Peklo / Ohlasy / Brian Boyle – muž, jemuž patřil zápas proti Vancouveru

Brian Boyle – muž, jemuž patřil zápas proti Vancouveru

Po zápase s Vancouverem Canucks se Ďáblové mohli znovu radovat z vítězství na domácím ledě!

„Dnes to byla zábava,“ neskrýval nadšení Taylor Hall, jenž se na výhře 3:2 podílel dvěma asistencemi a gólem. „Těšili jsme se na to, až vyhrajeme na domácím ledě. Dnes to bylo solidní vítězství, měli jsme dobrý start. Jistě, udělali jsme nějaké chyby, ale na naší straně dnes bylo úsilí a cíl,“ pokračoval Hall, pro nějž to byly dnes první body po pětizápasovém půstu.

„Je to velmi talentovaný hráč,“ podotkl na adresu Taylora Halla trenér Hynes. „Je skvělé vidět, jak si drží svou kvalitu. Hraje s velkou chutí a je velmi pracovitý. Hráči jako on ale berou energii z bodů. Je dobře, že u toho zůstal. Dnes měl pěkný gól. Stále je lídrem a ukazuje všem, jak chceme hrát. Pořád také vede náš tým k tomu, aby byl stále soutěživý.“

Proti soupeři, který zvítězil dvakrát ze šesti zápasů v rámci svého tripu, hráli Ďáblové velmi dobře celých šedesát minut. Spokojení tak byli všichni v kabině. „Myslím si, že dnes to bylo přesně to, o čem jsme mluvili od rána. Držet při sobě a hrát tak, abychom ukázali svou týmovou identitu a snažili se ji držet po celý zápas. Dnes se to vážně povedlo,“ shrnul Hynes zápas.

Ve třetí třetině duelu mohlo být rozhodnuto ještě dříve, než po závěrečném hvizdu. Wood se po zásahu Michaela Del Zotta skácel k ledu a z jeho rtu bylo patrné, že právě tam dopadla hokejka hráče Vancouveru. Trest, který mohl být až čtyřminutový, ale nepřišel. Naopak o chvíli později byli poslání do oslabení právě Ďáblové, které na dvě minuty opustil John Moore, jenž byl na trestnou lavici odeslán za sekání. Canucks se díky přesilovce dotáhli na rozdíl jediné branky.

„Rozhodčí řekli, že to neviděli. Od nich to byla velmi upřímně míněná odpověď,“ připustil Hynes. „Je to, jak to je. Myslím si, že to Vancouveru pomohlo, přece jen jsme poté faulovali my a oni dali gól. Věci, jako jsou tyto, se stávat budou. Není to o tom, co si myslíte, že se má stát. Je to o tom, pohnout se po těchto momentech dopředu,“ dodal kouč Devils.

Celý zápas se ale točil především kolem jednoho hráče, kterým byl Brian Boyle. Pokud hráč, jemuž je diagnostikována chronická leukémie, skóruje během noci, kdy celá NHL bojuje proti rakovině, je jasné, že právě on přitáhne co nejvíce pozornosti.

Boyle však nechal veškeré zásluhy za svou branku nováčkovi Willu Butcherovi, který připravil celou akci svou rychlostí, díky níž se prodral obranným pásmem Canucks. „Pokud dostanete šanci hrát přesilovou hru, kdy je na všechny upřena pozornost, je to obrovská zodpovědnost,“ řekl Boyle. „Chcete do toho dát všechno. Jsem tam se čtyřmi talentovanými kluky, pokud se puk dostane na moji hokejku v takovém prostoru, musím to dát,“ připustil.

Brian Boyle a jeho gól v zápase proti Canucks
Poté, co se za brankou Canucks rozsvítilo červené světlo, ukázal Boyle na Butchera a namířil si to přímo za ním. „Prostě jsem se chtěl jen dostat k Butchimu,“ vysvětlil. Právě ve chvíli, kdy oba dva společně slavili, fanoušci vyvolávali jméno střelce.

Bri-an-Boy-le, Bri-an-Boy-le…Přidala se bez pochyby i celá rodina.

„Byl jsem strašně šťastný, že tam moje rodina byla. Když začne dav skandovat, je to dost specifický pocit. Cítíte tu obrovskou podporu,“ řekl Boyle, jenž nastupuje za svůj pátý tým NHL. „Myslím si, že to hrozně moc vypovídá nejen o lidech tady, ale specificky o fanoušcích tohoto města. Zamiloval jsem se i do dalších měst, ale tím způsobem, jakým mě taky přijali…Získali si mě. Viděl jsem transparenty, nápisy a byl to opravdu výjimečný pocit,“ popsal své pocity veterán ve službách Devils.


Brian Boyle nic nevzdal, takto se radoval po gólu, na nějž mu přihrál Will Butcher

K tomu, jak se Boyle postavil ke svému osudu, se vyjádřil také jeho bývalý spoluhráč z Bostonské univerzity Cory Schneider. „Díky způsobu, jakým Bri sám sebe prezentuje…ani byste to nevěděli. Udělal obrovský kus práce. Soustředí se na hokej a dělá z nás lepší tým. Vše, co se tady dělo prvních několik měsíců…Je tomu až těžké uvěřit. Od prvního dne tréninku, kdy jsme se to dozvěděli, uplynuly dva a půl měsíce a on dává góly a hraje hokej.“

Boyle proti Canucks odehrál dvanáctý zápas od doby, kdy se po diagnóze vrátil do sestavy Ďáblů. Sám ví, že touto svou zkušeností může také pomoci dalším. Právě osvěta za boj proti rakovině byla součástí tohoto kola. V Prudential Center ji reprezentoval Boyle, spolu se svou rodinou, která se účastnila slavnostního úvodního vhazování, a všichni hráči Devils, kteří oblékli na rozbruslení dresy hlásající „Boyle Strong  11“.

„Místo toho, abychom o tom jenom přemýšleli, oblékneme si na jeden den dresy a omotáme naše hokejky. Je to něco, co na mě opravdu dopadlo a o to víc si této iniciativy vážím,“ řekl Boyle, jenž byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Čtěte také

Sezona se nezadržitelné blíží ke konci, dnes naposledy s Bruins

Dnešní před zápasové Preview vezmeme pouze telegraficky. Zápas začíná od 1:00 SEČ a jedná se o poslední zápas mezi Bostonem a New Jersey v tomto, velmi speciálním, ročníku NHL. Dnešní zápas je navíc poslední domácí utkání Devils na domácí půdě, v hale Prudential Center. Ďáblové ani Bruins dnes netrénovali a tak jsou změny na soupiskách …