Peklo / Ohlasy / Kdyby byl Andy chytřejší, mohl být brankářem, prudil svého spoluhráče Schneider

Kdyby byl Andy chytřejší, mohl být brankářem, prudil svého spoluhráče Schneider

Prakticky každý rozhovor po výhře 2:1 byl omíláním především dvou akcí, které se po závěrečné siréně staly hitem. Hlavními aktéry byli Steven Santini a jeho fyzická hra a Andy Greene, jenž zaskočil v brance při šanci Radima Vrbaty ve druhé třetině…

Pojďme ale popořadě, rozhovory odstartoval kapitán Andy Greene, který je ale začal trošku tajemně. „Někdy hrajete velmi dobře a nevyhrajete. Někdy hrajete dobře a nevyhrajete. Nebo hrajete dobře a dostanete pozitivní výsledek.“

Takže, co z toho lze aplikovat na dnešní výhru? „Myslím si, že jsme hráli dobře. Oni jsou velmi těžkým soupeřem. Každý zápas je v této lize těžký. Semkli jsme se dohromady a hráli docela agresivně. Je dobře, že máme dva body. Po předchozím zápase s Oilers (minulá prohra 2:3 v prodloužení) jsem si myslel, že jsme si zasloužili více a zkrátka jsme toho nedosáhli,“ připustil.

Nejen v hledišti vyvolal největší rozruch Steven Santini a jeho hit krátce před koncem druhé třetiny, při němž poslal Barkova na střídačku tak, že jediné, co bylo vidět, byly Barkovovy brusle ve vzduchu…Co řekli Devils na počínání svého spoluhráče?

„Byl jsem po tom docela šťastný,“ přiznal Kyle Palmieri. „Byl to dobrý tah,“ dodal. Do diskuze se vložil také kapitán Greene. „Je to silný a velký chlap, a pokud dojde na jeho fyzickou hru, jakou jsme mohli vidět, pozvedá to jeho hru na jiný level.“ Jediný, kdo poněkud zaspal, byl muž mezi třemi tyčemi. „Tak trochu mi to uniklo…Viděl jsem jen brusle ve vzduchu. On má ale perfektní čuch na situace jako jsou tyhle,“ přidal se Cory Schneider.

Santini zaměstnal hráče Floridy poté, co usadil Barkova na lavičku
Santini také ukázal svou psychickou vyzrálost ve třetí třetině, kdy se nehodlal pouštět do souboje s nejvyšším hráčem Panthers, Michealem Haleym, který vypadal, že by si rád určité věci vyříkal. Santini se ale zdržel a vyloučil tím možnost svého odchodu na trestnou lavici.

To neušlo ani kouči Hynesovi. „Je to kluk s fyzickou hrou, který umí bruslit. Má svou velikost. Proto, aby měl několik takových hitů, jako předvedl dnes, proto ho máme v týmu. Je skvělé vidět, jak stále roste a stává se hráčem, proti kterému je velmi těžké hrát.“ A co se týče Santiniho a Haleyho… “Ano, to bylo určitě chytré, dvojité plus za to,“ řekl Hynes.

Dalším velkým momentem byl zákrok Andyho Greena, jenž zastavil pokus Radima Vrbaty, který by s největší pravděpodobností doputoval za brankovou čáru. Tento moment přišel krátce po Santiniho hitu a jen to dokázalo, jak moc mohou tak zdánlivě bezvýznamné věci dodat týmu šťávu.

„To bylo něco…“ neskrýval své nadšení Schneider. „On ale takhle hraje pořád, má na to talent. Mohl mít klidně i další kariéru, tu gólmanskou, pokud by byl chytřejší. Je to kluk, kterému tam můžu stoprocentně věřit,“ ví jednička Devils. „Nemám rád, pokud mě někdo nachytá mimo pozici. Stává se to, a on mě tam dneska zachránil,“ přiznal Schneider.

Potřebujete náhradního gólmana přímo ve hře? Andy Greene nemá problém!
Řeč přišla také na Briana Boylea a jeho tři vyhraná vhazování v posledních 18 sekundách. V tu dobu hrála Florida v šesti, s Reimerem na střídačce. Kdo se ale na buly trápí, to je jednička draftu Nico Hischier. „Ano, musím se hodně naučit,“ řekl Hischier, který měl bilanci jednoho vyhraného vhazování z pěti. „Nejsem na vhazováních ten nejsilnější. Pracuji na tom. Všichni starší kluci, jako Boyle, Zajac nebo Henrique, mi mohou během tréninků dávat užitečné tipy. Je to pro mě velká výhoda. Někdy vyhrajete méně, jindy více. Musím jen najít způsob, jak být v této fázi hry stálý.“

Boyle byl rovněž klíčovou postavou při první brance Devils. Zkrátka se postavil před Reimera, který tak neviděl ale vůbec nic. Severson měl tak šanci poslat Ďábly do vedení. „Pokud je tento chlap na ledě, mám pocit, že mi stále říká, abych prostě střílel, pokud tam stojí,“ přiznal Severson. „Nemůžete si dovolit mít kluka jako je tenhle před brankou. Nebudete schopní s ním pohnout…Prostě jsem vzal puk a poslal ho na branku. Naštěstí se to otřelo o hráče a spadlo to tam.“

I Kyle Palmieri přišel na řadu. Důvodem byl jeho gól v přesilové hře. Butcher přihrával přes šířku kluziště a Palmieri poslal puk pod břevno…Chce snad jít Kyle ve stopách Alexe Ovečkina? „To ne, on má lepší střelu,“ smál se. „Má o 500 branek více! Je to jeho místo. Já jsem šťastný, že jsem si ho jen na chviličku mohl půjčit,“ řekl skromně. Následně připustil, že na tréninku ale tyto věci trénovali. „Bylo to trochu ironické, ráno jsme trénovali  5 na 3. Bylo tam pár věcí, které jsme chtěli, abychom usadili. Jedna z nich byla dostat puk do branky,“ smál se.

Devils hrají další zápas již dnes v noci. Od 1:00 SEČ se představí na ledě Chicago Blackhawks.

Čtěte také

Sezona se nezadržitelné blíží ke konci, dnes naposledy s Bruins

Dnešní před zápasové Preview vezmeme pouze telegraficky. Zápas začíná od 1:00 SEČ a jedná se o poslední zápas mezi Bostonem a New Jersey v tomto, velmi speciálním, ročníku NHL. Dnešní zápas je navíc poslední domácí utkání Devils na domácí půdě, v hale Prudential Center. Ďáblové ani Bruins dnes netrénovali a tak jsou změny na soupiskách …