Peklo / Hlavní zprávy / Lindy Ruff už má předběžně vybraný tým pro NHL. Kdo se dostal do užšího výběru?

Lindy Ruff už má předběžně vybraný tým pro NHL. Kdo se dostal do užšího výběru?

Poslední dva dny absolvovali hráči na tréninkovém kempu řadu cvičení a herních situací, aby si mohli trenéři v čele s Lindy Ruffem udělat jasnější obrázek o tom, kdo bude mít místo na soupisce prvního týmu.

Na včerejším herním tréninku se hráči rozdělili na dva týmy a odehráli proti sobě zkušební hru včetně samostatných nájezdů.

Crawford odpočívá, Blackwood je zpět

Brankářská jednička Mackenzie Blackwood se včerejší hry neúčastnil, ale trénoval s golmanským koučem Davem Rogalskim samostatně asi 30 min. Corey Crawford si vzal den na odpočinek. Dnes ale Blackwood také trénoval mimo skupinu, není potřeba se obávat, jeho zdravotní stav je v pořádku. Nakonec se připojil k tréninku a působil v tandemu se Scottem Wedgewoodem.

Mackenzie Blackwood na dnešním tréninku

„Nickovi to dneska šlo, střílel puky přesně a celkově jeho hra měla hlavu a patu.“

Včerejší zápas nakonec skončil výhrou červených (tým A) v poměru 4-2. Jeden z gólů, který vstřelil Nick Merkley zaujal i trenéra Lindy Ruffa.

„Nickovi to dneska šlo, střílel puky přesně a celkově jeho hra měla hlavu a patu.“

Trenér se také vyjádřil k některým aspektům NHL zápasů, které mu budou v nové sezoně chybět.

„Víte,“ začal smutně, „na NHL je asi nejlepší ta atmosféra zápasu. Fanoušci, hudba z reproduktorů, zábava a hlavně sirény po vstřelení gólu. To mi bude rozhodně chybět a věřím, že nejsem sám. Když je v aréně ticho a občas slyšíte jen na sebe pokřikující hráče, tak vám to přijde tak trochu mrtvé.“

Dnešní trénink byl ve znamení budování soupisky pro NHL zápasy. Trenér Ruff se netajil tím, že dnes bude hodně testovat hráče, kteří byli předvybráni jako “tvrdé jádro” prvního týmu.

Trénovaly se hlavně herní situace a obranná hra před golmanem. Točily se 4 obranné dvojice, byli vidět Smith i Tennyson. Zejména druhý útok jsme již měli možnost vidět v loňské sezoně. Soupiska vypadala nějak takto:

Blackwood (Wedgewood) – Murray, Subban, Kulikov, Severson, Butcher, Carrick, Smith, Tennyson – Johnsson, Hughes, Palmieri – Wood, Zacha, Gusev, Kuokkanen, Zajac, Merkley – Šarangovič, Boqvist, McLeod.

Jak se libí soupiska Vám?

Autor Jan Zhejbal

Čtěte také

Nemec začne novou sezonu na farmě

Asistent generálního manažera Dan MacKinnon očekává, že draftová dvojka, slovenský bek Šimon Nemec, bude v sezóně 2022/23 působit v Utice z nižší AHL. Zkouška ohněm v AHL Kromě toho, že si tam bude moci zvyknout na severoamerický hokej, dostane příležitost i pokračovat na zlepšeních, včetně budování síly pro fyzickou hru, která je tak specifická pro …