Peklo / Hlavní zprávy / Travis Zajac odehrál 1000 zápasů v NHL. Jaká byla jeho cesta?

Travis Zajac odehrál 1000 zápasů v NHL. Jaká byla jeho cesta?

Psal se rok 2004, přesněji 26. červen 2004. Byl to nejsledovanější den v NHL, protože v Raleigh, v Severní Carolině právě probíhal 43. vstupní Draft do nejvyšší ligy světa.

Tento ročník draftu byl zajímavý především tím, že do NHL přivedl několik stále ještě aktivních hráčů. V prvním kole byli vybrání například Alex Ovečkin (Capitals), Jevgenij Malkin (Penguins) nebo třeba Al Montoya (Rangers). Z čechů byli vybráni Ladislav Šmíd (Ducks) a Marek Schwartz (Blues). Ale pro nás bude zajímavé 20. místo, na kterém New Jersey Devils vybrali kandského dlouhána Travis Zajaca, tehdy hrajícího za tým Salmon Arm Silverbacks z juniorské ligy v Britské Kolumbii (Kanada).

Od té doby se Travis zakořenil do organizace Devils a žije s ní celou svoji kariéru. O tom svědčí i fakt, že odehrál v dresu New Jersey 1000 zápasů. Stalo se tak v utkání proti Washington Capitals, ve kterém hraje práce Alexander Ovečkin, jednička draftu 2004.

Pri zápase ve Washingtonu projevil čest

Během své dosavadní kariéry dokázal Zajac sesbírat celkem 534 bodů (197+337) a vyslal na soupeřovy gólmany 1771 střel. Jeho největší předností jsou ale vhazování, ve kterých si dlouhodobě drží pozitivní bilanci s více než 50 % úspěšnosti.

Spoluhráči o něm mluví jako o velkém vůdci a chovají k němu velký respekt. Hodně se před touto sezonou spekulovalo, zda bude Travis novým kapitánem, protože asistentské “A” nosil již několik sezon před tím. Toto privilegium se ale nakonec dostalo Nico Hishierovi.

Současnost

Nyní je kanadský útočník stále členem New Jersey a v prvním týmu plní úkol služebně nejstaršího hráče. Je na čtvrtém místě v organizaci v odehraných zápasech (před ním jsou už jen Patrik Eliáš, Martin Brodeur a Ken Daneyko), na čtvrtém místě ve vstřelených gólech a zaznamenal třetí nejvyšší celkový počet bodů.

Věříme, že bude dále pokračovat ve svém působení u Ďáblů a že se můžeme těšit na další dosažené milníky.

Zdroj: NHL.com

Čtěte také

Sezona se nezadržitelné blíží ke konci, dnes naposledy s Bruins

Dnešní před zápasové Preview vezmeme pouze telegraficky. Zápas začíná od 1:00 SEČ a jedná se o poslední zápas mezi Bostonem a New Jersey v tomto, velmi speciálním, ročníku NHL. Dnešní zápas je navíc poslední domácí utkání Devils na domácí půdě, v hale Prudential Center. Ďáblové ani Bruins dnes netrénovali a tak jsou změny na soupiskách …