Peklo / Ohlasy / Nás už nic nepřekvapí, říká Schneider o brzkém odvolání Dubnyka

Nás už nic nepřekvapí, říká Schneider o brzkém odvolání Dubnyka

Devils právě absolvovali čtyřzápasový trip, v němž získali 5 bodů. Slušná bilance, 62.5% úspěšnost, nestačili jen na Winnipeg a v prodloužení na Toronto. Ďáblové hráli v noci z pondělí na úterý proti Minnesotě, se kterou si poradili 4:3 po prodloužení. Divočáci neprožívají zrovna povedený vstup do sezóny, avšak jejich skalp se počítá, mají větší potenciál než být na 13. místě Západní konference. Devils si touto výhrou upevnili 3. místo ve Východní konferenci. Nyní mají 27 bodů, po dvou prohrách za sebou zabrali a zvítězili.

“Byla to velká radost,” přiznává obránce Moore, který rozhodl prodloužení po 52 sekundách. “Podle toho jak se dnešní mač vyvíjel jsme v tomto duelu potřebovali dva body, taky jsme si to ráno zdůrazňovali. Předvedli jsme skvělý výkon a vybojovali dva body.”

Wild přehráli Devs na střely po první třetině 12 – 3. Během zápasu si ale Ďáblové vytvořili náskok 3:1, gólem nováčka Willa Butchera zvyšovali na 3:1. Wild pak však zařadili vyšší stupeň a náskok změnili ve vyrovnané skóre 3:3, šlo se do prodloužení, které rozhodl sporadický střelec John Moore. Letos si ovšem připsal už 3 góly. Na obránce pěkná bilance.

Probuzení Henriqua

Výkon a předvedená hra Adama Henriquea byly pro Ďábly stěžejní. Kouč Hynes ho před zápasem přesunul do čtvrté pětky. Nicméně Henrique na to odpověděl nejlépe, jak mohl. Dal gól a na dva přihrál.

Minnesota nebyl lehký soupeř

“Minnesota nás pěkně zatlačila, avšak my jsme bránili výborně. Nechtěli jsme být jen pasivní po celou dobu, chtěli jsme protivníka připravovat o puk už ve středním pásmu. Sbírat odražené kotouče. Ve třetí třetině jsme se víc ponořili do hry, v tomto zápase jsme prostě chtěli uspět,” dodává Hynes.

“Myslím, že jsme se zlepšovali během zápasu,” říká Schneider, ten si připsal 33 úspěšných zákroků. Wild přestříleli Ďábly 36 – 25. “V první části jsme se moc nechytali, druhá třetina už byla lepší,” hodnotí brankářská jednička Devils.

Brzké odvolání Dubnyka se vyplatilo, Wild srovnali stav

Schneider nebyl vůbec překvapený při brzkém odvolání Dubnyka, Minnesota začala hrát power play hodně brzy.

Ne, nebyl jsem překvapený,” přiznává Schneider, “vidíte to dělat i jiné týmy. Nás už nic nepřekvapí. Pro nás je to lekce z toho, že můžeme selhat takhle na konci.”

Hynes o Zachovi

“Myslím, že se snažil dostat do hry. Dali jsme mu více prostoru v průběhu utkání. Dostal se i na přesilovky. Něco se mu povedlo. Jeho čas na ledě nebyl omezený, jen prostě chodil méně do hry, jelikož ostatní hráli lépe.”

John Moore – hrdina prodloužení

Moore dal v kariéře svůj šestý gól v prodloužení. To je nejvíce od té doby, kdy bylo zavedeno prodloužení 3 na 3 (2015-16). Proč se mu to povedlo? Moore je skvělý bruslař a ofenzivně laděný bek. “Mám velké štěstí dostat se do sestavy pro prodloužení, hrát s tak skvělými hráči,” řekl Moore.

 

Čtěte také

Hráli jsme jako tým s vítěznou mentalitou, chválil Jesper Bratt

Vyšlo to i do třetice, Devils znovu přemohli Flyers, tentokráte v poměru 4:1! Poprvé v sezoně tak bodovali ve čtyřech zápasech za sebou, tři z nich dokonce proti Philadephii vyhráli. Skvělý výkon podal brankář Mackenzie Blackwood, připsal si 31 zákroků! „Odchytal výborný zápas,“ chválí Lindy Ruff. „Bylo tam spousta momentů, kdy nás soupeř zatlačil. Udělali …