Peklo / Hlavní zprávy / Crawford odešel, kdo nastoupí na jeho místo?

Crawford odešel, kdo nastoupí na jeho místo?

O ukončení kariery kanadského gólmana Coreyho Crawforda jsme Vás již informovali. S tandemem Blackwood/Crawford se počítalo do nové sezony, odchod dvojnásobného vítěze Stanley Cupu do “důchodu” udělalo ne jednu vrásku na čele vedení Devils.

Kdo nahradí Crawforda?

Na soupisce organizace je sice další v pořadí Scott Wedgewood, ovšem vedení se netajilo tím, že potřebuje gólmana s více zkušenostmi. Wedgewood odehrál pár zápasů v NHL, ovšem během posledních tří let byl dvakrát vytrejdován. Na začátku října loňského roku si jej Devils opět podepsali a tak se pomyslný kruh s cestováním mladého gólmana uzavřel.

Na trhu s volnými hráči, resp. golmany, není moc jmen, která by nahradila Crawforda na 100%. Nicméně přinášíme 5 brankářů, kteří by případně mohli tuto trhlinu v brankovišti Ďáblů zacelit.

Jimmy Howard

Howard odehrál v NHL 543 zápasů, ve kterých 246 krát vyhrál. Ale všichni vědí, že jeho světlé dny už má dávno za sebou. V loňské sezoně byla jeho bilance 2-23-2, 4,20 GAA a 88,2% úspěšnosti. To současný tým NHL asi nepotřebuje.

Jimmy Howard
Jimmy Howard

Scott Darling

I když už Devils nemají Crawforda, můžou získat jeho zástupce ze Chicaga, který mu kryl záda Tři sezony. Od roku 2017 působil v Carolině, loňskou sezonu strávil v Rakouské nejvyšší lize. Darling byl na kempu Floridy a mohl by být pro Wedgewooda slušnou konkurencí.

Scott Darling

Louis Domingue

Ihned po Crawfordově odchodu se na listině Waiwers objevila známá tvář. Louis Domingue, který hrál za Devils v loňské sezoně, by mohl být jedním ze žhavých adeptů. Sice nebyl nijak úspěšný, (bilance 3-8-1) v 16 zápasech, ale pro Devils by to mohl být dobrý “comeback”.

Louis Domingue

Mike Condon

Condon měl svoje nejlepší roky v sezonách 2015-2018, kdy odehrál 127 zápasů za Montreal Canadiens, Pittsburgh Penguins a Ottawu Senators. Poslední dvě sezony strávil sice v AHL, byl hodně zraněný, ale svoje kvality v nejvyšší lize ještě může ukázat. Pro Devils by mohl být pouze jako třetí gólman (povinnost pro letošní sezonu).

Mike Condon

Aaron Dell

Dell je v současné době na soupisce Maple Leafs, kteří mají Frederika Andersena a Jacka Campbella. Ti pravděpodobně budou mít místo na soupisce hlavního týmu jisté, proto Dell bude volný k obchodování. Má hodně zkušeností ze San Jose Sharks, pro Devils by to mohl být dobrá volba.

Aaron Dell

Koho byste si představovali do týmu Vy?

Zdroj: Getty Images, NHL.com

Autor Jan Zhejbal

Čtěte také

Nemec začne novou sezonu na farmě

Asistent generálního manažera Dan MacKinnon očekává, že draftová dvojka, slovenský bek Šimon Nemec, bude v sezóně 2022/23 působit v Utice z nižší AHL. Zkouška ohněm v AHL Kromě toho, že si tam bude moci zvyknout na severoamerický hokej, dostane příležitost i pokračovat na zlepšeních, včetně budování síly pro fyzickou hru, která je tak specifická pro …