Peklo / Preview / Led New Jersey se pokusí dobýt Penguins

Led New Jersey se pokusí dobýt Penguins

Po noci ze středy na čtvrtek, kdy Maple Leafs padli 1:2 s Devils, se pomalu blíží další měření sil, v rámci něhož budou figurovat i hokejisté oblékající červenobílý dres. Síly domácích prověří zdatný Pittsburgh.

New Jersey Devils – Pittsburgh Penguins

Kdy: 31. ledna 2015, 1:00 (SEČ)

Kde: Prudential Center, Newark

Jak již bylo napsáno, New Jersey vstoupilo do dění po All-Star pauze úspěšně. Ďáblové se nenechali zaskočit houževnatým Torontem a připsal si 2 body. Z dlouhodobého hlediska to však stále není úplně ono, domácí hráči se totiž plahočí na předposlední 7. příčce Metropolitní divize. Je ovšem pravda, že Columbus s Philadelphií mají pouze minimální náskok. Výsledky se nemilosrdně odráží i ve Východní konferenci. Právě v chumlu 16 družstev zaujalo Jersey až potupnou 14. pozici, která mu přehnanou dávku nadějí na play-off neposkytuje. Jediné, co skutečně může fanoušky Ďáblů těšit, je skutečnost, že domácí hokejisté dvakrát v řadě plně bodovali, a tak mají na co navazovat.

Při pohledu na týmovou produktivitu padnou pod oči jako první jména Adama Henriqueho (10+16) a matadora Jaromíra Jágra (9+16). Tihle zmiňovaní hráči jako jediní z ďábelské sestavy překonali hranici 25 kanadských bodů. Dalšími tahouny ofenzivní složky týmu je Mike Cammalleri (15+6), jemuž zdařile sekunduje Patrik Eliáš (6+15). Se vzrůstající formou celého mužstva pomalu rostou i bodové zápisy na kontech jednotlivých členů sestavy.

Situace Pittsburghu je diametrálně odlišná. Tučňáci se perou o samotné čelo divize a na vedoucí New York Islanders jim chybí slabé 3 body. Hosté ukazovali dlouho velmi vyrovnané výkony, a proto se dostali až na vrchol. Posledních několik soubojů to ale dře. Za 10 střetnutí vyhráli Penguins za 2 body pouze třikrát, ve 4 případech odcházeli s nulou a 3 duely zakončili neúspěšným nastavením či nájezdy. I při těchto podmínkách se však hostující parta drží vysoko a nemusí se obávat, že by o výsostné postavení mohla jen tak ze dne na den přijít. Konference nabízí trochu odlišný pohled na tu nejužší špici. Hokejisté s tučňákem na dresu se totiž v téhle vybrané společnosti musí smířit až s 5. místem, což na druhou stranu není také žádná tragédie při srovnání s Devils.

Mezi nejzářivější hvězdy ofenzivního souhvězdí z galaxie Pittsburgh se řadí Jevgenij Malkin (19+32) a Sidney Crosby (15+36). Daleko za nimi zůstal nekompromisní meteorit Kris Letang (9+28), který se kromě bránění věnuje i intenzivní snaze v útočné třetině. Za 48 zápasů dostal Pittsburgh kotouč za záda soupeřova gólmana hned 143krát. Nutno dodat, že není v lize moc týmů, jejichž čísla jsou vyšší než to, jenž svítí ve statistickém souhrnu hostů.

Role aktérů dnešního souboje jsou poměrně jasně rozděleny. Je otázkou, do jaké míry zasáhnou do psychiky jednotlivých hokejistů poslední odehrané střety, ty totiž mluví ve prospěch domácích. Těm naopak nepřeje srovnání v delším časovém horizontu.

Předpokládané sestavy

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Fraser, Židlický, Merrill, Harrold – Henrique, Gomez, Jágr – Eliáš, Zajac, Havlát – Zubrus, Cammalleri, Bernier – Tootoo, Josefson, Ruutu

Penguins: Fleury (Greiss) – Despres, Letang, Scuderi, Martin, Bortuzzo, Harrington – Kunitz, Crosby, Perron – Spaling, Sutter, Hörnqvist – Arcobello, Lapierre, Downie – Sill, Ebbett, Adams

zdroj: nhl.com, dailyfaceoff.com

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?