa se vrhli i Ďáblové z New Jersey, na jejichž led přijelo Toronto. Po těsném nájezdovém vítězství se rozpovídali Larsson (1. hvězda zápasu), Schneider nebo Greene.

Nejakčnější části celého duelu byla zřejmě poslední desetiminutovka základní hrací doby. Maple Leafs získali vedení na svou stranu a až díky přesné ráně Larssona z 58. minuty bylo skóre opět vyrovnané. „Vždy jsme všichni rádi, když se dokáže zapojit do útoku, jako to předvedl během dneška. Schopnosti k ofenzivní hře má a podle mě bude tohle čím dál častěji potvrzovat, až bude starší a vyspělejší,“ cení si zásluh Larssona jeho kolega z brány Cory Schneider. „V tuhle chvíli jsem skutečně spokojen, protože je za každé situace dobře, že máte jako gólman spoluhráče, na něž je možno se spolehnout.“

Právě důvěra spoluhráčů na hrací ploše pomáhala i zmiňovanému Adamu Larssonovi, čehož si je také samotný 22letý hokejista vědom: „Kluci mi věřili. Myslím, že to je jediná věc, kterou na ledě potřebuji. Pak už záleží jen na mně samotném, co předvedu.“ Díky švédskému defenzivnímu hráči se Devils dostali do několika zajímavých příležitostí a ohrozili Berniera v torontské svatyni. O jeho užitečnosti svědčí i ice-time, jenž se vyšplhal na 24 minut a 59 sekund.

„Užívám si hraní na pravé straně obrany, kde mi to momentálně vyhovuje. Hraji také ve větší pohodě, než tomu bylo dříve v téhle sezóně,“ uvědomuje si zlepšení oproti době minulé. „Když dáte gól, máte vždy skvělý pocit. Jste šťastní,“ pokračuje v hodnocení mladá opora. „Pokaždé chci co nejvíce pomoct týmu, vstřelené branky však nejsou všechno. Důležité je pro mě dostat se do nejlepšího možného rozpoložení a udržet si jej.“

„Každý zápas nabírá více a více sebejistoty,“ vyjádřil se na adresu Larssona Andy Greene. „Předváděl opravdu pěkný výkon. V oslabení exceloval a bral na sebe velký díl zodpovědnosti. Je příjemné jej vidět v takové formě. Nyní sklízí plody své tvrdé práce,“ nešetří hlídač obranné třetiny kluziště chválou.

„Tým těží ze vzájemné sebedůvěry,“ potvrzuje tvrzení hráčů i generální manažer Lou Lamoriello. „Sebedůvěra – tohle slovo možná občas používáme až příliš často, ale jde o velmi důležitý faktor našeho počínání. Když vám chybí, nedostáváte se tak jednoduše před branku a přicházíte o puky,“ popsal aktuální rozpoložení družstva. „Když se vám nedaří, musíte jít prostě dál. Přesně tohle si žádáme od našich mladých hráčů, zejména od obránců,”  naráží Lamoriello na Larssonovo povedené střetnutí.

 

zdroj: blog Fire and Ice, eliteprospects.com

foto: devils.nhl.com (Andy Marlin/NHLI via Getty Images)

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?