Peklo / Ohlasy / Nesnášíme prohrávat, řekl Miles Wood a přispěchal s hattrickem

Nesnášíme prohrávat, řekl Miles Wood a přispěchal s hattrickem

Zápas na ledě Chicaga Blackhawks přinesl opravdu nevídané množství událostí. Hráče Devils možná po první třetině mnozí odepsali, ale ti, co vypnuli přenos právě po první dvacetiminutovce, udělali obrovskou chybu. Svěřenci trenéra Hynese se semkli a díky skvělé druhé třetině utkání otočili a dotáhli do vítězného konce.

Pojďme ale na chvilku ještě do minulosti, pamatujete si na datum 18.4. 2006? Právě tehdy hráli Devils zápas s Montrealem a i v tento den dokázali utkání dotáhnout do vítězného konce, ačkoliv v něm prohrávali o tři branky. Tehdy otáčeli za stavu 0:3 na konečných 4:3.

„Ve druhé a třetí třetině jsme tvrdě bojovali,“ řekl Nico Hischier. „První třetina byla z naší strany mizerná, ale vrátili jsme se silnější a odhodlaní bojovat až do konce. Je skvělé být součástí takového týmu,“ pochvaloval si kolegy mladý švýcarský hokejista. „Vyhrávali jsme poté více soubojů, více jsme bruslili a drželi se našeho plánu. Nakonec to pro nás bylo obrovské vítězství,“ dodal.

Na led Blackhawks padali také pomyslné čepice a to právě ve chvíli, kdy přišel hattrick Milese Wooda, jímž pečetil konečný výsledek. A nejen hattrick byl jeho „poprvé“ v kariéře. Poprvé si zapsal do svých statistik čtyřbodový zápas a také si proti Blackhawks nejvíce zastřílel, celkem poslal na branku Chicaga sedm střel. „Nesnášíme prohrávat. První třetina byla špatná, přišli jsme do kabiny a zkrátka si řekli, že musíme začít dávat nějaké góly,“ okomentoval svou střeleckou mušku Wood.

Miles Wood a jeho první hattrick v NHL
Další milník pokořil i Taylor Hall, který se dostal na hranici 400 kanadských bodů. Tento úspěch vzal ale se stoickým klidem. „Není to, jako kdyby to byl tisící bod nebo tak něco. Jen se snažím zůstat zdravý, jak nejvíce mohu a pokračovat v tom, co dělám.“ Následně ale Hall přiznal, že tento zápas nebyl úplně podle jeho představ. „Abych byl upřímný, celou dobu jsme podle mého názoru hráli trochu laxně v defenzivě. Proti týmu, jakým je Chicago, který ví, jak hrát a těžit ze šancí, nelze hrát takhle,“ připustil. Body se ale počítají. „Nakonec jsou to dva body. Na začátku sezony jsme také body sbírali a je skvělé se na to dívat.“

Celý tým se ale musel vypořádat s odchodem Mirca Müllera, jenž opustil ledovou plochu po úvodních osmnácti sekundách. Tehdy ho Hayden vyrušil svou hrou do těla. Nevypadalo to ale, že by se Müller měl vrátit v co nejbližší době. I možná právě proto trenér John Hynes pochvalou na zadní řady nešetřil.  „Obrana se do hry skutečně vrhla a dělala svou práci dobře. Vrací se ke své charakteristické hře a to je dobře jak pro naše zadní řady, tak pro celý náš tým.“

Dalším, kdo dosáhl na kulaté statistiky byl Andy Greene. Ani on si svou dosaženou dvoustovku kanadských bodů přehnaně neužíval. „Byl jsem k tomu blízko už nějakou dobu,“ odpověděl s vědomím, že tento bod byl prvním v posledních čtyřech zápasech. Jako kapitán si samozřejmě uvědomoval, jak důležité bylo dostat se zpět do hry. „První třetina byla příšerná, tady není o čem mluvit. Poté to byl obrovský odraz. Ve druhé třetině pro nás bylo strašně snadné, abychom drželi krok. To bylo velmi důležité. Přišli jsme připravení hrát a dali jsme nám šanci. Je to pro nás obrovské vítězství,“ potvrdil slova svého švýcarského parťáka Greene.

Psychicky těžký zápas musel zažívat v bráně Keith Kinkaid, který netušil, zda neodjet na střídačku za stavu 1:4 z pohledu Devils. Dokonce se Coryho Schneidera zeptal, zda mu bylo řečeno, aby se připravil, že půjde na druhou třetinu do branky. Tento tah neznamená ale vždy špatný výkon brankáře, občas jen tým potřebuje nový impuls. Možná, že kdyby nepřišel Woodův gól na 2:4, Schneider by dostal pokyn…. Na kdyby se ale nehraje.

„Některé góly byly opravdu podivné, vytvořilo to na nás obrovský tlak. Nutně bych ale neříkal, že to byla Keithova chyba,“ zastal se gólmana trenér Hynes.

„Byla to divoká hra, výhra je ale výhra a tak to také bereme,“ řekl strážce ďábelské branky. „Pokud dáte tři branky, měli byste vyhrát zápas. Pokud jich dáte sedm, stoprocentně byste měli vyhrát zápas. Ve druhé a třetí třetině jsme opravdu ukázali, jakým týmem jsme. Bylo to pro nás skutečné vítězství charakteru,“ dodal Kinkaid.

Ani kapitán nezůstal dlužen Kinkaidovi pochvalu. „Dát sedmý gól, to bylo něco velkého, byla to obrovská úleva. Bránili jsme dobře ve chvíli, kdy jsme to potřebovali a Keith ukázal, jak velký brankář to je. Bojovat celý zápas, zůstat silný… To je to, z čeho jsme brali energii,“ uzavřel pozápasové ohlasy Greene.

Čtěte také

Sezona se nezadržitelné blíží ke konci, dnes naposledy s Bruins

Dnešní před zápasové Preview vezmeme pouze telegraficky. Zápas začíná od 1:00 SEČ a jedná se o poslední zápas mezi Bostonem a New Jersey v tomto, velmi speciálním, ročníku NHL. Dnešní zápas je navíc poslední domácí utkání Devils na domácí půdě, v hale Prudential Center. Ďáblové ani Bruins dnes netrénovali a tak jsou změny na soupiskách …