Peklo / Hráči / Jack Hughes: Chci se brzy stát jedním z nejlepších hráčů v lize

Jack Hughes: Chci se brzy stát jedním z nejlepších hráčů v lize

V New Jersey se rodí hvězda. Řeč je samozřejmě o jedničce draftu z roku 2019, Jacku Hughesovi. Po nepovedené úvodní sezóně své NHL kariéry vletěl do té současné jako uragán. Ve 13 zápasech nasbíral již 4 branky a sedm asistencí, což je oproti minulému ročníku obrovský rozdíl.

Jack Hughes, jednička Draftu 2019

Pocity

Jak vnímá svou pozici v týmu? Cítí Jack, že je na něj vyvíjen obrovský tlak? Na tyto a další otázky naleznete odpovědi v tomto článku. Novinář Steve Serby z New York Post totiž s americkým talentem provedl rozhovor, v němž Hughes nastínil, jak si představuje svou budoucnost s New Jersey Devils. 

Serby: Mohl bys čtenářům popsat, jak velký tlak je vyvíjen na jedničku draftu NHL z roku 2019?

Hughes: Žádný tlak necítím. Když přicházíte do týmu, u kterého se očekává, že přeměníte jeho mentalitu na vítěznou, tak to nemůže být zásluha jen vás. Pod tlakem nemůže být pouze jeden střípek z celé organizace. Samozřejmě, že chcete nastoupit na led a hrát skvěle, a ano, jsou zde jistá očekávání, ale já jsem v současnou chvíli šťastný za to, že v 19 letech můžu hrát v NHL. 

S: Takže žádný tlak necítíš?

H: Ne. Hokej je týmovým sportem. Samozřejmě, jak jsem již řekl, očekává se ode mne dost, jsem s největší pravděpodobností tím nejsoutěživějším hráčem v naší kabině, který nás může dostat na vrchol, ale tlak necítím. 

S: V minulém roce jsi řekl tuhle větu: „V téhle lize zatím fakt dobrým hráčem nejsem. Chybí mi toho dost.“ Kdy teda podle tebe nastane čas, kdy se jím staneš?

H: Už se k mým ideálům blížím. Mé výkony se zlepšují každým zápasem. Musím prostě tvrdě pracovat a hrát svou hru. Vím, že jednou, dříve či později, budu v lize hvězdou a Ďáblové budou hrát parádní hokej. 

S: Co tě vede se dál posouvat?

H: Spoustu věcí. První věcí je, že chci hrát skvěle. Chci, aby si moji rodiče užívali sledování toho, jak hraju. Chci, aby moji kamarádi a rodina oceňovala lásku a oddanost, kterou k hokeji mám. Chci, aby můj tým hrál fantasticky, a co se týče osobních cílů, chci se brzy stát jedním z nejlepších hráčů v lize. 

S: Co se ti nejvíce líbí na současném týmu Devils?

H: Jsme mladý a vtipný tým. Užíváme si navzájem společnost těch druhých a když jdeme společně na led, je to zábava. 

Resume

Z tohoto rozhovoru jde jasně poznat, že Jacku Hughesovi sebevědomí nechybí. V několika odpovědích vyřkl nespočet výroků, které jasně jdou ruku v ruce s tím, že mladý americký útočník chce být jednoho dne hvězdou. Zároveň je skvělé, že svou budoucnost vidí právě s tímto týmem v New Jersey. Všichni proto pevně doufejme v to, ať se Jackovi daří nejlépe, jak jen to jde. Ten kluk může dokázat velké věci, je třeba je jen naplnit.  

Zdroj: NJ.com

Čtěte také

Tento týden nás čeká boj o řeku Hudson, dnes bitva č. 1

Devils a Rangers mají před sebou sérii čtyř zápasů, které budou zároveň posledními vzájemnými v této sezoně. Za sebou mají tyto týmy již předešlá čtyři klání, ve kterých se dělily body rovným dílem. Každý tým vyhrál po dvou utkáních, paradoxně vždy na kluzišti soupeře. Předchozí 4 utkání vypadala následovně: 🟢 19. ledna 2021 | NYR …