Peklo / Reporty / NJD – PIT 1:2pp – Skvělý Schneider nedokázal zabránit porážce v prodloužení

NJD – PIT 1:2pp – Skvělý Schneider nedokázal zabránit porážce v prodloužení

V druhém domácím utkání v řadě přivítali hokejisté New Jersey v Prudential Center Pittsburgh. Tomu chyběl zraněný Jevgenij Malkin, Sidney Crosby ale do zápasu už zasáhl.

A hned ve druhé minutě si hlavní hvězda Pittsburghu vytvořila dobrou šanci. Schneider byl ovšem na místě a puk dokázal vyrazit.
Další příležitost si vytvořila hostující čtvrtá formace. Andrew Ebbett měl ještě před brankou možnost nahrát na Adamse, vše ovšem vzal na sebe, ale proti Schneiderovi neuspěl.
Hosté do utkání vstoupili lépe a v páté minutě měli další šanci, jenže Perron svou střelou z mezikruží nepochodil – byla totiž zblokována.
První příležitost měl domácí tým v minutě sedmé. Harrold krásně prošel až před branku, kde ale místo branky vybojoval alespoň faul. Dvě minuty za sekání obdržel Lapierre, poté navíc i Downie za hrubost a tak z toho byla dvouminutová přesilovka 5 na 3!
Ďáblové vymýšleli různé kombinace, střely a vše možné. Fleury odolával a výrazně tak pomohl tomu, aby gól v této početní nevýhodě jeho týmu nepadl. Druhá polovina přesilovky už se vůbec nepovedla.
Na další větší šanci se čekalo poměrně dlouho. Přišla ve 14. minutě, kdy Brandon Sutter jel úplně sám na branku. Cory Schneider ho ale vychytal a vysloužil si ovace domácích příznivců. Došlo ovšem k faulu, dvě trestné minuty obdržel Mark Fraser.
Přesilovou hru ale Tučňáci využít nedokázali, ačkoliv měli dobré šance. A i po návratu Frasera zůstali v útočném pásmu a bušili na branku Schneidera, ale ten se překonat nenechal.
První třetina, kterou víceméně ovládli hosté, branku nepřinesla.
Střely: 4:14

Druhá třetina toho zpočátku moc nenabídla. Ve 24. minutě pěknou akci vymyslel Sidney Crosby, jehož bekhendový pokus ale zlikvidoval Schneider.
Pohledný hokej to opravdu nebyl, Ďáblové měli za posledních 18 minut pouhé dvě střely na branku!
Dobré šance si v průběhu 28. minuty vytvořila druhá lajna domácích. Eliáš nejprve z úhlu trefil padajícího Fleuryho, následně z mezikruží pálil i čerstvý otec Havlát (gratulujeme!), ale brankář hostí odolával.
Na druhé straně se do dobré příležitosti propracoval podél mantinelu Spaling, jehož střelu ještě v souboji s Fraserem tečoval Sutter. Puk ale trefil Schneiderův beton.
V čase 28:40 se útočného faulu dopustil Dainius Zubrus, který držel Desprese. Nabídl tedy přesilovou hru Penguins.
První šanci měli hosté po střele Letanga, kdy se dokonce dostali k dorážce, jenže Schneider dobře zasáhl betonem. Další obrovskou příležitost měli o pár sekund později, kdy tentokráte dorážel Crosby už do odkryté branky, trefil ale pouze tyčku. Následně už byl puk odpálen, nebezpečí zažehnáno a o několik sekund později i ubráněná přesilovka.
Cory Schneider neskutečně držel svůj tým. Penguins měli velký tlak, ale Crosby si ve 33. minutě vylámal zuby právě na golmanovi Devils.
Čtyři vteřiny před koncem třetiny ještě rozhodčí vyloučili Zubruse a Letanga za krosček.
Střely: 3:6

3. třetina tak začala ve čtyřech hráčích na obou stranách. Velkou šanci měl na jejím počátku Simon Despres, jehož střela se otřela o beton Schneidera, ale do branky neprošla. Následně z blízkosti dorážel i Kunitz, ale Schneider vyrazil betonem. Ani na druhé straně nebyla nuda. Eliáš se ocitl sám před prázdnou brankou a spousta lidí už viděla gól, ale ten nakonec nepadl, jelikož Despres odpálil puk.
Ve 45. minutě měl dobré šance Scott Gomez, ani jednou se ale neprosadil. Nejprve ho vychytal Fleury, následně z mezikruží minul. Hosté šli do protiútoku, přečíslení 2 na 1 střelou vyřešil Ebbett, Schneider si ho ovšem spolu se svým betonem vychutnal.
První branka padla ve 47. minutě! Steve Bernier vybojoval ve středním pásmu puk, projel za Fleuryho branku, odkud využil pomalého přesunu hostujícího golmana a zpoza ní otevřel skóre dnešního utkání! Na střely 10:28, ale na góly 1:0.
V 50. minutě hosté převedli krásnou kombinaci, ale ještě lepší zákrok vytáhl Schneider! Perron nahrál před branku na volného Crosbyho, kterého vychytal právě domácí brankář. Útočník Pens na střídačce jen nevěřícně kroutil hlavou.
O pár minut později měli dobrou šanci i domácí, ale Havlát tváří v tvář Fleurymu minul svatyni Tučňáků. Na druhé straně poté Kris Letang trefil tyčku Schneiderovy branky. Hra nabírala na obrátkách a oproti předchozím třetinám fanoušky musela bavit.
V 57. minutě byl za hru vysokou holí vyloučen Peter Harrold, což situaci Ďáblům zkomplikovalo. A Tučňákům stačila jen chvilka k využití. Crosbyho střelu ze strany vyrazil Schneider pouze do míst, kde s dorážkou šekal Chris Kunitz, jenž se postaral o vyrovnání.
Vedení na stranu New Jersey mohl Jágr, který byl po Henriqueově pasu před brankou. Jenže Fleury byl mužem na pravém místě a zasáhl.
Další branka už v základní hrací době nepadla. Stejně jako v minulém zápase (s Torontem) se tedy za stavu 1:1 šlo do prodloužení.
Střely: 7:20

Velkou šanci měl v 63. minutě Sutter, ale Schneider se skvěle přesunul a puk vyrazil!
Jenže tlak Pittsburghu pokračoval a nakonec vyvrcholil brankou. Simon Despres napálil kotouč od modré a dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě. Tučňáci tedy získali kýžený bod navíc.
Střely: 0:3

New Jersey Devils 1:2pp. Pittsburgh Penguins
47. Bernier – 57. Kunitz (Crosby, Letang), 63. Despres (Sutter, Letang)

Střely celkově: 14:43

Hvězdy zápasu:
1. Cory Schneider (41 zákroků)
2. Simon Despres (1+0)
3. Chris Kunitz (1+0)

Sestavy
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Fraser, Židlický, Merrill, Harrold – Henrique, Gomez, Jágr – Eliáš, Zajac, Havlát – Zubrus, Cammalleri, Bernier – Ruutu, Josefson, Tootoo
Penguins: Fleury (Greiss) – Despres, Letang, Scuderi, Martin, Harrington, Bortuzzo – Kunitz, Crosby, Perron – Spaling, Sutter, Hörnqvist – Arcobello, Lapierre, Downie – Sill, Ebbett, Adams

Zdroj obrázku: nhl.com, Adam Hunger

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …