Peklo / Ohlasy / Ďáblům začalo play-off!

Ďáblům začalo play-off!

Možná se to někomu bude zdát trochu předčasné, ale Ďáblům po včerejším zápase již opravdu nastal čas podobný tomu v play-off. Po druhé prohře v řadě drží už pouze 1bodový náskok před floridskými Pantery, kteří jsou v závěrečné části k nezastavení. Pro Floridu navíc hraje ještě to, že mají dva zápasy k dobru a nepříliš lichotivý los Devils, který zrovna není z nejsnadnějších.

Trip po stadionech Pacifické divize přitom začal skvostně. Vysokým rozdílem to odneslo Vegas i Los Angeles, ještě předtím lídr konference Nashville. Pak ale přišly prohry, na druhou stranu výhry Panthers a situace se nyní do posledních 9 zápasů značně komplikuje. Devils musí hrát 100%, naopak musí spoléhat na Panthers, že jejich forma nebude udržitelná až do závěru…

Při prohře 6-2 na ledě Sharks se vrátil do sestavy Cory Schneider poprvé od 8. března. Jeho šnůra proher je nešťastná a moc jsme mu přáli dobrý návrat. Bohužel. Po 4 gólu ze 14 střel jej v polovině zápasu střídal Keith Kinkaid a odpověď trenéra Hynese byla trochu vyhýbavá:

Musíme být před ním lepší také my. Nebylo to dnes o jednom hráči. Víte, nějaké zákroky udělal, něco mu prošlo. Ale pro mě nejde dnešní zápas na vrub jednoho nebo druhého gólmana. Náš tým se musí zlepšit v mnohem více aspektech.

Trenérova slova o tom, že spoluhráči dnes své golmany nepodrželi, dokládá také fakt, že i po vystřídání měli Sharks na svém kontě v jednom momentě 6 branek ze 16 střel. Jednoduchá matematika, gólmanem to opravdu nebylo.

Se Schneiderem v brance Ďáblové nevyhráli od 28. prosince 2017. Z posledních 11 startů je jeho bilance 0-9-2 s úspěšností zákroků necelých 87 %.

Světlým momentem byl ve včerejším zápase opět Taylor Hall. Ten rozšířil své osobní maximum vstřelených gólů na 32 branek a ta včerejší znamenala vyrovnání na 1-1. Připomeňme si níže.

Ve druhé třetině nám pořádně zatrnulo. Halla si našel tvrdým hitem Evander Kane, po kterém se Taylor odebral do kabin. Naštěstí se před koncem druhé třetiny vrátil a pokračoval dále bez vážnějších obtíží.

Hall však pochopitelně po zápase nadšený nebyl. Na vině byla také nevyužitá přesilovka 5 na 3. Opět. V minulém zápase stejný případ. A Hall bere vinu částečně na sebe:

Začíná to u mně. Při přesilovce mám puk pravděpodobně nejvíce. Takže to chce lepší výkon, více důvěry, prostě hledat cestu, jak přesilovku zahrát, vytvořit šanci a dostat puk do brány.

Přesilové hry váznou. Ve zmiňovaných dvou posledních zápasech se podařilo proměnit pouze jedinou z celkových osmi, což neuniklo ani trenérovi:

Naše rozhodování, naše provedení není dobré. Musíme mít lepší vstupy do útočného pásma, musíme být mnohem výše. Musíme se dostat na naše místa, jednou dvěma přihrávkami dostat puk do sítě a to jsme prostě nedělali.

O moc lépe na tom není ani druhý speciální tým, který se věnuje oslabením. Dvě vyloučení, dva góly v oslabení. Jedinou oblastí, ve které Devils včera měli převahu, byl počet hitů v poměru 28-17.

Ďáblové tak zápasem proti Sharks ukončili trip po západním pobřeží v poměru 3-2-0, ale ten ještě nyní pokračuje zápasem proti Pittsburghu. Devils čeká čtvrteční trénink v PPG Paints Center, v pátek poslední ze 6zápasového tripu a hurá domů.

Čtěte také

Palmieri a Zajac v dresu soupeře, Islanders hostí Devils

Do konce zkrácené základní části zbývají poslední tři duely. Devils začínají třízápasový trip na ledě Islanders, vůbec poprvé se tak v jiném dresu představí proti New Jersey například Travis Zajac anebo Kyle Palmieri. Islanders jsou již jistým účastníkem play-off, ale forma v posledních dnech moc oslnivá není. Ostrované dvakrát padlu s posledním Buffalem (2:4 a …