Peklo / Ohlasy / Keith Kinkaid: Byli jsme odměněni za naši tvrdou práci

Keith Kinkaid: Byli jsme odměněni za naši tvrdou práci

T-Mobile aréna v Las Vegas byla jedním z nejhorších míst pro většinu týmů v NHL. Pro Devils to ovšem neplatilo. Tým z Newarku doslova přejel svého soupeře a po skalpu Predators přidal i Golden Knights.

Pro New Jersey to bylo o to důležitejší, že bojuje o post na Wild Card, kde nyní o bod vede před Columbuse a pět před Floridou.

Skvělý zápas zažil Blake Coleman, jenž se dvakrát prosadil. Keith Kinkaid si připsal 39 úspěšných zákroků, zapomenout nesmíme ani na Michaela Grabnera a jeho první gól od té doby, co byl vyměněn k Ďáblům.

„Je dobře, že se nám podařilo tolikrát se prosadit,” řekl kouč John Hynes. „Posledních pár zápasů jsme nehráli špatně, ale nepadalo nám to tam. Teď se to ale povedlo a doufáme, že si to s sebou vezmeme do dalších dní.”

Dlouhý náročný trip začal velmi dobře, stále ale čekají bitvy v Los Angeles, Anaheimu, San Jose a v Pittsburghu.

„Po celý rok se cítíme dobře a věříme si,” hodnotil skvěle chytající Keith Kinkaid. „Dostáváme se do dobrých míst, bojujeme tvrdě, snažíme se a jsme týmem, proti kterému se těžce hraje.”

Předpokládalo se, že to bude pro New Jersey náročný večer. Vegas doma vyhrálo 26 zápasů a jen sedm prohrálo. To se však změnilo po výborném výkonu od každého hráče v ďábelských barvách.

„Konečně se to k nám nějak odrazilo,” říkal nadšený Coleman, který se dokázal prosadit. „Minulá klání to doslova volalo po více gólech, je dobře, že jsme se rozstříleli.”

Velmi pozitivně pokračovala i jednička v brance Keith Kinkaid. Ten opět nastoupil jako hlavní gólman a v době, kdy se Corymu Schneiderovi moc nedaří, zastupuje skvěle.

„Byl to pro nás zábavný boj,” končil Keith Kinkaid. „Odehráli jsme několik vyrovnaných bitev, konečně to bylo o něco uvolněnější. Pracovali jsme tvrdě a tohle byla naše odměna.”

Čtěte také

Devils 0-3 Bruins