Peklo / Hlavní zprávy / Další den na kempu. Chyběl Crawford, Wood a Zacha trénovali samostatně.

Další den na kempu. Chyběl Crawford, Wood a Zacha trénovali samostatně.

Jako správní Ďáblové již jistě tzv. “stříháte metr” a odpočítáváte každý den, kdy bude započata nová sezona NHL. To bude již za necelý týden.

Včera byl na programu další trénink, tentokrát bez zápasu. Na týmové skrumáži chyběl Miles Wood, který odešel ze předchozího tréninku dříve s bolestí ve tváři, ale hlavní trenér Lindy Ruff uklidňoval, že se nejedná o nic závažného a zítra normálně nastoupí na trénink. Společně pak s Pavlem Zachou bruslili samostatně mimo tréninkové skupiny.

Trénink vedený Lindy Ruffem

Co je s Crawfordem?

Spekulace se začínají objevovat ohledně chybějícího gólmana Coreyho Crawforda. Ten se tréninku neúčastnil již počtvrté po sobě. Začíná se mluvit o nákaze virem Covid-19, i když jej již před několika měsíci chytil a úspěšně se vyléčil. Ruff mluvil o volných dnech a o tzv. Personal Days, což znamená, že si Crawford musel zařídit něco soukromého. Už se ale objevily i ohlasy ohledně jeho psychického zdraví.

Dnes se trénovaly hlavně speciální formace. Do přesilovkové formace se snažil trenér vložit trochu představivosti, na ledě se objevila například lajna Boqvist-Hughes-Gusev-Smith-Carrick. Zejména pozitivní chemie fungovala mezi obráncem Smithem a útočníkem Jackem Hughesem.

Jack Hughes zůstal na ledě ještě více než 30 minut po tréninku a trénoval s Markem Recchim střelbu.

Jednička loňského draftu, Jack Hughes, se na tuto sezonu připravuje poctivě. Po každém tréninku zůstane na ledě ještě více než 30 minut a trénuje střelbu. Dnes s asistentem hlavního koučem Markem Recchim.

Sami je zpátky

Jak jsme Vás již včera informovali, New Jersey devils včera podepsali další posilu. Do Newarku se vrací finský bek Sami Vatanen. Hlavní kouč Lindy Ruff o jeho příchodu uvedl:

„Vysoce konkurenceschopný hráč. Další veterán, kterého můžeme umístit do naší šatny, který ví, jak hrát správě hrát. Jeho hra je na vysoké úrovni a je to skvělý týmový kolega.“

Na novou sezonu se také bedlivě a poctivě připravoval Jesper Boqvist.

„Hodně jsem bruslil a hodně trénoval. Opravdu jsem si dal do těla, ale je to znát. Odehrál jsem pár zápasů také ve Švédsku, což pro mě bylo dobré. Snažil jsem se pracovat tak tvrdě, jak jen to šlo.“

Zdroj: NJ.com, Getty Images, Twitter.com

Autor Jan Zhejbal

Čtěte také

Nemec začne novou sezonu na farmě

Asistent generálního manažera Dan MacKinnon očekává, že draftová dvojka, slovenský bek Šimon Nemec, bude v sezóně 2022/23 působit v Utice z nižší AHL. Zkouška ohněm v AHL Kromě toho, že si tam bude moci zvyknout na severoamerický hokej, dostane příležitost i pokračovat na zlepšeních, včetně budování síly pro fyzickou hru, která je tak specifická pro …