Peklo / Preview / Devils se dnes pokusí zlomit špatnou sérii – proti Panthers

Devils se dnes pokusí zlomit špatnou sérii – proti Panthers

Devils mají za sebou čtvrtou prohru v řadě. K dobru sice může být, že z těchto čtyřech proher brali Devils alespoň dva body, avšak sbírat body tímhle tempem by určitě nevedlo k úspěchu. Dnes mohou alespoň částečně napravit špatnou bilanci domácích zápasů proti Panthers, kteří se od začátku sezony trápí.

Dosavadní průběh sezony Panthers
Jak bylo předesláno, Panterům se v nové sezoně dobře nevede. S bilancí zápasů 5-8-2 jim náleží předposlední místo Atlantické divize, stejná položka pak náleží i v porovnání s celou konferencí. Za sebou dokázali jižané udržet Buffalo, které ve včerejším přímém souboji o předposlední místo porazili 4-1. Předešlé čtyři zápasy, ve kterých dokázali Panteři zvítězit, byly proti Tampě, St. Louis, Washingtonu a Anaheimu. Většina těchto zápasů je však z první poloviny října a od té doby se Florida trápí.

Vzájemné zápasy
Ďáblové a Panteři se historicky potkali v 92 utkáních a Florida je jeden z týmů, na který Devils opravdu umí. Z těchto 92 utkáních dokázali Devs zvítězit 52x! 28 z těchto zápasů pak připadlo na konto Floridy, 7 skončilo remízoua 5 prohrou na nájezdy či prodloužení. Dnes by se Ďáblům velmi hodilo, kdyby se mohli na tomto soupeři opět chytnou a naladit další vítěznou vlnu!

Soupiska týmu
Roberto Luongo, Antti Niemi, James Reimer – jednoznačnou jedničku Panteři zatím nemají. Nejvíce zápasů má odchytáno Reimer, celkem 9, ale s docela hrozivým průměrem obdržených branek na zápas, kde svítí čistá čtyřka. Procentuální úspěšnost má James na 89 %. Luongo má odchytáno 7 utkání a má o něco lepší statistiku – 3,15 obdrženého gólu na zápas a procentuální úspěšnost na 91 %. Třetím do party je letos příchozí Antii Niemi. Ten byl nominován do dvou zápasů. Statistika 5 gólů na zápas a úspěšnost 87 % hovoří jasně.

Nejvytíženější brankář Floridy – James Reimer

Aaron Ekblad “A”, Mike Matheson, Ian McCoshen, Alex Petrovic, Mark Pysyk, MacKenzie Weegar, Keith Yandle “A” – obrana Panterů nefunguje, což je znatelné i z hrozivých statistik brankářů. Florida obdržela v 15 zápasech 60 branek, což je s Montrealem (60), Pittsburghem (63) a Torontem (62) jeden z nejhorších výsledků. U Toronta a Pens to však kompenzují útočníci, u Montrealu a Floridy toto však konstatovat nelze. Nejproduktivnějším obráncem je Aaron Ekblad s 8 body (3+5). To je s třemi plusovými body asi jediný světlý moment floridské obrany.

Tahoun floridské defenzívy – Aaron Ekblad

Aleksander Barkov “A”, Nick Bjugstad, Connor Brickley, Jevgenij Dadonov, Micheal Haley, Jonathan Huberdeau, Dryden Hunt, Derek MacKenzie “C”, Jared McCann, Jamie McGinn, Colton Sceviour, Vincent Trocheck “A”, Radim Vrbata – v útoku Panthers jedno české jméno ubylo, jiné přibylo. S Jaromírem Jágrem manažeři nepočítali, místo toho však nabídli angažmá Radimu Vrbatovi, takže máme v tomto týmu české zastoupení i nadále. Vedle Vrbaty posílili Floridští v útoku ještě o Jevgenije Dadonova, který přestoupil z ruské KHL z týmu SKA. Nejproduktivnějším forvardem je Huberdeau s 19 body (5+14). Nejlepším střelcem s 8 brankami je hned druhý Trocheck (8+9). V závěsu jsou pak dva zmiňovaní – Dadonov s 16 body (7+9) a Vrbata s 10 body (3+7).

Nová akvizice v dresu Panthers – Radim Vrbata

Zajímavosti z kabiny Devils

  • Devils dnes uctí památku válečných veteránů a při rozbruslení obléknou tradiční kamuflážové dresy. Cory Schneider a Keith Kinkaid budou mít k této příležitosti také speciální masky s vojenskou tematikou.
  • Andymu Greeneovi chybí pouze jeden bod k dosažení hranice 200 bodů v NHL za Devils.
  • Taylor Hall má před sebou taktéž milník – tomu chybí pouhé dva body k dosažení hranice 400 bodů v NHL.
  • Dnešní trénink Devils byl zaměřen na slabinu, kterou jsou v poslední době především přesilovky – Hynes zastavil trénink a mluvil k hráčům, ať dostávají puky konečně do branky a přestanou hrát přesilovky na krásu.
  • Pavel Zacha, Dalton Prout a Ben Lovejoy budou dnes na tribuně.
  • Léčba Travise Zajace se velmi zrychlila a ten by již mohl příští týden začít hrát. Stejný verdikt od lékařů slyšel také Michael McLeod, jeho herní návrat ale zabere zřejmě delší dobu.
  • Zápas bude zajímavý pro útočníka Jimmy Hayese, který hrával na Floridě dvě sezony v letech 2013 až 2015. V těch posbíral 53 bodů za 30 gólů a 23 asistencí.

Předpokládané sestavy
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Santini, Moore, Severson, Butcher, Müller – Hall, Hischier, Palmieri – Bratt, Henrique, Stafford – Wood, Boyle, Hayes – Gibbons, Coleman, Noesen.

Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad, Matheson, Pysyk, McCoshen, Weegar – Huberdeau, Barkov, Dadonov – Brickley, Trocheck, Vrbata – McGinn, Bjugstad, Sceviour – Haley, MacKenzie, Hunt.


 

Tipovačka
Kompletní pravidla tipovačky ZDE

Průběžné výsledky tipovačky ZDE

Čtěte také

Sezona se nezadržitelné blíží ke konci, dnes naposledy s Bruins

Dnešní před zápasové Preview vezmeme pouze telegraficky. Zápas začíná od 1:00 SEČ a jedná se o poslední zápas mezi Bostonem a New Jersey v tomto, velmi speciálním, ročníku NHL. Dnešní zápas je navíc poslední domácí utkání Devils na domácí půdě, v hale Prudential Center. Ďáblové ani Bruins dnes netrénovali a tak jsou změny na soupiskách …