Peklo / Ohlasy / Kinkaid: Chtěli jsme to ukončit teď a nestresovat se v prodloužení. Povedlo se

Kinkaid: Chtěli jsme to ukončit teď a nestresovat se v prodloužení. Povedlo se

Ďáblové si jdou tvrdě za svým! Predators, Vegas, LA, Pittsburgh, Tampa Bay a Carolina. Výčet soupeřů, často už jasných nebo téměř jasných účastníků play-off, se kterými si Ďáblové dokázali v posledních dnech poradit a stále živí myšlenku na účast v play-off.

Boj o poslední resp. poslední dvě divoké karty, které jsou v této chvíli ve hře, nyní bojují Philadelphia, New Jersey a Florida. Čtvrtá v pořadí Carolina už má pouze malou teoretickou šanci – musela by všechna utkání vyhrát a zároveň Ďáblové ani Panteři by již ve zbylých utkáních nesměli bodovat.

Aktuální stav boje o divokou kartu

 

Ve včerejším utkání se mezi tyče postavil opět ve skvělé formě chytající Keith Kinkaid, který proti Canes nastoupil v této sezoně počtvrté. Před tímto duelem měl na svém kontě 2 výhry, jednu prohru, procentuální úspěšnost 94 % a 1,97 obdrženého gólu na zápas. V nočním utkání si připsal 31 obrovsky důležitých zákroků, které si můžete připomenout v dnešních ranní highlightech, a dále dodal skromně:

Jsem rád, zkrátka jsme to chtěli ukončit teď a nestresovat se v prodloužení. To se nám povedlo.

Dalo by se říci, že Kinkaidovo kouzlo proti Hurricanes platí. Ten má proti tomuto soupeři ve své kariéře odehráno 9 zápasů. 7 vítězných a pouze 2 prohry. A zařadil se tak po boku Martina Brodeura, Chrise Terreriho a Johana Hedberga ke gólmanům, kteří odchytali proti Hurricanes 4 zápasy za sezonu.

Ve skvělých výkonech i nadále pokračuje tahoun Taylor Hall. Ten si po gólu Pavla Zachy připsal svoji 52. asistenci a stal se tak prvním hráčem od sezony 2011/12 po Patriku Eliášovi, který v sezoně nasbíral 50+ asistencí. Ke králům asistencí se připojil po tomto zápase také Will Butcher. Ten má zase nejvíce asistencí v kategorii obránců-nováčků v týmové historii s počtem 36. Co se týče celé soutěže, tak se pohybuje na 23. místě.

Velkou oporou byly v tomto zápase speciální týmy a dalo by se říci také klíčovým prvkem zápasu. Přesilovkový tým proměnil dvě PP 5 na 4 z celkových čtyř. Naopak týmy určené pro oslabení dokázaly eliminovat všechny tři přesilové hry Caroliny. Klíčovým hráčem zde byl Kyle Palmieri, který oba přesilovkové góly vstřelil. Ty měly pořadové číslo 10 a 11 co se přesilovek týče. Zároveň to byl jeho 10. multibodový zápas v sezoně a 6. tříbodový zápas. Ke speciálním týmům se vrátil také Hynes:

Speciální týmy byly velkým rozdílem ve hře. Myslím, že náš tým pro oslabení odvedl velice dobrou práci a přesilovkový tým byl obrovským faktorem v tom, že jsme byli schopni vstřelit včasné branky, které nám daly impuls a energii.

Devils dnešním vítězným zaznamenali celkově 40. vítězství v sezoně. To se jim podařilo poprvé od poslední úspěšné sezony 2011/12. Závěr však nebude vůbec jednoduchý. Ve zbylých šesti utkáních čekají Devils postupně ještě jednou Penguins, dále Islanders, Canadiens, Rangers, Maple Leafs a Capitals. Zkrátka play-off se vším všudy. Níže je aktuální graf, jaké jsou šance na play-off. Obvzlášť napínavé bude sledovat naše Devils versus Panthers.

Šance na play-off

 

Čtěte také

Sezona se nezadržitelné blíží ke konci, dnes naposledy s Bruins

Dnešní před zápasové Preview vezmeme pouze telegraficky. Zápas začíná od 1:00 SEČ a jedná se o poslední zápas mezi Bostonem a New Jersey v tomto, velmi speciálním, ročníku NHL. Dnešní zápas je navíc poslední domácí utkání Devils na domácí půdě, v hale Prudential Center. Ďáblové ani Bruins dnes netrénovali a tak jsou změny na soupiskách …