Peklo / Ohlasy / Potřebujeme víc od každého, kdo není Taylor Hall, říká Travis Zajac

Potřebujeme víc od každého, kdo není Taylor Hall, říká Travis Zajac

Devils by neměli očekávat, že při každém zápase vyjede na led hráč číslo devět a zachrání celou situaci. Ano, byl to sice znovu Taylor Hall, kdo dokázal v zápase s Carolinou vyrovnat na 1:1, avšak jeho příspěvek byl tím jediným, kterého se Devils v zápase s Hurricanes dočkali. Hall zkrátka nemůže sám dotáhnout svůj tým k vítězství.

Zatímco Hall svým gólem prodloužil svou bodovou sérii na 24 duelů v řadě (17 oficiálně, kvůli zranění), ostatní lajny Ďáblů potřebovaly trochu víc přidat. Právě tento fakt znamenal prohru 1:3 a nad Ďábly visí velký vykřičník – Hall to sám nezvládne!

Ďáblové profitovali z velkého přínosu Taylora Halla po celý rok 2018, kdy jejich tahoun zaznamenal nejméně bod v každém z utkání. Ačkoliv je Hallsy stabilním strojem na střílení branek, ostatní by měli rovněž přiložit ruku k dílu…nebo spíše hokejku k puku? „Máme toho pořád dost, co musíme týmu odevzdat. Nehráli jsme s pukem tak, jako v předchozích zápasech. Stále jsme celou hru jen doháněli soupeře. Určitě potřebujeme víc ode všech, kteří nejsou Hallsy. Nemůžeme od něj čekat, že vše odtáhne sám. Potřebujeme víc,“ řekl Travis Zajac.

Zajacovi dal za pravdu i trenér John Hynes, jenž na tiskové konferenci řekl, že Devils nedali do zápasu kolektivní hru, kterou by si došli pro vítězství. „Potřebujeme, aby se mnoho hráčů zvedlo. Poslední dva zápasy nás soupeři přehráli. Nemáme dost hráčů, kteří by hráli dostatečně tvrdě a věnovali se detailům tak, aby se dostavil úspěch. Výsledky byly takové, jaké jsme si zasloužili.“

Sám autor jediného gólu Ďáblů neměl moc důvodů k radosti. V posledních dvou deulech se totiž New Jersey dalo označit za favority. „Nevím…Týmy, které vyhrály Stanley Cup, přehrajeme, ale pak přijdou tyto dva duely a my zkrátka nepředvedeme to nejlepší v nás. Musíme najít určitou konzistentnost ve výkonech, abychom se mohli cítit šťastní i doma.“

Taylor Hall vyrovnal proti Carolině na 1:1 a prodloužil svou bodovou sérii
Proti Carolině začal Hynes prohazovat lajny se začátkem druhé třetiny. Kýžený výsledek v podobě nového nastartování týmu se však nekonal. „Neprohazujete řady jen proto, abyste je prohodili. To je jedna z věcí, které fanoušci a diváci musí porozumět. Nikdy neměníte lajny, pokud k tomu nemáte důvod. Někdy je to proto, abyste dali mužstvu impuls, někdy zase, protože se zkrátka nic neděje,“ připustil John Hynes.

„Pokud jste po zápase frustrovaní, protože vás soupeř přehrál, je to ztracená energie. Kde byla motivace, frustrace, energie, která by nastartovala hru? Pak jste nemohli očekávat, že se stane něco jiného. Nemůžete hrát, být přehrán, poté přijít, rozmlátit hokejky a být nešťastný. Musíte si být jisti, jak důležitá hra je, jak soutěživý je letošní ročník a musíte se namotivovat tak, abyste příště předvedli lepší výkon,“ dodal Hynes.

Jedním z pozitivních aspektů hry proti Carolině byl výkon brankáře Keitha Kinkaida, který musel vytáhnout několik velmi dobrých zákroků. Právě Kinkaid byl důvodem, proč Devils vstupovali do třetí třetiny za stavu 1:1 navzdory svému ofenzivnímu úpadku. „Dnes nás soupeř přehrál o hodně, měli jsme pár světlých momentů a Keith nás držel dlouhou dobu, po kterou jsme měli šanci, abychom se dostali do hry,“ vyzdvihl výkon maskovaného muže Ďáblů Taylor Hall. „Musíme najít způsob, jak být lepší. Hráli rychle, tvrdě…Byl to velmi těžký test, ale rozhodně by bylo fajn, kdybychom tady získali dva body,“ uzavřel pozápasové ohlasy Hall.

Keith Kindaid předvedl na ledě Caroliny několikrát své umění

Čtěte také

Sezona se nezadržitelné blíží ke konci, dnes naposledy s Bruins

Dnešní před zápasové Preview vezmeme pouze telegraficky. Zápas začíná od 1:00 SEČ a jedná se o poslední zápas mezi Bostonem a New Jersey v tomto, velmi speciálním, ročníku NHL. Dnešní zápas je navíc poslední domácí utkání Devils na domácí půdě, v hale Prudential Center. Ďáblové ani Bruins dnes netrénovali a tak jsou změny na soupiskách …