Peklo / Ohlasy / Prohru jsem nechtěl dopustit, přiznal Kinkaid

Prohru jsem nechtěl dopustit, přiznal Kinkaid

K vítězství 3:2 na samostatné nájezdy potřebovali Ďáblové pět sérií nájezdů. Právě pátá se ukázala být jako rozhodující. Šťastný konec zápasu pro Devils zařídil Brian Boyle, který se střelou zápěstím trefil přesně.

„Jakmile jsem se dostal na modrou čáru, hledal jsem okamžitě dobré místo, kam puk poslat,“ řekl Boyle. „Jakmile jsem ho našel, snažil jsem se gólmana klamat tělem a držet puk na prostředku, abych měl případně zadní vrátka a mohl celou situaci zvrátit ve svůj prospěch. Viděl jsem místo nad betonem, proto jsem rychle zareagoval,“ popsal celou situaci autor rozhodujícího nájezdu.

Brian Boyle a jeho vítězný nájezd!
Nashville rozhodně nebyl jednoduchým soupeřem, vítězství je tam o to sladší, protože díky této výhře se Devils posunuli na první místo pro divokou kartu pro play-off. „Oba týmy hrály skvěle, oba brankáři chytali skvěle. Střetly se dva celky, které si šly za vítězstvím po celých šedesát minut. Zápas byl velmi intenzivní, hráči neměli na herní rozhodnutí skoro vůbec čas a prostor. Oba týmy přijely hrát hokej a bylo to vidět,“ okomentoval vítězství nad Nashvillem trenér Hynes.

Ďáblové měli na hokejkách vítězství v základní hrací době, bohužel pro ně dotáhl Nashville jednobrankovou ztrátu v posledních dvou minutách třetí třetiny. To však nastartovalo Keitha Kinkaida, který v posledních zápasech předvedl svou formu. „Pokud dokáže soupeř vyrovnat v samém závěru, dostanu se v mém mozku do módu, kdy už za žádnou cenu nechci ztratit vítězství,“ přiznal gólman Ďáblů. „Hádám, že můžu být lepší při hledání puků při změti těl přede mnou. Ten gól přišel právě po střele, která prolétla mezi hráči. Nakonec jsme ale zvítězili a to je to, co se počítá,“ dodal Kinkaid.

Keith Kinkaid předvedl několik úspěšných zákroků
„Dnes jsem se cítil skvěle, byl jsem v klidu,“ připustil Kinkaid, jenž předvedl 34 úspěšných zákroků. „Proti Nashvillu jsme hráli skvěle. Ačkoliv měli P. K. Subbena, který předvedl vynikající výkon, donutili jsme je bruslit a trochu jsme je unavili. Byla to skvělá práce ode všech,“ pochválil své spoluhráče.

Oba týmy měly rovněž šance přesilových her, ani na jedné straně však nevedly k úspěchu. „Naši hráči na oslabení dnes předvedli vynikající práci,“ pochválil své svěřence Hynes.

Zápas rozhodně nemohl zůstat bez odezvy největšího muže Devils – Taylora Halla. „Stál proti nám skvělý tým, bylo to velmi těžkých šedesát minut, během nichž se předvedl Keith,“ začal svůj rozhovor Hall, který několik dní dozadu říkal, že je zvláštní, že poráží většinou silnější týmy. „Museli jsme si upřímně říct, co chceme hrát a připustit si, že pár posledních zápasů nebylo optimálních. Dnes jsme velmi rádi, že jsme zvítězili.“

Co si vzít z vítězného zápasu proti Nashvillu?

  1. Keith Kinkaid se objevil mezi třemi tyčemi po devětadvacáté, připsal si své sedmnácté vítězství.
  2. Na vyrovnání 1:1 potřebovali Devils sedmnáct střel, úspěšný byl Sami Vatanen.
  3. Patrick Maroon si díky asistenci na gól Briana Boylea připsal svůj pátý bod v šesti zápasech od doby, kdy jej Devils přijali mezi sebe.
  4. Devils zvládli zvítězit bez svých dvou centrů. Pavel Zacha a Travis Zajac jsou zapsaní na listinu hráčů v kolonce „day-to-day“. Všichni doufají, že se k týmu připojí v průběhu šestizápasového tripu.
  5. Na pozici centra se tak přesunul Brian Gibbons, který měl 53% úspěšnost na vhazování.
  6. Zbývá nám 13 zápasů do konce základní části letošní sezony. V příštím zápase nás čekají hráči týmu Vegas Golden Knights.

Čtěte také

Sezona se nezadržitelné blíží ke konci, dnes naposledy s Bruins

Dnešní před zápasové Preview vezmeme pouze telegraficky. Zápas začíná od 1:00 SEČ a jedná se o poslední zápas mezi Bostonem a New Jersey v tomto, velmi speciálním, ročníku NHL. Dnešní zápas je navíc poslední domácí utkání Devils na domácí půdě, v hale Prudential Center. Ďáblové ani Bruins dnes netrénovali a tak jsou změny na soupiskách …