Peklo / Reporty / Prokletí pokračuje, Blues znovu porazili Devils

Prokletí pokračuje, Blues znovu porazili Devils

Devils dnes čekal jejich neoblíbený soupeř. Vždyť proti Blues nevyhráli sedm utkání v řadě. O motivaci tak rozhodně měli postaráno. A šlo to vidět, již ve čtvrté minutě se totiž prosadil důrazný Blake Coleman. Devils tak začali velmi dobře a vyšli vstříc prolomení špatné série.

Hrál se opravdu velmi dobrý hokej, plný šancí, ale góly ne a ne přijít. Oba celky spálily velké příležitosti a tak se čekalo na další branku až do 39. minuty, kdy se schovanou střelou prosadil z vrcholu kruhů Vladimir Tarasenko. Před třetí třetinou tak byl stav vyrovnaný, obraz hry také a čekalo se velké drama.

Start poslední periody ovšem nebyl vůbec dobrý. Jaden Schwartz za 32 sekund poslal svůj tým do vedení a na Ďáblech tak bylo, aby dotahovali.  To se jim však nakonec nepovedlo. Soupeř dobře bránil, byl daleko aktivnější a nakonec přeci jen opět vyválčil proti New Jersey dva body. Konečný stav navíc pečetil hrdina zápasu Brayden Schenn. Nezbývá tak než doufat, že v příštím utkání to už bude lepší.

New Jersey Devils 1:3 St. Louis Blues
4. Coleman (Boyle, Moore) – 39. Tarasenko (Schenn), 41. Schwartz (Schenn, Tarasenko), 60. Schenn (Tarasenko)

Statistiky zápasu

Střely: 22:40 (9:10, 9:11, 4:19). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 12 317. Rozhodčí: Pollock, Sutherland – Murray, Alphonso.

Tři hvězdy zápasu

1. Vladimir Tarasenko (1+2)
2. Brayden Schenn (1+2)
3. Blake Coleman (1+0)

ZAJÍMAVOSTI
1) St. Louis Blues porazili Devils již po osmé v řadě.
2) Taylor Hall pošesté za sebou již nebodoval. Jeho šňůra tak skončila na pěti zápasech.
3) Blake Coleman zaznamenal teprve svůj druhý bod. Momentálně má tak na kontě dva góly za 14 zápasů.
4) Brian Boyle si připsal první bod za Ďábly, k vítězství to ovšem nevedlo.
5) Brankář soupeře Jake Allen nastoupil proti New Jersey do šestého zápasu – a nikdy neprohrál.

Sestavy
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Müller, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Gibbons, Henrique, Stafford – Wood, Zacha, Hayes – Boyle, Coleman, Noesen.

Blues: Allen (Hutton) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Sobotka, Stastny, Steen (A) – Schwartz, Schenn, Tarasenko (A) – Jaškin, Sundqvist, Pääjärvi – Upshall, Brodziak, Thorburn.

Čtěte také

Hráli jsme jako tým s vítěznou mentalitou, chválil Jesper Bratt

Vyšlo to i do třetice, Devils znovu přemohli Flyers, tentokráte v poměru 4:1! Poprvé v sezoně tak bodovali ve čtyřech zápasech za sebou, tři z nich dokonce proti Philadephii vyhráli. Skvělý výkon podal brankář Mackenzie Blackwood, připsal si 31 zákroků! „Odchytal výborný zápas,“ chválí Lindy Ruff. „Bylo tam spousta momentů, kdy nás soupeř zatlačil. Udělali …