Peklo / Binghamton Devils / Tři zápasy, šestnáct gólů! Nováčkům Devils se na turnaji dařilo

Tři zápasy, šestnáct gólů! Nováčkům Devils se na turnaji dařilo

Prospects Challenge v Buffalu ukázala Ďáblům mnoho pozitiv. Tým vedený koučem Dennehym, novým hlavním trenérem Binghamtonu, vyhrál dva ze tří zápasů a navíc si pokaždé poměrně dost zastřílel.

Celý turnaj se uskutečnil v HarborCenter v Buffalu za účasti domácích Sabres a New Jersey Devils, Pittsburgh Penguins a Boston Bruins.

Na soupisce Ďáblů se objevily tři volby z prvních kol draftů (Ty Smith, Michael McLeod, John Quenneville), pět členů z letošního draftu a tři čerství profesionálové, kteří dokončili své sezony na univerzitách – Joey Anderson, Cam Johnson a Brett Seney. Nechyběl ani slovenský forvard Marián Studenič. Na turnaj odcestovali celkem tři brankáři, osm obránců a patnáct útočníků.

Devils – Sabres 4:6

Branky: 19. Seney, 28. Bastian, 32. White, 33. Zetterlund (Seney) – 18. Coskey (Pekař), 28. Olofsson (Asplund, Cornel), 31. Nylander (Asplund), 32. Dahlin (Pekař), 45. Dahlin (Powell), 53. Thompson (Dahlin)
Sestava NJD: Blackwood (Johnson) – Smith, Jacobs, White, Bernard, Hammond, Groleau – Quenneville, McLeod, Anderson – Studenič, Šarangovič, Bastian – Zetterlund, Seney, Speers – Hoelscher, Gignac, Schmelzer

První zápas ale nevyšel dle představ. Domácí Buffalo vyhrálo duel s Ďábly 6:4. Za New Jersey se gólově prosadili Brett Seney, Nathan Bastian, Colton White a švédský útočník Fabian Zetterlund. „Dnes jsme opravdu bojovali. Pokud takhle budeme hrát pokaždé, tak víckrát vyhrajeme, než prohrajeme,“ byl si po utkání jistý útočník John Quenneville. „Samozřejmě bychom si přáli lepší výsledek, ale předvedli jsme mnoho dobrého. Na další dva zápasy se připravíme ještě lépe,“ slíbil.

„Po zápase si sedneme, rozebereme chyby, napravíme je a věřím, že v dalším utkání uhrajeme lepší výsledek,“ doplnil ho trenér týmu Mark Dennehy.

Devils – Penguins 6:2

Branky: 13. Gignac (Šarangovič, Schmelzer), 21. Speers (Baddock), 26. Sissons (Anderson), 27. Studenič (Quenneville), 31. Anderson (Sissons), 34. Gignac (Chainey) – 48. Josephs (Masonius, Tiffels), 51. A. Johnson (Roberts)
Sestava NJD: C. Johnson (Schmid) – Sissons, Hammond, Chainey, Groleau, Smith, Bernard – Quenneville, Seney, Zetterlund – Anderson, Šarangovič, Studenič – Baddock, Gignac, Speers – Seitz, Schmelzer, Edwardh

Že u Dennehyho a Quennevillea nešlo jen o pouhá slova, to se opravdu potvrdilo. New Jersey naprosto přejelo Pittsburgh, když si v úvodních dvou třetinách vytvořilo vedení 6:0! Dvě branky vsítil Brandon Gignac, po gólu přidali Blake Speers, Joey Anderson, Marián Studenič a Colby Sissons. Vše skvělým výkonem v brance podpořil Cam Johnson svými 32 zákroky.

„I když se nám nedařilo na vhazování, naši hráči se skvěle přesouvali na ty pozice, kde měli být. Poradili si s tím dobře, podali jsme daleko lepší výkon. Velký krok kupředu,“ chválil kouč Dennehy.

Dvě branky vstřelil Brandon Gignac – obě při přesilovkách. „Jsem šťastný, že jsem pomohl týmu. Při tom prvním zápase jsem se tím asi zabýval až příliš, tentokráte jsem se vždy soustředil jen na současnost a na další střídání. Nemyslel jsem na to, co bylo, co jsem pokazil a podobně, což mi pomohlo,“ řekl 20letý útočník.

Devils – Bruins 6:2

Branky: 15. Groleau (Seitz, Speers), 28. Baddock (Šarangovič, Speers), 30. Anderson, 48. Schmelzer (White, Zetterlund), 51. McLeod (Schmelzer, Sissons), 53. McLeod (Seitz, Studenič) – 6. Valach (Senyshyn), 36. Clifton (Lauko)
Sestava NJD: Schmid (Blackwood) – White, Jacobs, Bernard, Sissons, Groleau, Chainey – Seitz, McLeod, Zetterlund – Baddock, Speers, Bastian – Studenič, Šarangovič, Anderson – Hoelscher, Schmelzer, Edwardh

Že výhra 6:2 nad Penguins nebyla náhoda, to Devils potvrdili o den později v posledním utkání proti Bostonu Bruins – porazili ho totiž stejným výsledkem! Boston šel do vedení, nicméně Jérémy Groleau pěknou střelou pod břevno brzy vyrovnal. Skóre poté ve prospěch New Jersey otočili Brandon Baddock s Joeym Andersonem, načež soupeř sice snížil, nicméně poté už jen třikrát inkasoval – jednou od Ryana Schmelzera a dvakrát od Michaela McLeoda. Brankář Akira Schmid si připsal 16 zákroků.

Souhrn turnaje

New Jersey tak letošní Prospects Challenge zakončilo s velmi pěknou bilancí 2-1-0 a skóre 16:10. Velkým pozitivem byly přesilové hry, během kterých svěřenci trenéra Marka Dennehyho vstřelili pět branek.

Nejproduktivnějšími Ďábly na turnaji byli tříbodoví Ryan Schmelzer (1+2), Colby Sissons (1+2), Blake Speers (1+2) a Joey Anderson (2+1). Dvě branky vstřelili také Brandon Gignac s Michaelem McLeodem.

Dnes se odehraje ještě poslední utkání mezi Buffalem a Pittsburghem. Pokud vyhrají Penguins, stanou se Ďáblové celkovým vítězem turnaje nováčků.

Čtěte také

LOSOVÁNÍ JIŽ DNES V NOCI

V noci na středu, 3. června 2021, se v New Jersey uskuteční NHL loterie, která určí konečné pořadí pro letošní Draft.  Devils mají 10,3 procentuální šanci na první volbu, stejnou šanci má i nově vstupující tým do NHL, Seattle. Lépe jsou na tom Buffalo (16.6%) a Anaheim (12.1%).  To, jak se ďáblové umístí, má několik …